وزیر محیط زیست مالدیو به‌ اتهام «جادوی سیاه» علیه رئیس‌ ‌جمهوری این کشور بازداشت شد

در تحقیقات اولیه درباره این پرونده گفته شده که فاطمه شمناز با انگیزه ارتقای جایگاه سیاسی و شغلی علیه رئیس جمهوری این کشور به استفاده از «جادوی سیاه» متوسل شده است.العربیه: وبگاه خبری « بیزینس اینسایدر» گزارش داد مقامات جمهوری مالدیو در اقیانوس هند، فاطمه شمناز، وزیر محیط زیست این کشور را به اتهام استفاده از «جادوی سیاه» علیه محمد معزو، رئیس‌جمهوری این کشور، بازداشت و از سمتش برکنار کردند.

در حالی که اتهامات علیه شمناز ثابت نشده، پلیس اعلام کرد که او را یکشنبه گذشته در ماله، پایتخت مالدیو، به همراه دو نفر دیگر بازداشت کرد. پلیس هنوز جزئیات دقیقی از این بازداشت ارائه نداده است.

با اینکه «جادوگری» در مالدیو جرم‌انگاری نشده است، اما بر اساس «شریعت اسلامی»، می‌تواند منجر به شش ماه زندان شود. تحقیقات اولیه نشان می‌دهد که شمناز برای نزدیک‌تر شدن به رئیس‌جمهوری و پیشرفت در مقامات سیاسی، از «جادوی سیاه» استفاده و آن را در جایی مخفی کرده است.
بازداشت دیگر متهمان
برادر شمناز و یک فرد مظنون دیگر در 23 ژوئن بازداشت، و پس از حضور در دادگاه، به مدت شش روز زندانی شدند. از جمله دیگر بازداشت‌شدگان، برادر کوچک‌تر شمناز و فردی است که ادعا می‌شود «جادوگر» بوده است.

همچنین آدم رامیز، همسر سابق شمناز، که پیشتر با رئیس‌جمهوری همکاری نزدیک داشت، از جمله بازداشت‌شدگان این پرونده است.
+5
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.