سرمربی اسپانیایی پرسپولیس رسما معرفی شد؛ گاریدو با چه کارنامه‌ای روی نیمکت سرخ‌پوشان می‌نشیند؟

یورونیوز: باشگاه پرسپولیس دوشنبه شب به صورت رسمی از توافق با خوان کارلوس گاریدو، سرمربی اسپانیایی شاغل در لیگ الجزایر پرده برداشت.

سرخ‌پوشان پایتخت بدین ترتیب بعد از دو هفته بلاتکلیفی در پی عدم رضایت اوسمار ویه‌را، سرمربی برزیلی پرسپولیس برای تمدید قرار با این باشگاه، سرانجام با یک گزینه اسپانیایی توافق کردند.

خوان کارلوس گاریدو هم‌اکنون طبق وب‌سایت ترانسفرمارکت سرمربی باشگاه اتحاد الجزایر است و طبق توافق قبلی یک سال دیگر با این باشگاه قرارداد دارد؛ این مربی اسپانیایی احتمالا پیش از پیوستن به باشگاه پرسپولیس از اتحاد الجزایر جدا شده است.

وی که سابقه سرمربی‌گری تیم‌های ویا‌رئال و رئال بتیس اسپانیا و نیز اف سی بروژ بلژیک را در کارنامه دارد از سال ۲۰۱۴ به کار در خارج لالیگا مشغول است و تاکنون هدایت تیم‌های الاهلی مصر، الاتفاق عربستان، الرجا مراکش، العین امارات، ستاره ساحلی تونس، الوداد مراکش، اسماعیلی و اتحاد الجزایر را بر عهده داشته است.

گفتنی است که خوان کارلوس در این میان سال ۲۰۲۱ بار دیگر به اسپانیا بازگشت و به مدت یک فصل هدایت تیم کاستیون راکه در سطح سوم فوتبال اسپانیا فعالیت دارد، بر عهده گرفت.

نکته قابل توجه در کارنامه حرفه‌ای مربی‌گری آقای گاریدو طی شش سال گذشته این است که وی در این مدت هشت بار تیم خود راعوض کرده است.
حضور خوان کارلوس گاریدو و پسرانش در دوسلدورف آلمان برای تماشای مسابقه اسپانیا و آلبانی در رقابت‌های یورو۲۰۲۴سبک تهاجمی مبتنی بر سیستم ۳-۳-۴
آقای گاریدو در وب‌سایت شخص‌اش خود را یک تکنسین والنسیایی فوتبال با سبک و ایده‌های تهاجمی که همواره به دنبال پیروزی است معرفی می‌کند.

او در این وب‌سایت با استناد به وب‌گاه «رتبه‌بندی مربیان فوتبال جهان» که عملکرد مربیان حرفه‌ای را در سطح جهانی ارزیابی می‌کند، اعلام کرده است که در حال حاضر در رده ۳۴ این رتبه بندی جهانی قرار دارد.

این جایگاه آنگونه که در وب‌سایت شخصی خوان کارلوس گاریدو به آن اشاره شده، به دلیل عملکرد خوب او در زمان سرمربی‌گری تیم الاهلی مصر بدست آمده است.

در ادامه این متن آمده است: پس از فصل فوق‌العاده ۲۰۱۰-۲۰۱۱ با ویارئال، که در آن تیم اسپانیایی تحت هدایت آقای گاریدو به نیمه نهایی لیگ اروپا رسید و جواز حضور در لیگ قهرمانان اروپا را کسب کرد، وی توانست به جمع ۱۰ مربی برتر این رده‌بندی جهانی بپیوندد.
عناوین و افتخارات
حضور در لیگ قهرمانان اروپا، چهار دوره حضور در لیگ اروپا و صعود به نیمه‌ نهایی این رقابت‌ها، مربی‌گری در سطح لالیگا در حدود ۳۰۰ مسابقه با تیم‌های مختلف از جمله سوابق اروپایی خوان کارلوس گاریدو عنوان شده است.

وی همچنین دو بار با تیم‌های الاهلی مصر و راجا مراکش موفق به فتح لیگ جام کنفدراسیون آفریقا در سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ شده است و دو بار نیز قهرمانی در جام حذفی و سوپر جام مصر در سال‌های۲۰۱۴ و ۲۰۱۷ را تجربه کرده است.
خوشحالی بازیکنان تیم الاهلی به همراه خوان کارلوس گاریدو پس از فتح سوپر جام مصرکارنامه نه چندان درخشان این مربی اسپانیایی که به دلیل عملکرد ضعیف و عدم نتیجه‌گیری بارها از تیم‌های مختلف اخراج شده، بدین ترتیب خالی از هرگونه جام یا افتخار در سطح اول اروپا و حتی آسیا است.

آقای گاریدو در آخرین فصل حضور خود در اتحاد الجزایر، این تیم را با ۱۹ پیروزی، ۳ تساوی و ۸ شکست در جایگاه چهارم جدول رده‌بندی رها کرده است.

با این حال، هواداران باشگاه پرسپولیس که انتظار نشستن مربی بزرگ‌تری را روی نیمکت تیم محبوب خود داشتند برغم این کارنامه نه‌چندان درخشان، سخت به ادامه موفقیت‌های سرخ‌پوشان در لیگ برتر فوتبال ایران و بویژه نخستین حضور این تیم در لیگ نخبگان آسیا امیدوارند.
+2
رأی دهید
-3

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.