واکنش وزیرخارجه اسرائیل به تهدید جمهوری اسلامی‌: رژیمی که تهدید به نابودی می‌کند، مستحق نابودی است

صدای آمریکا: در پی تشدید تنش‌ها میان حزب‌الله لبنان و اسرائیل و واکنش جمهوری اسلامی که اسرائیل را به «جنگی نابودکننده» تهدید کرد، یسرائیل کاتس، وزیر امور خارجه این کشور در پستی در شبکه اجتماعی «ایکس» نوشت: «رژیمی که تهدید به نابودی می‌کند، مستحق نابودی است.»

او نوشت: «جمهوری اسلامی ایران تهدید می‌کند که در صورت پاسخ کامل اسرائیل به حملات حزب‌الله لبنان، این کشور را نابود خواهد کرد.» و افزود: «پاسخ من به جمهوری اسلامی روشن است و آن این است که اگر حزب‌الله حملاتش را متوقف نکند و از جنوب لبنان عقب‌نشینی نکند، تا زمانی که امنیت برقرار شود و ساکنان بتوانند به خانه‌های خود بازگردند، با تمام قدرت علیه آن اقدام خواهیم کرد.»

پیشتر، نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد با انتشار پستی در شبکه اجتماعی «ایکس» هشدار داده بود که در صورت «تجاوز نظامی تمام‌عیار» اسرائیل علیه گروه حزب‌الله لبنان، «جنگی نابودکننده رخ خواهد داد.»

هشدار روز جمعه هشتم تیر جمهوری اسلامی به اسرائیل در میانه تنش‌های فزاینده در مرز اسرائیل و لبنان و به دنبال حملات ارتش اسرائیل به مواضع حزب‌الله در پاسخ به حملات این گروه نیابتی حکومت ایران به اسرائیل داده شده است.

اندکی پس از حمله تروریستی ۱۵ مهر حماس به اسرائیل، حزب‌الله به عنوان اصلی‌ترین بازوی نیابتی جمهوری اسلامی، حملات پراکنده موشکی و پهپادی به شمال اسرائیل را آغاز کرد و در نتیجه تداوم این حملات، نزدیک به ۶۰ هزار شهروند اسرائیلی از مناطق همجوار لبنان تخلیه شده‌اند.

آمریکا، اروپا، و میانجی‌های عرب در تلاش هستند از گسترش حملات فرامرزی اسرائیل و حزب‌الله لبنان به یک جنگ بزرگ منطقه‌ای جلوگیری کنند.

مارتین گریفیت، مسئول امور بشردوستانه سازمان ملل متحد، از واژه «آخرالزمانی» برای توصیف جنگ میان اسرائیل و حزب‌الله استفاده کرده است.

لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا، نیز در دیدار اخیر با همتای اسرائیلی‌اش، یوآف گالانت، در پنتاگون گفت: «چنین جنگی برای لبنان فاجعه خواهد بود.» به گفته او، «یک جنگ دیگر میان اسرائیل و حزب‌الله به آسانی می‌تواند تبدیل به جنگی منطقه‌ای با عواقبی وحشتناک برای خاورمیانه شود.»

گالانت نیز در این دیدار گفت: «از نزدیک برای رسیدن به یک توافق همکاری می‌کنیم اما باید آمادگی برای هر سناریوی ممکن را نیز به بحث بگذاریم.»

به باور کارشناسان، جمهوری اسلامی و نیابتی‌هایش پاسخ شدیدتری به جنگ اسرائیل علیه حزب‌الله در مقایسه با جنگ در غزه خواهد داد.

مارتین گریفیت، مسئول امور بشردوستانه سازمان ملل متحد، از واژه «آخرالزمانی» برای توصیف جنگ میان اسرائیل و حزب‌الله استفاده کرده است.

لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا، نیز در دیدار اخیر با همتای اسرائیلی‌اش، یوآف گالانت، در پنتاگون گفت: «چنین جنگی برای لبنان فاجعه خواهد بود.»

گالانت نیز در این دیدار گفت: «از نزدیک برای رسیدن به یک توافق همکاری می‌کنیم اما باید آمادگی برای هر سناریوی ممکن را نیز به بحث بگذاریم.»

به باور کارشناسان، جمهوری اسلامی و نیابتی‌هایش پاسخ شدیدتری به جنگ اسرائیل علیه حزب‌الله در مقایسه با جنگ در غزه خواهند داد.
+70
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  دلاور - استهکلم، سوئد

  همانطور که همه می‌دانیم نظام آخوندی ایران فقط بلد است تهدید تو خالی کند و اگر قرار هم باشد به اسرائیل حمله موشکی کند موشکهایش را به مناطقی از اسرائیل پرتاب می‌کند که به کسی آسیبی نرسد. شاید زمانی اسرائیل با حزب الله لبنان روبرو وارد جنگ زمینی شود نظام ایران به حزب الله کمک تسلیحاتی بکند ولی هرگز نیروهای سپاه و بسیج و ارتش را به لبنان نخواهند فرستاد که با اسرائیل دچار جنگ شوند.
  2
  23
  یکشنبه ۱۰ تیر ۱۴۰۳ - ۰۱:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن
  تو یکی دیگه خفه شو ! شماها اگر گوشت همدیگرو هم که بخورین ، استخون همدیگرو دور نمیریزین !! حناتون رنگی نداره ، خودتونم میدونین !!
  18
  8
  یکشنبه ۱۰ تیر ۱۴۰۳ - ۰۴:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  Geelongcats - سیدنی، استرالیا
  ج.ا زبان زور را خوب میفهمد. در پایان جنگ با عراق - در عملیات آخوندک - در قضیه حذف سلیمانی - اخیرا در قضیه حذف سران سپاه در سوریه - و در قضیه ‘حادثه اصفهان’ - زبان زور را فورا درک کرد و عقب نشینی کرد. مطمئن باشید حزب الله عقب خواهد نشست.
  3
  19
  یکشنبه ۱۰ تیر ۱۴۰۳ - ۰۷:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  garadagh - استکلهم، سوئد
  Momijii - توکیو، ژاپن
  چرا همش از گوشت و استخوان حرف می زنی ارتباطی باهات دره؟ هههههاف
  1
  3
  یکشنبه ۱۰ تیر ۱۴۰۳ - ۱۴:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.