سوء قصد به جان مادر پویا بختیاری در زندان

مونا بختیاری، خواهر پویا بختیاری از کشته شدگان اعتراضات آبان ۱۳۹۸ - آرشیوصدای آمریکا: مونا بختیاری، که برادرش پویا در اعتراضات آبان ۱۳۹۸ کشته شد و مادرش ناهید شیرپیشه و پدرش منوچهر بختیاری به جرم دادخواهی به زندان افتادند، می‌گوید جان پدر و مادرش در زندان‌های جمهوری اسلامی در خطر است.

او چهارشنبه ششم تیرماه با انتشار یک پیام ویدیویی در رسانه‌های اجتماعی گفت: «مقامات قضایی و امنیتی جمهوری اسلامی در ماه‌های گذشته بارها قول دادند با اعزام مادرم به مرخصی موافقت کنند، اما امروز که به ملاقاتش رفتم متوجه شدم در زندان مورد سوء قصد و ضرب و شتم قرار گرفته است.»

مونا بختیاری در این پیام ویدئویی با ابراز نگرانی در مورد وضعیت سلامتی پدرش، منوچهر بختیاری، و لزوم اعزام او به بیمارستان برای انجام عمل جراحی، خواستار آزادی فوری پدر و مادرش از زندان شد.


این عضو خانواده دادخواه بختیاری همچنین گفت: «ماموران وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی دو ماه قبل با احضار و بازجویی از من خواستند با آنها همکاری کنم و اطلاعات عمه و عموهایم را به آنها بدهم که من این درخواست را رد کردم. آنها همچنین از من تعهد گرفتند تا هیچ فعالیتی در فضای مجازی و اطلاع‌رسانی نداشته باشم تا در مقابل با مرخصی مادرم موافقت کنند، اما به این قول هم به بهانه‌های پست‌های اخیر عمه و عمویم در فضای مجازی، عمل نکردند.»

صبا بختیاری، عمه مونا، در پاسخ به این ادعای مقام‌های امنیتی جمهوری اسلامی، با انتشار پستی در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: «گفته‌اید که پدر و مادر پویا را من تحریک کرده‌ام، خیر، ما همه پای خون فرزندمان ایستادیم.»

او با اشاره به خواست همه خانواده‌های دادخواه اضافه کرد: «محرک، گلوله‌ای بود که شما شلیک کردید و خونی که شما ریختید؛ اما بدانید خون فرزندان ایران گریبانتان را گرفته و زمین‌تان خواهد زد.»

ناهید شیرپیشه مادر پویا بختیاری و از مادران دادخواه آبان ۹۸ در تاریخ ۲۰ تیر ۱۴۰۱ بازداشت و به اتهام آنچه حکومت ارتباط با «سرویس جاسوسی بیگانه» عنوان کرده است، متهم شد.

منوچهر بختیاری، پدر پویا، کارزاری بین‌المللی را برای «دادخواهی جان فرزندش و کلیه جان‌باختگان» در چهل سال حکومت جمهوری اسلامی راه‌اندازی کرد، که بابت این اقدام به ۳ سال و نیم حبس محکوم شد.

پدر دادخواه پویا بختیاری در اردیبهشت ماه امسال و در پی پرونده‌سازی در زندان برای او، بار دیگر محاکمه و به «۱۳ ماه و ۱۵ روز حبس» اضافه محکوم شد.

پویا بختیاری متولد ۱۹ شهریور ۱۳۷۱ بود، که در تاریخ ۲۵ آبان ۱۳۹۸ در جریان اعتراضات مردم در مهرشهر کرج از ناحیه جمجمه مورد اصابت گلوله ماموران حکومت جمهوری اسلامی قرار گرفت و کشته شد.
+77
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۴
  آرش ایران نژاد - تبریز، ایران

  رژی داره اخرین نفساشو میکشه
  1
  42
  ‌پنجشنبه ۰۷ تیر ۱۴۰۳ - ۰۷:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  اخوند شیپیشو - اندیمشک، استرالیا

  ای قشر خاکستری ببنید مثل گاو ببنید و پنج شنبه جمعه ها جوجه نوشخوار کنید تو راه شمال - یک روزی هم نوبت خودتون میشه . بجای اینکه بلند بشید و کنار این داغ دیده ها باشید فقط سرتونو بکنید تو برف . واقعا جای تاسف دازه
  3
  51
  ‌پنجشنبه ۰۷ تیر ۱۴۰۳ - ۰۸:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  amirHassna - سیدنی، استرالیا

  خاکستری جماعت و قیمه خورا هیچی یه اونجاشونم نیست چون ژن اکثریت ایرانی جماعت با بی تفاوتی و زرنگ بازیو اخوندبازی آمیخته شده. با وجود این امت اکثرا همیشه در صحنه و بیسواد دینی چیزی عوض نمیشه.
  3
  35
  ‌پنجشنبه ۰۷ تیر ۱۴۰۳ - ۰۸:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان

  خانواده ایشون از عقل داران و درک کنندگان خدمات پهلوی و بنیاد گذاران ایران نوین بوده و هستند. بدین دلیل جانشان ارزشی برای اپزیسیون داخل و خارج ندارد. اصلا اگر قادر بودند خودشان طناب دار به گردن این خانواده می‌‌انداختند .با کمال تاسف ولی آخوند‌ها این وظیفه را خود به عهده می‌‌گیرند . باید مریمی .پان ترکیست یا پان کرد. یا چیریک یا توده‌ی آای یا مصدقی باشید. تا این‌ها صدایشان در آید. یا فکر می‌‌کنید یک اپزیسیون ۵۷ اتی که این جمله را گفته تصادفی مصدقی هم بوده. حاضر است به خاطر نجات جان این خانواده تلاش کند ؟ بگم چی‌ گفت این جناب ؟ کنجکاو هستید ؟ زجر نمی‌‌دهم . اسم علی‌ اصغر حاج سید جوادی را شنیده ؟ یک مصدقی و ۵۷اتی سه اتشه. در نوشته امام می‌‌آید .می‌ نویسد." امام می‌‌آید. با صدا نوح. با طیلسان و تیشه ابراهیم. با عصای موسی‌. با هیات صمیمی‌ عیسی. و با کتاب محمد. و دشت ‌ها سرخ شقایق را می‌‌پیماید. و خطبه رهاهی انسان را فریاد می‌‌کند.وقتی امام بیاد دیگر کسی‌ دروغ نمی‌‌گوید.دیگر کسی‌ به در خانه خود قفل نمی‌‌زند.دیگر کسی‌ به باجگزاران باجی نمی‌‌دهد.مردم برادر هم می‌‌شوند.
  3
  28
  ‌پنجشنبه ۰۷ تیر ۱۴۰۳ - ۱۰:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان

  ادامه : مردم برادر هم می‌‌شوند. و نان شادی را با همدیگر با عدل و صداقت تقسیم می‌‌کنند.دیگر صفی وجود نخواهد داشت مثل.صف نان و گوشت.صف‌ها بنزین.صف مالیات.صف نام نویسی استثمار.و صبح بیداری و بهار آزادی لبخند می‌‌زند.باید امام بیاد تا حق به جای خود نشیند.تا باطل و خیانت و نفرت در خیابان باقی‌ نماند." وای و دوبار وای، خود بالزاک هم قادر نبود چنین عاشقانه نویسد. زمانی که می‌‌خوانی رومانتیک ۵۷ با امام در فانتزی بیدار می‌‌شود.فیلم تایتانیک یادتان می‌‌یاد ؟ اون صحنه معروف عاشقانه .Kate Winslet در دماغه کشتی .دست‌ها را باز کرده و Leonardo DiCaprio از پشت بغل کرده . با خواندن این مطلب عاشقانه حاج اصغر یاد این صحنه افتادم. حاج اصغر در نقش Kate Winslet و امام هم از پشت بغل کرده. زنده که نیست حاج اصغر، تا بیند ، از این همه عشق و انتظار فقط" امام کرد" برای ما باقی‌ مانده. بی‌ دلیل نیست که می‌‌گویاند این شاه فلان فلان شده مقصر بود مذهبی بود .تازه پسرش هم اسم دختر خود را گذاشته نور زهرا
  2
  23
  ‌پنجشنبه ۰۷ تیر ۱۴۰۳ - ۱۰:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  چه شد مصدقی‌ها لال شده. معمولان سر فحش را می‌‌کشند. مم رضا آخوند آورد .پسرش اسم دختر خود را نور زهرا گذاشته. این مطلب اروتیک حاج اصغر به امام انگار شوکه کرده.نمی‌ دانستید ؟تازه کجا آن را دیده. این زمان هم بگذرد .زمانی که بیرون آید چه گندی ۵۷ زدید .از ما که گذشت. امیدوارم که نسل نیکا از گوش شما تیکه بزرگ بدنتان درست نکنند.
  0
  5
  ‌پنجشنبه ۰۷ تیر ۱۴۰۳ - ۱۹:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.