یورو ۲۰۲۴؛ سوئیس با شکست ایتالیا به یک‌چهارم نهایی رفت

شادی بازیکنان تیم ملی سوئیس از باز شدن دروازه ایتالیادویچه وله: تیم ملی فوتبال سوئیس در مرحله یک‌هشتم نهایی مسابقات جام ملت‌های اروپا توانست با پیروزی ۲ بر صفر بر ایتالیا به مرحله بعد راه یابد. سرخ‌پوش‌های سوئیس در این پیکار از هر لحاظ یک سروگردن بالاتر از حریف خود بودند.

عصر شنبه ۲۹ ژوئن (۹ تیر) نخستین دیدار مرحله یک‌هشتم نهایی مسابقات جام ملت‌های اروپا میان تیم‌های ملی ایتالیا (پیراهن آبی) و سوئیس برگزار شد. پیکار دو تیم در حضور ۷۱ هزار تماشاگر در ورزشگاه المپیک برلین انجام گرفت.

سوئیسی‌ها که در مرحله گروهی قابلیت‌های خود را از جمله در پیکار با آلمان نشان داده بودند، در دیدار با ایتالیا تیم برتر میدان بودند و توانستند چندین بار خطرآفرین شوند و دروازه حریف را باز کنند.

رمو فرویلر در دقیقه ۳۷ نیمه اول نخستین گل سوئیس را به ثمر رساند و وارگاس لحظاتی پس از به صدا درآمدن سوت نیمه دوم برای دومین بار دروازه ایتالیا را گشود.

سوئیس در این دیدار به ویژه از لحاظ مالکیت توپ و شمار حملات یک سروگردن بالاتر از ایتالیا بود و از این رو، نتیجه پایانی این دیدار عادلانه بود.

ملی‌پوشان سوئیس که با این پیروزی اعتماد به نفس بیشتری کسب کرده‌اند، در مرحله یک‌چهارم نهایی یورو ۲۰۲۴ رویاروی برنده دیدار انگلیس و اسلواکی خواهد رفت.

تیم ملی ایتالیا که مدافع عنوان قهرمانی اروپا است، در مرحله گروهی این مسابقات در مجموع چهره نه چندان درخشانی از خود به نمایش گذاشته بود، در پی عملکرد ضعیف و شکست در یک‌هشتم نهایی، از گردونه رقابت‌ها حذف شد و در نهایت نتوانست انتظارات هواداران خود را برآورده سازد.
+6
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.