پلیس آلمان یک مهاجم ایرانی چاقو به دست را با شلیک گلوله از پای درآورد

 پلیس پس از حمله محل حادثه را محاصره کرد، با این حال رسانه‌های آلمان اعلام کرده‌اند خطری متوجه مردم نبودرادیو فردا: پلیس فدرال آلمان می‌گوید یک مرد ایرانی ۳۴ ساله پس از حمله با چاقو به سه افسر پلیس در ایالت بایرن با تیراندازی مأموران کشته شده است.

پلیس آلمان شامگاه یک‌شنبه ۱۰ تیرماه با بیان اینکه انگیزه مهاجم از این اقدام هنوز مشخص نیست، اعلام کرد این مرد ایرانی در یک ایستگاه قطار در شهر کوچک «لاوف آندر پگنیتز» در جنوب نورنبرگ پس از پیاده شدن سه افسر پلیس از ماشین، با چاقو به آن‌ها حمله کرده است.

مقامات ایالت بایرن اعلام‌ کرده‌اند مهاجم مدارک شناسایی ایرانی به همراه داشته است.

پلیس محلی شامگاه یک‌شنبه در شبکه اجتماعی ایکس (توئیتر سابق) اعلام کرد که کمک‌های اولیه برای نجات جان فرد مهاجم بی‌نتیجه بوده و این مرد در محل جان باخته است.

بر اساس اطلاعات منتشرشده در رسانه‌های آلمان این مرد ایرانی سال ۲۰۱۵ وارد خاک آلمان شده و تقاضای پناهندگی خود را ارائه کرده که این درخواست از سوی دولت آلمان رد شده بود.

بر اساس گزارش سایت بی‌آر۲۴ که اخبار ایالت بایرن را پوشش می‌‌دهد، این مرد ایرانی پیش از این قوانین مربوط به مواد مخدر را نیز زیر پا گذاشته و همچنین به اتهام جعل پول و تلاش برای کلاهبرداری محاکمه و به یک سال زندان محکوم شده بود.

در ویدئویی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده سه افسر پلیس فدرال آلمان دیده می‌شوند که مردی را که روی زمین دراز کشیده احاطه کرده‌اند و یک افسر اسلحه‌اش را به سمت او نشانه رفته است. پلیس همچنین در پستی دیگر در شبکه اجتماعی ایکس از مردم خواست از منطقه اطراف ایستگاه قطار دوری کنند. با این حال رسانه‌های آلمانی اعلام کرده‌اند که هیچ خطری جمعیت حاضر در محل را تهدید نمی‌کرده است.

پس از این حمله پلیس بخش وسیعی از محل واقعه را محاصره کرد و خدمات قطار به طور موقت متوقف شد.

حملات مهاجران با استفاده از چاقو در یک ماه گذشته در آلمان به بحث‌های زیادی دامن زده است.

در مهم‌ترین مورد یک مرد ۲۵ ساله متولد افغانستان ۱۱ خردادماه با چاقو به گردهم‌آیی یک گروه راست افراطی حمله کرد و میشائیل استورزنبرگر،‌ فعال سیاسی مخالف اسلام، یک پلیس و چهار تن دیگر را با ضربات چاقو مجروح کرد.

مقامات آلمان دو روز بعد اعلام کردند افسر پلیس ۲۹ ساله زخمی‌شده بلافاصله پس از حمله مرد مهاجم، تحت عمل جراحی اضطراری قرار گرفت، اما بر اثر شدت جراحات جان باخت.

پس از آن دولت آلمان اعلام کرد در حال بررسی اخراج آن دسته از مهاجران از کشورهایی مانند افغانستان و سوریه است که در این کشور خطر و تهدید امنیتی به‌شمار می‌روند.

با این حال حملات با چاقو توسط اتباع افغانستان طی هفته‌های اخیر ادامه یافت و تلفاتی هم بر جا گذاشت.

نشریه آلمانی اشپیگل اواخر خرداد ماه گزارش داد که دولت این کشور در حال مذاکره با ازبکستان است تا اخراج مهاجران اهل افغانستان را بدون گفت‌وگوی مستقیم با حکومت طالبان انجام دهد.
+88
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  mts.rezza - اسلو، نروژ
  پس وحشی هارو می‌شه توی هر قوم و نژادی یافت. قابل توجه دوستانی که تا چند روز پیش شعار میدادن
  69
  59
  دوشنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۳ - ۲۰:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۴
  Sasan 55 - پاریس، فرانسه

  متاسفانه برخی بظاهر هموطنها در خارج از کشور مانند حکومت ایران در حال مسابقه وبرابری در وحشیگری با طالبان افغانستان می باشند.امیدوارم خود ایرانیهای خارج از کشور افرادی را که می شناسند و می دانند که دارای خوی وحشی و یا اسلامگرای افراطی می باشند را فبل از آنکه دست به کار بشوند به پلیس معرفی کنند.
  17
  65
  دوشنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۳ - ۲۰:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  یا فاطمه زهرا - ونیز، ایتالیا

  Agha ehsan کجا مخفی کرده‌ای خود را؟ پس دیده کن که فرقی نیست. منبعد قبل از گذاشته کردن کامنت از عقلت بهره بجو.
  80
  17
  دوشنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۳ - ۲۰:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۸
  pirzan e irani - استکهلم، سوئد

  دریک خوشه میوه همه دانه های محصول خوب وعالی نیستند.قطعاً دانه های آفت زده وخراب پیدامیشود.ولی عجیب است چرا دور وبرما ایرانیها آفت وبیماری پیدا بشود؟ما تادیروز خشتک همزبان های اَفغانستانی را جرداده بودیم،که کله خشک ونفهم وبدبخت دین زده وتروریسم هستند،.بهشان توهین میکردیم.وقتی که بنده گفتم همه جا خوب وبدهست، فوراً گله ای بخصوص ازطرف شاه الهی ها مورد حمله قرارگرفتم.که نه آقا ما ایرانی ها این هستیم وآن!حالامتاسفانه این عمل خشن ازطرف یک ایرانی انجام شد.بهتراست متدبلندپروازی ومنم منم را چال بکنیم.چه بهتراست ایرانی های آلمان چون افغانستانی ها حمایت خودرا ازجامعه آلمان وپلیس اعلام بکنند.
  62
  21
  دوشنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۳ - ۲۰:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  Munchen - مونیخ، آلمان

  بله وحشی و خلافکار و جانی در همه نژادها و ملیتها پیدا میشه چقدر باید کسی لهره هوشی لش پایین باشه جز این فکر کنه،اما کدام ملیتها یا بهتر بگوییم فرهنگها بیشتر دارند؟ دلیل وحشیگری هم مهم است،اینکه یک جانی و خلافکار سابقه دار به پلیس حمله ور بشه چیز تازه ای نیست ،اما اینکه یک فرد بخاطر مذهب و شریعت و تعصبات عقیدتی به افراد بیگناه حمله کنه،بسیار متفاوته.
  15
  60
  دوشنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۳ - ۲۰:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۴
  میلاد2020 - داخائو، آلمان

  mts.rezza - اسلو، نروژ
  اصولاً وحشی ها از اقوام کشورهای غربی هستند که در جنایت و تبهکاری در دنیا بی رقیب هستند، حال یک ایرانی بیچاره که به هر دلیلی به این کشور نژاد پرست پناه آورده و به خاطر بروکراسی ادارات مهاجرت و و و نتوانسته به زندگی خود سرو سامان بدهد، وحشی نیست.. کارگزاران دولت در ادارات با پناه جویان رفتار ناخوشایند و ضد انسانی دارند و حتی الامکان سعی دارند همه را به کشورهایشان بازگردانند و زمانی شخصی زیر فشار اقتصادی، اجتماعی قرار بگیرد امکان این عکس‌العمل را باید داشت ....
  62
  20
  دوشنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۳ - ۲۰:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  visman34 - دبی، امارات متحده عربی
  این اتفاقات به ملیت انسانها ربطی نداره همه انسانها پاک وارد این دنیا میشن.اما از قدیم گفتن مردان بزرگ دست پرورده زمانه خود هستند و اون محیط و فرهنگ و حکومت و همه چیزهای خوبی که او رو احاطه کرده بودند در رشد و نمو اون آدم موثر بودند و در مورد انسانهای خطا کار هم همینطوره.اون زمانه و محیط و شرایطی که اون آدم درش رشد می‌کنه درصد بالایی در خطا کار بودنش موثره.البته این مسولیت خطاکاران را نمیپوشونه و خودشون هم مسولیت دارند.من حتی حدس میزنم این مرد بیچاره به قصد این کار را کرده باشه تا کشته بشه چون از زندگی ۹ سال آوارگی خسته و سیر شده بوده وقتی همه درها برای یک زندگی معمولی که حق توست بسته بشه بالاخره یک جا کم میاری وگرنه میتونست به مردم عادی حمله کنه نه به پلیس که مطمئنا با تیر میزندش.خلاصه درصد بالایی از خطاکار بودن انسانها دلیلش محیط و شرایطه که اونها رو سوق میده به سمت خطاکار بودن وگرنه داستان ایرانی و افغان نیست.اگر حافظ را زمانی که کودک بود در جنگل رها می‌کردیم و بیست سالگی به سراغش می‌رفتیم حتی حرف زدن هم بلد نبود چه برسه به گفتن شعر.پس او پرورده محیط خود بود البته استعدادش هم جای خود
  3
  16
  دوشنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۳ - ۲۲:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  visman34 - دبی، امارات متحده عربی
  یا فاطمه زهرا - کپنهاک ، دانمارک
  فاطیه ذلیل شده پس تو عقل رو هم می‌شناسی پس چرا به مذهب که میرسی عقلت می‌ره تعطیلات.پس تو هم مثل آخوندا از عقل زمانی استفاده می‌کنی که نفعته و جایی که نفع نداشت میفرستیش تعطیلات.پس چرا وقتی میگم قرآن و اعمال بنیان گذار اسلام و امام علی رو بخوان و با عقل قضاوت کن اونجا عقل بکار نمیاد اما حالا چون بنفعته حرف از عقل میزنی.خداوند حقه باز و دروغ گو مثل شما دینداران نیافریده.
  6
  24
  دوشنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۳ - ۲۲:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  Munchen - مونیخ، آلمان
  هیچ کجای اخبار گفته نشده این آدم اسلامگرا بوده،گفته شده سابقه خلاف و زندان داشته.نمیدونم چرا وحشیگری موردی این یک نفر رو با اقدامات جهادی و رایج بین برخی افراد دیگه مقایسه میکنید. یعنی شما تفاوتی بین حمله یک تبه کار و یا دزد و خلافکار به پلیس (که در همه جوامع از ژاپن تا سوئیسش هم گاه گداری پیش میاد) با حمله های تروریستی بخاطر دین و مذهب توسط افراطیون مذهبی حس نمیکنید؟. دلیل دارد که به برخی حملات تروریستی گفته میشه و به برخی نه.
  8
  21
  دوشنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۳ - ۲۳:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  Munchen - مونیخ، آلمان
  Sasan 55 - پاریس، فرانسه
  شما ایرانیهای اسلامگرا به آن سبک که میگید میشناسید؟ چون ما که تابحال چنین مواردی ندیدیم و نشنیدیم. تابحال چند مورد ایرانی در خارج از کشور حمله انتحاری تروریستی به سبک اسلامگراها انجام داده؟ حتی این اراذل اوباش صادراتی رژیم هم شیعه هایی که هیچ غیرت اسلامی ندارند فقط کارشان حمله و تلاش برای حذف ایرانیان مخالف رژیم است نه عملیات انتحاری مثل مسلمانان حقیقی.
  8
  16
  دوشنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۳ - ۲۳:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۰
  senator x - تهران، ایران
  دان کیشن
  6
  9
  ‌سه شنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۳ - ۰۳:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  goldqueen - اسپو، فنلاند
  یادمه چند سال پیش یک مرد جوان ایرانی نژادپرست در مونیخ چند جوان و نوجوان را کشت….
  8
  2
  ‌سه شنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۳ - ۲۰:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.