خیز آذربایجان برای ساخت جزایر مصنوعی؛ داماد سابق علی‌اف چگونه از خوانندگی به پروژه دریم‌لاینر رسید؟

یورونیوز: خاندان حاکم بر جمهوری آذربایجان به همراه سایر حکومتی‌های بانفوذ به لطف دو نسل رهبری بر این کشور توانسته‌اند ثروت هنگفتی را در بخش‌های مختلف اقتصادی برای خود فراهم کنند.

بر اساس گزارش‌ها، روش‌ آن‌ها برای ثروت‌اندوزی شامل استفاده از شرکت‌های صوری، سوء استفاده‌های مالی، ‌پارتی‌بازی و رانت در صدور مجوزها بوده است.

بعلاوه اینکه تصویب قوانین زیرکانه و به‌موقع، به برخی از نزدیکان الهام علی اف، رئیس جمهوری آذربایجان این امکان را داده است تا در سودآورترین بخش‌های این کشور، مبالغ عمدتاً اعلام‌نشده‌ای به جیب بزنند.

تحقیقات جدید «رادیو اروپای آزاد/رادیو آزادی» نشان می‌دهد که امین آقالاروف، داماد سابق علی‌اف که فرزند یکی از الیگارش‌های روس است، توانسته از قوانین جدید آذربایجان در راستای قانونی جلوه دادن پروژه‌های خود و همچنین ساخت و بهره‌برداری زمین‌های مصنوعی در سواحل دریای خزر بهره ببرد.

تحقیقات رادیو آزادی تایید می‌کند که قانونی که اخیرا در تاریخ ۷ مه (۱۸ اردیبهشت) تصویب شد و بعد از آن هم توسط رئیس جمهور علی اف توشیح شد؛ نبود ابتدایی‌ترین تاییدیه‌ها یا مدارک لازم برای ارزیابی اثرات مخرب زیست‌محیطی پروژه آقالاروف در سواحل دریا، به نام پروژه «دریم‌لاینر خزر» را نادیده گرفته است.

این پروژه در بخش قابل توجهی از خط ساحلی در تفرجگاه مجلل «نسیم دریا» واقع شده است که تنها ۳۰ دقیقه با ماشین تا باکو فاصله دارد.

داستان از این قرار است که شرکت آقالاروف در نیمه دوم سال ۲۰۲۳ و نیمه اول سال ۲۰۲۴، یک شبه‌جزیره مصنوعی به وسعت ۵ هکتار احداث می‌کند تا پروژه آپارتمان ۱۱ طبقه‌ای دریم‌لاینر به شکل یک کشتی تفریح را بر روی آن بسازد.  

بنا به این گزارش، قانون جدید که «ایجاد زمین‌های مصنوعی در آب‌های دریای خزر در بخش جمهوری آذربایجان» نام دارد،‌ دارای خلل قانونی است که به توسعه‌دهندگانی مانند آقالاروف اجازه می‌دهد تا از پرداخت حق اجاره معاف شوند.
آقالاروف، خواننده‌ای که با ترامپ و ده‌ها ملکه زیبایی آواز خواند
پس از ورشکستگی پروژه ۱۰۰ میلیارد دلاری موسوم به «جزایر خزر» که توسط یک کارآفرین بانفوذ به نام «ابراهیم ابراهیم‌اف» در دست انجام بود ولی به دلیل مشکلات مالی و چالش‌های نظارتی با مشکل مواجه شد؛ حالا این قانون جدید می‌خواهد این امکان را به آقالاروف و سایر سرمایه‌گذاران بالقوه بدهد که شروع محکم‌تری داشته باشند.

قیمت‌ این آپارتمان‌ها از ۶۵۰۰ دلار به ازای هر متر مربع شروع می‌شود که تقریباً معادل ۱۰ برابر نرخ متوسط ​​در باکو است،  و متراژ آپارتمان‌های این مجتمع ۲۲۶ واحدی، از ۵۵ متر تا ۶۶۰ متر متغییر است.

سازنده می گوید این آپارتمان ها در سال ۲۰۲۷ تحویل خواهند شد.
بنا به گزارش وب سایت رسمی این پروژه، تفرجگاه «نسیم دریا» نیز که در سال ۲۰۰۶ توسط امین آقالاروف افتتاح شد دارای وسعت ۵۰۰ هکتار، شامل بیش از ۶ کیلومتر ساحل محوطه سازی شده و ۱۵۰ هکتار فضای سبز است.

«نسیم دریا» یک پروژه سرمایه گذاری ۷۰۰ میلیون دلاری است که شامل ۵۰ رستوران، کافه و بار و همچنین استخر شنا، اسپا، و مراکز تناسب اندام است و اسکله‌های متعدد برای قایق‌های تفریحی ‌دارد.

آقالاروف که به خاطر جذابیت ظاهری و سفرهای طولانی خود شناخته شده است، به عنوان یک خواننده پاپ نسبتا موفق شروه به کار کرد، موزیک ویدئویی دارد که در کنار ده‌ها ملکه زیبایی و همچنین دونالد ترامپ مشغول خواندن است.

ویدئو کلیپ آهنگ آقالاروف با شرکت دونالد ترامپ و ده‌ها ملکه زیباییبه طور همزمان، او در حالی که هنوز در اواسط نوجوانی خود بود، یک شغل مدیر اجرایی ارشد در Crocus Group دست یافت.

آقالاروف در سال ۲۰۰۶، با لیلا علی‌اف، دختر بزرگ رئیس جمهور علی اف ازدواج کرد و صاحب پسران دوقلو شدند اما در سال ۲۰۱۵ از یکدیگر جدا شدند.
+15
رأی دهید
-19

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۰
  طلوع ازادی - لوس آنجلس ، ایالات متحده امریکا

  اون کسانیکه سالهای هشتاد میلادی گذرشون به آق سارای و لاله لی تو استانبول افتاده یادشون هست که مردهای ترک ترکیه به زنهای باکویی چه لقبی داده بودن.(باکی ق..به سی) از گرسنگی و فقر زنهای باکویی با رذالت و کثافتکاری با قیمت‌های خیلی پایین تن فروشی میکردن تا پدر این علی دماغ زراندوزی کنه. اون موقع ها هنوز باکو به نفت نرسیده بود. الان مردکه دماغ دراز غلط‌های زیادی می‌کنه رویای هلال تورک ..... در سر داره، زرشک. باکو مایه ننگ آذربایجان و ایران. مرگ بر سلسله قجر که ایران را تکه پاره کردند و مارا با چه کسانی در مخمصه رها کردند.😡
  41
  15
  ‌چهارشنبه ۰۶ تیر ۱۴۰۳ - ۲۰:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  sahandogli - لندن، انگلستان

  قابل توجه ترکهای ساکن در ایران . ببینید زندگی در بدبختی و فقر و عقب ماندگی در ایران و پیشرفت و دموکراسی در آن ور مرزها و در کشورهای ترک . فرقش را در یابید.
  11
  34
  ‌چهارشنبه ۰۶ تیر ۱۴۰۳ - ۲۲:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Mamad_Zendoni - لندن، انگلستان
  خلیج فارس رو که این امارات حـ... از بس جزیره مصنوعی درست کرده زده اکوسیستم شو داغون کرده، حالا این مردک دماغ دراز هم میخواد دریای خزر رو اینجوری داغون کنه
  5
  8
  ‌پنجشنبه ۰۷ تیر ۱۴۰۳ - ۰۹:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.