روزنامه هیوم: نیروی هوایی اسرائیل حمله به ایران را تمرین می‌کند

سربازان ارتش اسرائیل‌ایندیپندنت فارسی: نیروی هوایی اسرائیل تمرین‌های گسترده شبیه‌سازی حمله به اهداف دور را آغاز کرده است.

نشریه اسرائیلی هیوم گزارش داد نیروی هوایی اسرائیل در هفته‌های اخیر چند تمرین داشته است که پرواز در مسافت‌های طولانی و فعالیت‌های عملیاتی هدف‌گیری مکان‌های دوردست را شامل می‌شد و از هواپیماهای سوخت‌گیری مجدد، هواپیماهای ترابری، و یگان‌های بیشتر برای عملیات احتمالی در ایران استفاده شد.

افزایش تمرکز بر ایران از ارزیابی‌های اطلاعاتی ناشی می‌شود که حاکی از پیشرفت «نگران‌کننده و بی‌سابقه» تهران به سمت ظرفیت نظامی هسته‌ای است. این پیشرفت نگرانی‌هایی در نهادهای امنیتی برانگیخته است و به راه‌اندازی بخش ایران در ستاد عملیاتی نیروی هوایی اسرائیل در جریان جنگ جاری در غزه منجر شد.

یوآو گالانت، وزیر دفاع اسرائیل، در دیدار اخیر با لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا، ضمن تاکید بر اضطراری بودن وضعیت، گفت: «اکنون زمان تحقق تعهدی که تمام دولت‌های اخیر آمریکا داده‌اند فرا رسیده است: جلوگیری از هسته‌ای شدن ایران‌ــ فرصت در مورد این مسئله رو به اتمام است.»

مقام‌های دفاعی اسرائیل مدت‌ها است می‌گویند وقتی جمهوری اسلامی تصمیم به ساخت سلاح هسته‌ای بگیرد، احتمالا در یک بازه زمانی کوتاه یک‌ماهه می‌تواند اورانیوم کافی برای چند سلاح هسته‌ای را غنی‌سازی کند. با وجود این، اسرائیل سال‌ها منابع را از تدارکات متمرکز بر ایران به سایر اولویت‌های دفاعی معطوف کرده بود. اما حدود دو سال پیش بود که تخصیص بودجه دوباره به سمت آمادگی برای عملیات در «حلقه سوم»‌ــ اصطلاحی که اغلب برای اشاره به جمهوری اسلامی ایران استفاده می‌شود‌ــ تغییر مسیر داد.

اسرائیل در حال تقویت آمادگی‌اش است، اما این کشور معترف است که توانایی‌اش در جلوگیری از برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی نسبت به آمریکا محدودتر است. در نتیجه، نیروهای هوایی اسرائیل برنامه‌هایش را اصلاح می‌کند و در عین حال امیدوار است که مداخله آمریکا در نهایت مانع جاه‌طلبی‌های هسته‌ای جمهوری اسلامی شود.

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی امتناع جمهوری اسلامی از همکاری را محکوم کرده است، و تهران در پاسخ اعلام کرده تعداد سانتریفیوژها در تاسیسات فردو و نطنز را افزایش داده است، که عملا به این معنا است که در نظر دارد ذخیره اورانیوم غنی‌‌‌‌سازی‌شده‌اش را افزایش دهد.
+42
رأی دهید
-11

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۸۴
  میلاد2020 - داخائو، آلمان
  خوب این صهیونی ها بازی دیگه ای ندارن هی بازی حمله به یک جایی را انجام میدن که حوصله شون سر نره....این ...در حماقت تمام بلاخره خودشو نابود می‌کنه.......
  6
  5
  یکشنبه ۱۰ تیر ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  Ali Nazari - میامی، ایالات متحده امریکا
  فقط کافی است که رهبر دزد و ادم کش و سران نظام را کشت.
  1
  8
  یکشنبه ۱۰ تیر ۱۴۰۳ - ۱۱:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Sam1977 - دمشق، سوریه
  هر روز صبح خدا را شکر با یک جک آغاز میکنیم،،، شما فعلا از باتلاق غزه بیا بیرون ، هنوز ۵ درصد از تونل‌ها هم نتونستی پیدا کنی ، خرید دایپر برای سربازاتون فراموش نکن
  5
  7
  یکشنبه ۱۰ تیر ۱۴۰۳ - ۱۲:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  Homeland - هلسینکی، فنلاند
  لزومی نداره حمله به ایران رو تمرین کنی حوزه های علمیه و مخفیگاه علی چلاق رو بزنی کل ایران دعاتون میکنند و سرتا پاتون رو از طلا میگیرند ، اسرائیل و ایران در واقع دو کشور دوست هستند و مشترکاتشون بیشتر از تفاوت‌هاشون هست ، یک اشتباه احمقانه یعنی آخرین اشتباه
  0
  1
  یکشنبه ۱۰ تیر ۱۴۰۳ - ۱۸:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.