یورو ۲۰۲۴؛ رومانی صدرنشین و بلژیک حریف فرانسه شد

یورونیوز: در پایان دو مسابقه سوم گروه چهارم جام ملت‌های اروپا، تیم‌های سوم و چهارم این گروه یعنی اسلواکی و اوکراین هم چهار امتیازی شدند.

در پیچیده‌ترین گروه مسابقات جام ملت‌های اروپا ۲۰۲۴، عصر روز چهارشنبه و از ۱۸ به وقت محلی، تیم‌های اسلواکی -رومانی و اوکراین و بلژیک به مصاف هم رفتند. در گروه E، هر چهار تیم حاضر تا پیش از انجام مسابقه سوم و پایانی خود ۳ امتیازی بودند و شانس صعود به مرحله حذفی را داشتند.

اوندری دودا در دقیقه ۲۴ مسابقه و با به ثمر رساندن پاس گیل یواری کوچکا موفق شد تا اسلواکی را پیش بیندازد. اما ۱۳ دقیقه بعد، ساقط شدن یانیس هاجی در محوطه جریمه اسلواکی یک ضربه پنالتی را نصیب تیم رومانی کرد که رشوان مارین آن را به تور دروازه اسلواکی چسباند.

این بازی در پایان وقت‌های قانونی و اضافه با همین نتیجه ۱-۱ به پایان رسید.
مسابقه رومانی و اسلواکیدر دیگر مسابقه همزمان این گروه نیز تیم‌های بلژیک و اوکراین به تساوی بدون گل رسیدند.

بدین ترتیب هر چهار تیم این گروه ۴ امتیازی شدند اما رومانی و بلژیک به لطف تفاضل گل بهتر به عنوان تیم‌های اول و دوم به مرحله حذفی صعود کردند. اسلواکی هم با کسب ۴ امتیاز در میان تیم‌های سوم برتر قرار گرفت و مجوز حضور در مرحله‌ یک هشتم را دریافت کرد.

اوکراین هم در حالی که با چهار امتیاز از تیم‌های سومی همچون مجارستان و اسلوونی که ۳ امتیاز دارند به لحاظ امتیازی بالاتر بود ولی به عنوان تیم چهارم جدول گروه چهارم در مرحله گروهی حذف شد.

بلژیک در مرحله یک هشتم جام ملت‌های اروپا ۲۰۲۴ به مصاف فرانسه خواهد رفت.
+0
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.