رقابت‌های یورو ۲۰۲۴؛ «معجزه» انگلیس در برابر اسلواکی، برد مقتدرانه اسپانیا در برابر گرجستان

 
یورونیوز: در ادامه بازی‌های مرحله یک هشتم نهایی مسابقات یورو ۲۰۲۴، تیم‌های ملی فوتبال انگلیس و اسپانیا موفق شدند با برتری در مقابل حریفانشان به مرحله یک‌چهارم نهایی راه پیدا کنند.

در بازی اول انگلستان و اسلواکی عصر روز یکشنبه ۳۰ ژوئن (۱۰ تیر) به مصاف هم رفتند که در پایان ۱۲۰ دقیقه تیم انگلیس موفق شد با نتیجه ۲ بر ۱ اسلواکی را شکست دهد و به جمع ۸ تیم برتر اروپا راه یابد.

در این بازی ایوان شرانز توانست در یک موقعیت تک به تک در دقیقه ۲۵ دروازه انگلیس را باز کند و تیم ملی اسلواکی را جلو بیاندازد. تلاش‌های «سه شیرها» در ادامه با کاپیتانی هری کین ره به جایی نبرد.

کمتر از یک دقیقه تا اتنهای بازی و شگفتی‌سازی اسلواکی جود با یک ضربه آکروباتیک زیبا کرنر ارسالی را به تور دروازه اسلواکی چسباند تا کار به تساوی کشانده شود. هری کین در همان دقایق آغازین وقت های اضافی گل دوم انگلیس را به ثمر رساند.

تیم انگلیس در مرحله گروهی این رقابت‌ها در گروه «C» قرار داشت و با یک برد، دو تساوی و ۵ امتیاز به عنوان صدرنشین به مرحله یک هشتم نهایی آمده بود.
پیروزی انگلستان در بازی با اسلواکیاسلواکی نیز با یک برد، یک تساوی و یک باخت با ۴ امتیاز بعنوان تیم سوم گروه «E» گام به مرحله یک هشتم گذاشته بود.

در دیگر بازی مرحله یک هشتم نهایی و از ساعت ۲۱ جتیم ملی فوتبال اسپانیا از ساعت ۲۱ به مصاف گرجستان رفت و توانست با یک پیروزی آسان و پرگل ۴ بر ۱ به مرحله بعد صعود کند.

در این بازی و ابتدا در دقیقه ۱۷ لی نورمان روی یک اشتباه دروازه خودی را باز کرد تا گرجستان جلو بیافتد. این برتری اما دوام نداشت و در دقایق پایانی نیمه اول رودری گل تساوی اسپانیا را وارد دروازه حریف کرد.
بازی اسپانیا و گرجستاندر نیمه دوم اسپانیا بازی را هجومی دنبال کرد و توانست با گل‌های فابین رویز در دقیقه ۵۱، نیکو ویلیامز در دقیقه ۷۵ و دنی اولمو در دقیقه ۸۳ در نهایت بازی را با نتیجه ۴ بر ۱ به سود خود خاتمه دهد.

تیم ملی اسپانیا پیش‌ از این موفق شده بود با کسب ۳ پیروزی و کسب ۹ امتیاز به عنوان صدرنشین گروه خود به مرحله یک‌هشتم صعود کند.

این در حالی بود که گرجستان با یک برد، یک تساوی و یک باخت با ۴ امتیاز به عنوان تیم سوم به این مرحله رسیده بود.

در بازی‌های دیگر از مرحله یک‌هشتم نهایی روز دوشنبه ابتدا فرانسه و بلژیک با یکدیگر دیدار می‌کنند و سپس پرتغال به مصاف اسلوونی خواهد رفت.
+3
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.