احتمال حذف حسین حسینی از استقلال پس از اخراج از تیم ملی؛ بهانه: حمایت از یک طرفدار زن

 واکنش حسین حسینی، کاپیتان تیم فوتبال استقلال به ابراز احساسات یک تماشاگر زن که با جیمی جامپ به زمین چمن راه یافتصدای آمریکا:در تازه‌ترین رویداد از تداوم فشارها بر چهره‌های مردمی در میان شخصیت‌های ورزشی توسط مقامات جمهوری اسلامی، گزارش‌ها از احتمال کنار گذاشته شدن حسین حسینی، کاپیتان تیم فوتبال استقلال، از این تیم حکایت دارند.

پیش از این کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال حسین حسینی را پس از در آغوش گرفتن یک تماشاگر زن به جریمه نقدی، عذرخواهی در رسانه‌های رسمی، و محرومیت از حضور در بازی با تراکتور محکوم کرده بود، اما حالا سخن از جدایی او از تیم استقلال به میان آمده است.

وب‌سایت تابناک روز دوشنبه ۱۱ تیر در گزارش از «کوچ ناخواسته حسینی از استقلال» خبر داده و نوشته «دلیل موجهی برای جدایی حسینی از استقلال وجود ندارد، اما این جدایی احتمالی، فعلاً با ابهامات زیادی مواجه است.»

بر اساس این گزارش، «مسئولان باشگاه استقلال با یک دروازه‌بان بوسنیایی به توافق کامل رسیده‌اند و او آماده حضور در تهران برای امضای قرارداد است»، اما این مسئله «واکنش تند و اعتراضی هواداران و تعدادی از پیشکسوتان» برانگیخته است.

حسین حسینی یک فصل دیگر با باشگاه استقلال قرارداد دارد و به گفته ناظران «فصل گذشته هم عملکرد بسیار خوبی» داشته است.

پیش از این، چهره‌های سرشناس ورزشی از جمله وریا غفوری، علی دایی، حسین ماهینی، عارف غلامی، و سعید معروف، به دلیل حمایت از اعتراضات مردمی و همراهی با خواسته‌های مسالمت‌آمیز شهروندان با فشارها و پرونده‌سازی‌های نهادهای اطلاعاتی و قضایی مواجه شده‌اند.

حسین حسینی، کاپیتان تیم فوتبال استقلال، فصل گذشته در جریان مسابقه تیم‌های آلومینیوم اراک و استقلال تهران یک هوادار زن را که با حرکت «جیمی جامپ» به داخل زمین فوتبال پریده بود، در آغوش گرفت.

در پی این اقدام، فدراسیون فوتبال حسین حسینی را به «بدرفتاری نسبت به مقامات رسمی مسابقه» متهم کرد و علاوه بر جریمه پیشین به مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان، او را به پرداخت «۳۰ میلیون تومان جریمه نقدی، الزام به عذرخواهی در رسانه‌های رسمی» و محرومیت از حضور در مسابقه با تیم تراکتور محکوم کرد.

در این حال، دروازه‌بان تیم استقلال، ۳۱ فروردین در مصاحبه با رسانه‌ها گفت: «جریمه را پرداخت می‌کنم. فدای سر آن هوادار خانم!»

فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی پیش از این با چهره‌های ورزشی دیگری از جمله وریا غفوری، عارف غلامی، زیر نیک‌نفس، روزبه سینکی، و حسین ماهینی نیز برخورد حذفی کرده بود.

همچنین امیر نصر آزادانی، بازیکن پیشین تیم‌های فوتبال مطرحی مانند سپاهان اصفهان و تراکتورسازی تبریز، در جریان اعتراضات سراسری ۱۴۰۱ بازداشت شد ‌و قوه قضاییه او را به ۲۶ سال حبس، شامل ۱۶ سال حبس قطعی، محکوم کرد.
+7
رأی دهید
-3

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.