علیرضا نوری‌زاده:بعد از تحریم صندوق‌های رای باید منتظر تسویه حساب مردم با حکومت در خیابان باشیم

ایندیپندنت فارسی: علیرضا نوری‌زاده، تحلیلگر مسائل سیاسی درباره انتخابات زودهنگام و بی‌فروغ ریاست جمهوری اسلامی گفت: «این انتخابات عرصه رویارویی مردم با رژیم حاکم بر ایران از خیابان به صندوق‌های رای بود.

این انتخابات برای مردم ایران نبود. برای اروپایی‌ها و آمریکایی بود تا با خامنه‌ای مذاکره کنند. رهبر جمهوری اسلامی به هدفش نرسید.» مردم این مرتبه با جمهوری اسلامی پای صندوق‌های رای تسویه حساب کردند و باید منتظر موج بعدی، این بار در خیابان باشیم.»

دکتر نوری‌زاده در پاسخ به این پرسش که چرا جمهوری اسلامی کار انتخابات را در همان دور اول تمام نکرد گفت: «آرای پزشکیان قطعا بیش‌تر از پنجاه درصد بود، اما خامنه‌ای او را برای انتخاب شدن نپذیرفته بود.اگر پزشکیان در دور دوم ۲۰ تا ۲۵ درصد رای بیشتر از جلیلی بیاورد، نظام چاره‌ای جز پذیرش او ندارد. اگرنه، جلیلی، نماینده خامنه‌ای در شورای عالی امنیت ملی، از صندوق رای بیرون خواهد آمد. به هر حال اصل ماجرا تغییری نخواهد کرد.»

این تحلیلگر مسائل سیاسی ایران همچنین میزان شرکت کنندگان در انتخابات را کم‌تر از آمار رسمی وزارت کشور توصیف کرد و گفت: «تعداد واقعی شرکت‌کنندگان از ۳۴ تا ۳۵ درصد بیشتر نبوده است.»
+43
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۸۴
  میلاد2020 - داخائو، آلمان
  این خائن عرب زاده ، نوکر عرعرستان دوباره شروع به وراجی و عرعر کردنه اهمیت ندین به حرفاش .....هذیان میگه
  24
  5
  یکشنبه ۱۰ تیر ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Ginger - چگو، اسپانیا
  چه خوبه که یکی از مخالفان در واقع سوپاپ اطمینان رژیم اسلامی به ما گفت که رژیم اسلامی 35درصد طرفدار دارد ببین شما ارسالی های رژیم به خارج با ادای مخالف بودن نمی توانید آمار وزارت اطلاعات را با کمی پایین‌تر به خورد مردم بدهید که قابل قبول باشد دوره کلاهبرداری مدرن تمام شده جمهوری اسلامی ۵۰۰۰. اخوند بازاری پاسدار آدم کش وقاتل هستند با ۱۰۰ نفر تیرانداز جنایتکار حرفه ای از لبنان و عراق و افغانستان و پاکستان و هند و فلسطین که در کشتن ایرانی ها بی رحمی کامل دارندما هم برای آخوند جانی طرفدار درست نکن چون طبق عکس های فتوشاپی حدود ۸۰میلیون ایرانی در رای گیری شرکت کرده اند و به آخوند گفته اند بیا بچه های ما را بکش دستت درد نکند
  1
  7
  یکشنبه ۱۰ تیر ۱۴۰۳ - ۱۳:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.