مسعود پزشکیان و سعید جلیلی در یک قدمی پاستور

 مسعود پزشکیان، یک اصلاح‌طلب در یک قدمی پاستور
بی بی سی:مسعود پزشکیان در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۳ بیشترین رای را آورد اما چون به حد نصاب نیمی از کل آراء نرسید در دور دوم با نفر بعدی یعنی سعید جلیلی رقابت خواهد کرد.

مسعود پزشکیان ۷۰ ساله و متولد مهاباد است. او در دولت دوم اصلاحات، وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی بود. او که از معترضان به نتایج انتخابات ۸۸ دفاع کرده بود پیش از این هم برای انتخابات ۱۴۰۰ نامزد شده بود که صلاحیتش رد شد. او نماینده پنج دوره مجلس ایران است و یک بار هم نایب رئیس آن بوده است. گزارشی ببینید از زندگی و سوابق او.

مسعود پزشکیان نزدیک به ۱۰/۵ و سعید جلیلی نزدیک به ۹/۵ میلیون رای آوردند از مجموع حدود ۲۴/۵ میلیون رای. جبهه اصلاحات از او حمایت می‌کند.
 سعید جلیلی، در یک قدمی پاستور پس از نامزدی سوم سعید جلیلی پس از مسعود پزشکیان دومین رای را در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۳ به دست آورد اما چون هیچکدام به حد نصاب نرسیدند در دور دوم با هم رقابت خواهند کرد. مسعود پزشکیان نزدیک به ۱۰/۵ و سعید جلیلی نزدیک به ۹/۵ میلیون رای آوردند از مجموع حدود ۲۴/۵ میلیون رای.
سعید جلیلی متولد سال ۱۳۴۴ در مشهد است. ۲۱ ساله بود که در جنگ ایران و عراق زخمی شد و پای راستش را از دست داد. او از ۱۶ سال پیش نماینده‌ رهبر جمهوری اسلامی در شورای عالی امنیت ملی بوده است. سعید جلیلی از سال ۱۳۹۲ عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و از سال ۱۳۹۳ عضو شورای راهبری روابط خارجی است. او نامزد ائتلاف موسوم به «جبهه انقلاب» است.
+2
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  saeed scotland - لاس وگاس، ایالات متحده امریکا
  ظر رهبر جلیلی هست اینار اینطوری مهندسی شده که این یارو پزشکیان رو بیاورند یه عده کم عقل بروند رأی بدهند آمار بنفع نظام بره بالا پزشکیان با اختلاف کمی اول بشود شورای نگهبان هم چند ساعته تایید کند همه راضی و خوشحال هفته آینده ۱۳ میلیون رأی برای جلیلی محاسبه میکنند ۱۲ میلیون برای پزشکیان و جلیلی رو می‌کنند ریاست جمهور. در صورتی که جلیلی همین دور اول هم رأی کمتر از ۵ میلیون داشته
  2
  20
  یکشنبه ۱۰ تیر ۱۴۰۳ - ۱۷:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.