وزیر دارایی اسرائیل: جمهوری اسلامی برنامه‌ای مدون برای نابودی اسرائیل دارد

ایران اینترنشنال: وزیر دارایی اسرائیل گفت که جمهوری اسلامی برنامه‌ای مدون برای نابود کردن اسرائیل دارد. به گفته بتصل‌ئل اسموتریچ، رژیم ایران سلاح اتمی را برای تضمین کردن بقای خود می‌خواهد.

به گزارش اشکان صفایی، خبرنگار ایران‌اینترنشنال در اسرائیل، وزیر دارایی این کشور در کنفرانس روزنامه مکور ریشون گفت که برنامه جمهوری اسلامی شامل نابود کردن اسرائیل از طریق متعارف و بدون استفاده از سلاح اتمی است.

جمهوری اسلامی از ابتدای شکل‌گیری خود سیاست‌هایی ضداسرائیلی در پیش گرفته و مقامات جمهوری اسلامی بارها از «نابودی» اسرائیل سخن گفته‌اند.
اسموتریج گفت که برنامه جمهوری اسلامی برای نابود کردن اسرائیل شامل شلیک ده‌ها هزار موشک و راکت از مناطقی در خاورمیانه است که تهران سال‌هاست در آن‌ها پایگاه می‌سازد.

بر اساس اظهارات وزیر دارایی اسرائیل، هم‌زمان و پس از این حمله اولیه، حملات زمینی علیه اسرائیل از چندین جبهه، از جمله جبهه داخلی تدارک دیده می‌شود.

اسموتریچ گفت که پاسخ اسرائیل به چنین برنامه‌ای باید فراتر از هر چیز، تلاش برای سرنگون کردن جمهوری اسلامی و هم‌زمان، خنثی کردن تمام نیروهای نیابتی این حکومت در منطقه باشد.

به گفته او، این پاسخ باید در هر دو جبهه سیاسی و نظامی دنبال شود.

وزیر دارایی اسرائیل گفت حماس و حزب‌الله دو نیروی نیابتی جمهوری اسلامی هستند و در نتیجه، اسرائیل باید نخست حماس را «به شکلی نابود کند که تا مدت‌ها نتواند سرپا شده و تهدیدی برای اسرائیل» باشد.

همچنین به گفته اسموتریچ، در شمال اسرائیل، باید حمله‌ای سریع و سخت علیه حزب‌الله انجام شود تا این گروه نیز از بازی خارج شده و دست‌کم تا چند سال نتواند تهدیدی در چارچوب برنامه جمهوری اسلامی، برای اسرائیل باشد.
از زمان آغاز جنگ کنونی غزه، نیروهای حزب‌الله لبنان تحت حمایت جمهوری اسلامی با نیروهای اسرائیلی در امتداد مرزهای جنوب لبنان درگیری روزانه داشته‌اند.

اسموتریچ تایید کرد که جنگ با حزب‌الله هزینه سنگینی برای اسرائیل خواهد داشت اما گفت که این هزینه بسیار کمتر از هزینه‌ای خواهد بود که در صورت عدم نابود کردن توانایی حزب‌الله، اسرائیل باید چند سال دیگر بپردازد.

در کرانه باختری نیز اسموتریچ تشکیل کشور فلسطینی را بخشی از برنامه جمهوری اسلامی برای نابود کردن اسرائیل خواند.

او گفت دولت اسرائیل باید با این موضوع نیز مبارزه ‌کند.

در ماه‌های اخیر برخی کشورهای اروپایی کشور فلسطین را به رسمیت شناخته‌اند.

بر اساس گزارش وای نت، در هفته‌های اخیر جمهوری اسلامی به طور قابل توجهی قاچاق سلاح خود را به حزب‌الله افزایش داده است.

بر اساس این گزارش، در میان اقلام قاچاق شده، سامانه‌های دفاع هوایی جمهوری اسلامی برای حزب‌الله اهمیت بالایی دارند زیرا این گروه از این سامانه‌ها برای مقابله با حملات نیروی هوایی اسرائیل در جنوب لبنان استفاده می‌کند.

طی چند ماه گذشته، حزب‌الله که از سوی اسرائیل و آمریکا یک «گروه تروریستی» شناخته می‌شود، تلاش کرده پهپادهای ارتش اسرائیل را هدف قرار دهد و در مواردی موفق بوده است.

در پاسخ، نیروی هوایی اسرائیل یا به سیستم‌های رهگیری پهپاد یا واحدهای اصلی پهپادی حزب‌الله حمله کرده است.

هم‌زمان، سندیکای روزنامه‌نگاران یهودی گزارش داد که حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله نگران است اسرائیل با استقرار نیروی هوایی خود در پایگاه‌های قبرس، مانع از حمله این گروه شود.

بر اساس این گزارش، نیروهای ارتش اسرائیل چنین طرحی را طی تمرین‌های نظامی در سال گذشته با همکاری قبرس آزمایش کردند.

این گزارش تاکید می‌کند که حزب‌الله و جمهوری اسلامی برای مبارزه با اسرائیل در مدیترانه برنامه‌ریزی می‌کنند.
+12
رأی دهید
-45

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۶
  Munchen - مونیخ، آلمان
  خامنه ای مفعول کودک کش و سپاه راهزن ضد ایرانش چنین خوابی را به گور خواهند برد،همانطور که خمینی ملعون متحجر هم قصد داشت عید نوروز را حرام و ممنوع کند و ایران را از بین برده به “امت اسلام” تبدیل کرده،کربلا و اورشلیم (به قول متحجران اسلامی قدس) را ضمیمه اش کند،اما مثل یک سگ رنجور با درد و تحقیر هلاک شد.
  3
  21
  دوشنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۳ - ۱۳:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۴
  میلاد2020 - داخائو، آلمان

  چرت نگو ایران برنامه ای برای مابودیسرزمینهای اشغالی ندارد ....صهیونیستها اتوماتیک وار و داوطلبانه اونجا رو ترک خواهند کرد، بعدش دیگه اسراییلی وجود ندارد وقتی کسی نیست
  25
  3
  دوشنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۳ - ۱۴:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  shirzan - برلین، آلمان
  میلاد2020 - داخائو، آلمان
  فکر کن فردا اسرائیلی وجود نداشته باشه چه منفعتی به مردم ایران میرسه . تازه فردای روز نابودی اسرائیل ج. ا. باید در به در به دنبال یک دشمن دیگه بگرده
  3
  7
  دوشنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۳ - ۱۹:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  Munchen - مونیخ، آلمان
  shirzan - برلین، آلمان
  (بر اساس این فرضیه خیالی) به مردم ایران منفعتی نمیرسد بلکه ضرر میرسد چراکه دشمن فرهنگ شان و طرفداران دوآتشه صدام حسین پان عرب (فلسطینیان) )صاحب پایگاه دیگری میشوند،نظام تقویت میشود،دشمن اصلیش را از دست میدهدبه تعداد جوامع فاسد،بی خاصیت و فلاکت خیز عربی اسلامی اضافه میشود. حتی برای رژیم ولایت وقیح هم هیچ نفعی ندارد چراکه آنها سنی بوده و مسجد عمر را میخواهند که شیعه با آنها کارد و پنیر است. اینها که میبینی،یا سربازان سایبری خامنه ای هستند که اصولا مغز و شعوری ندارند اینچیزها را بفهمند یا افرادی که سالها پروپاگاندا و دروغ در مغزشان رفته،دشمنان حی و حاضر ایران ،روس و عرب و ملا و سپاه را ول کرده اند دنبال لولو خور خوره ای بنام اسرائیل و یهود رفته اند،آنهم به نفع دشمن و حسودان و متنفران تاریخی ایران یعنی اعراب مسلمان.
  0
  6
  دوشنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۳ - ۲۰:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۴
  میلاد2020 - داخائو، آلمان
  shirzan - برلین، آلمان
  مگر عربها باید بیان به ایران پول بدهند..نخیر، از رمانی که کشور منحوس صهیونی تاسیس شده کل منطقه یک روز خوش به خودش ندیده و نه فقط پیشرفتی در هیچ چیز نداشته بلکه همیشه پس رفت برای تمام کشورهای منطقه بوده چون ذات این رژیم منحوس صهی.نی در تفرقه انداختن بین ملتها و جلوگیری از پیشرفت آنها ست که فقط خود و خودش تائین کننده سیاسی و صنعتی منطقه باشد و در حقیقت دست راست غرب در منطقه و جلوگیری کردن از صنعتی شدن و بی نیاز شدن کشورهای منطقه از غرب ، آمریکا و صهیون.....در حقیقت استعمار دائمی در زیر چتر رژیم منفور صهیونی به فرمان فراماسون و غرب......پیدا کنید پرتقال فروش را
  6
  1
  دوشنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۳ - ۲۰:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  sahandogli - لندن، انگلستان
  رژیم ملاها در ایران عمر اسراییل را گارانتی کردند. بعد بگویید ایران و اسراییل با هم دشمن هستند و اصلا رژیم ایران نوچه غربی ها نیست
  1
  0
  ‌سه شنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۳ - ۱۲:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.