آیا پالم موجود در نوتلا برای سلامتی مضر است؟

حدود ۵۶ درصد از شیشه نوتلا شکر استدویچه وله: "نوتلا" یک برند معروف شکلات با طعمی شیرین و فندقی است که ابتدا در ایتالیا تولید شد. مواد اصلی تشکیل دهنده این محصول پرطرفدار، شکر، روغن نخل (پالم)، فندق، و کاکائو است.

نوتلا در سراسر جهان به عنوان یک خوراکی محبوب برای وعده صبحانه و یا شیرینی‌پزی استفاده می‌شود. اما چیزهای زیادی وجود دارد که شما درباره آن نمی‌دانید.

به عنوان مثال، ماده شماره یک نوتلا، شکلات یا حتی فندق نیست. حدود ۵۶ درصد از شیشه نوتلا شکر است. اما بحث‌برانگیزترین عنصر در این خوراکی خوشمزه روغن پالم است.

روغن پالم یک روغن گیاهی نیمه جامد است که به نوتلا بافتی نرم می‌دهد. روغن پالم فاقد چربی ترانس است اما سرشار از چربی اشباع است که آن را ناسالم می‌کند. برچسب مواد غذایی، روغن پالم را به عنوان دومین ماده تشکیل‌دهنده نوتلا ذکر کرده است.

روغن پالم در میان چربی‌های گیاهی در سراسر جهان طرفداران بسیار دارد. بو و طعم خنثی دارد، در دمای اتاق نیمه جامد است و بافتی کرمی و صاف به محصولات می‌بخشد.

وقتی روغن پالم در دمای ۲۰۰ درجه سانتیگراد فرآوری می‌شود، ماده ای به نام "استر اسید چرب مونوگلیسیرید" (مشتقاتی که در فرآیند تولید روغن‌های گیاهی مانند روغن پالم وجود دارند) در مقادیر بالاتری نسبت به سایر روغن‌های گیاهی تولید می‌کند. شواهد کافی وجود دارد که این استرهای اسید چرب سرطان‌زا هستند. بر اساس پژوهش‌ها هیچ سطحی از ماده ایمن در نظر گرفته نمی‌شود. بنابراین به راحتی می‌توان نتیجه گرفت که مصرف روغن پالم در کالاهایی مانند نوتلا مضر است.

اما پالم تنها منبع چربی نوتلا نیست. به یاد داشته باشید که اصلی‌ترین عنصر نوتلا، شکر است، به این معنی که باید مصرف خود را به طور کلی محدود کنید. در حالی که تحقیقات روشنی درباره اینکه روغن پالم باعث سرطان در انسان‌ها می‌شود وجود ندارد، تحقیقات زیادی ارتباط مصرف شکر را با چاقی، دیابت نوع ۲، بیماری قلبی، بیماری مقاوم به انسولین و حتی برخی انواع سرطان مرتبط می‌کند.
+4
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.