خامنه‌ای: «مدافعان حرم» خطر بزرگی را از ایران دور کردند

العربیه: علی‌ خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران، شنبه نهم تیر، در جریان استقبال از برگزارکنندگان «کنفرانس جهانی شهدای مقاومت و مدافع حرم» ضمن تحسین نقش نیروهای نظامی ایران و شبه‌نظامیان وابسته به تهران موسوم به «مدافعان حرم» در منطقه، گفت آنان «خطر بزرگی» را از ایران دور کردند.

ایران دخالت نظامی خود در سوریه و عراق را «دفاع از حرم‌» و حمایت از نیروهای وابسته به خود را «حمایت از جبهه مقاومت» می‌نامد. خامنه‌ای در این دیدار تاکید کرد «جنبه اول دفاع از حرم‌ها»، به معنای «حرکت از جاهای مختلف به سمت حرم‌ها» است که مفهومی «نمادین» دارد.

خامنه‌ای به «جنبه دوم دفاع از حرم‌ها» اشاره کرد و گفت این موضوع دارای «ابعاد جهانی» است. او اضافه کرد انقلاب ایران مسائل منطقه‌ای و جهانی و معادلات بین‌المللی را مورد توجه قرار می‌دهد. همچنین، خامنه‌ای «بعد سوم دفاع از حرم‌ها» را مطرح کرد و مدعی شد این پدیده «یک خطر بزرگ را از سر منطقه و از سر کشور ما بالخصوص دور کرد.»

خامنه‌ای در توضیح «بعد چهارم دفاع از حرم‌ها»، این پدیده را به «انقلاب ایران» مرتبط دانست و گفت: «این حادثه نشان داد که انقلاب، بعد از گذشت چهار دهه، قدرت بازآفرینی حوادث ذاتی خودش را که در اول انقلاب بارز بود دارد.»

او در سخنانش همچنین ادعا کرد که هدف «نقشه» آمریکا، تصرف منطقه و در نهایت تصرف ایران بود و در این زمینه گفت: «خرج هم کرده بودند؛ هفت هزار میلیارد دلار خرج کردند. یعنی این آماری است و رقمی است که شخص اول رسمی آمریکا بارها اعلام کرد.»

رهبر ایران «مدافعان حرم» را عامل شکست «نقشه‌های» آمریکا دانست و گفت:‌ «مدافعان حرم این را خنثی کرد؛ یعنی یک گروه جوان و پیر، از کشورهای مختلف و با مرکزیت جمهوری اسلامی توانستند یک نقشه‌ی مهم پرخرج حساب‌شده‌ دستگاه استکبار و استعمار را به‌کلی خنثی کنند.»

از زمان آغاز اعتراضات داخلی سوریه، حکومت ایران از بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه، حمایت مالی و سیاسی و نظامی همه‌جانبه کرد. با آغاز درگیری‌های مسلحانه در سوریه، ایران سازماندهی و ارسال گروه‌های مسلح شیعه از افغانستان، پاکستان، عراق و لبنان، از جمله «فاطمیون»، «زینبیون» و «حیدریون» و حزب الله به این کشور را آغاز کرد تا در کنار نظامیان و افسران ایرانی، با عنوان «مدافعین حرم»، با مخالفان رژیم اسد بجنگند.
+11
رأی دهید
-93

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان

  شما بخوانید '' مدافعان بشار اسد" برای حفظ پایگاه های نظامی روسیه
  0
  36
  شنبه ۰۹ تیر ۱۴۰۳ - ۱۵:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  یا فاطمه زهرا - کپنهاک ، دانمارک

  درود بر رهبر معظم، جانم فدایت.
  51
  0
  شنبه ۰۹ تیر ۱۴۰۳ - ۱۵:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن

  خطری بالاتر از وجود منحوس و افکار شیطانی و پلید تو و همپالکیهات برای ایران و منطقه وجود نداشته و نخواهد داشت ! چه بسا در بیش از چهار دهه این مملکت چند هزار ساله ای که در مسیر پیشرفت و مدرنیزه شدن و پیشگام در توسعه و صنعت و رفاه مردمانش بود رو با همدستی بیگانگان و با خیانت و خباثتی اهریمنی که تنها از افکار پلید متحجرین مذهبی برمیاد رو به مرز نابودی و فلاکت مردمانش و بدنامی در جهان سوق دادید !! لعنت و ذلت بر شما بدنامان تاریخ ایران و همدستان بیگانه و لاشخور صفتتان باد !
  1
  37
  شنبه ۰۹ تیر ۱۴۰۳ - ۱۵:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  arian1 - ابادان، ایران

  معلوم نیست چه تعداد از جوانان ایران و دیگر جوانان گروه‌های نیابتی وابسته به حکومت مخصوصا از افغانهای پناهنده در ایران را بنام دفاع از حرم ناپاک اسلام زاده ها و البته‌ برای کشتن مردم سوریه و دفاع از بشار اسد به آنجا فرستادند و حالا رهبر لواط کاران شیعه این جنایات را مقدس‌ نشان می دهد. لعنت بر امام علی و امام حسین
  1
  33
  شنبه ۰۹ تیر ۱۴۰۳ - ۱۵:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  فاطی کماندو - قرچک، ایران

  بزرگ ترین خطر برای ایران جمهوری کثیف اسلامیست همراه با یک مشت انگل مثل خود رهبر مفعول و دور کردن این خطر از ایران کار ما مردم ایران هست که همت و همدلی بزودی به سرانجام میرسه.
  0
  20
  شنبه ۰۹ تیر ۱۴۰۳ - ۱۷:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  فاطی کماندو - قرچک، ایران

  یا فاطمه زهرا - کپنهاک ، دانمارک
  برادر یا خواهر افغان این ننگ هست که تو جان خودت رو فدای یک مفعول بکنی البته اگر خودت هم مثل رهبرت مفعول هستی که هیچ در غیر این صورت برو کشورت رو از دست طالبان نجات بده جای اینکه بیای اینجا یک مشت اراجیف کا منت کنی. 🤮
  0
  20
  شنبه ۰۹ تیر ۱۴۰۳ - ۱۷:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  vg2000 - اسلو، نروژ
  بیشتر بفرست ما خیلی خوشحال می‌شیم ایرانیا که وجود ندارند این رژیمو سرنگون کنند مگه اسرائیلی‌ها یه کاری بکنن
  0
  14
  شنبه ۰۹ تیر ۱۴۰۳ - ۱۷:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان

  یا فاطمه زهرا - کپنهاک ، دانمارک
  تو اگر به جای اینکه شرفت را بفروشی یک کم عرق ملی داشتی و به وطنت فکر میکردی از اینکه ضحاک علی از هموطنانت سو استفاده کنه و اونها رو گوشت دم توپ نکنه این مردک رو ستایش نمیکردی بلکه خودت منتقدش بودی واقعا شرفت رو به چی فروختی ارزشش رو داره
  0
  22
  شنبه ۰۹ تیر ۱۴۰۳ - ۱۷:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  ako kermanshah - اسنانبول، ترکیه
  همه پازل ها رو کنار هم قرار بدی و در تمام سال‌هایی که این ضحاک حکومت کرده همه شواهد نشان میده که خامنه ای مهره روسیه است و برای نابودی ایران و فرهنگ ایرانی نقشه کشیده، امیدوارم که مردم ایران آگاه بشن و هر چی زودتر این رژیم ساقط کنند.
  0
  9
  شنبه ۰۹ تیر ۱۴۰۳ - ۱۹:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.