ویزای جدید کره جنوبی برای علاقه‌مندان خارجی «کی-پاپ»

 اجرای گروه موسیقی کره‌ای «بی‌تی‌اس» در شهر لس آنجلس آمریکارادیو فردا: کره جنوبی در تلاش برای بازگرداندن صنعت گردشگری خود به سطوح پیش از همه‌گیری کووید-۱۹، اعلام کرد که به زودی ویزای جدیدی تحت عنوان «ویزای آموزش فرهنگ کی» راه‌اندازی خواهد کرد.

این ویزا به اتباع خارجی که علاقمند به آموزش در زمینه‌های رقص، طراحی رقص و مدلینگ مربوط به موسیقی پاپ کره‌ای موسوم به «کی-پاپ» اختصاص خواهد یافت.

بر اساس اعلام وزارت دارایی کره جنوبی، متقاضیان برای دریافت این ویزا لزوماً نیازی به شرکت در آزمون‌های انتخابی یا داشتن پیشنهاد از آژانس‌های استعدادیابی نخواهند داشت. جزئیات بیشتری قرار است در ادامه سال جاری اعلام شود.

صنعت موسیقی پاپ کره‌ای طرفداران بسیاری در جهان و از جمله در ایران پیدا کرده است.

افزایش علاقه جهانی به فرهنگ کره‌ای و به ویژه کی-پاپ، باعث شده تا بسیاری از طرفداران این سبک، به کره جنوبی سفر کنند و حتی به یادگیری زبان کره‌ای بپردازند.

برخی از این افراد به دیدار مکان‌های فیلمبرداری موزیک ویدئوها و سریال‌های کره‌ای می‌پردازند.

با توجه به گزارش وزارت فرهنگ، ورزش و گردشگری کره جنوبی، مسافران از کشورهایی چون تایلند و فیلیپین در سال گذشته بیش از یک پنجم کل بازدیدکنندگان از کره جنوبی را تشکیل داده‌اند. این در حالی است که مراحل اخذ ویزا گاهی اوقات طولانی و دشوار بوده است.

همچنین، کره جنوبی با هدف تسهیل فرایند اخذ ویزا برای افراد «دیجیتال نومد» ویزای «کار و تعطیلات» را از ابتدای این سال به اجرا درآورده است.

دیجیتال نومدها یا کوچ‌نشینان دیجیتال، افرادی هستند که خانه ثابتی ندارند و مدام در سفر و با کمک فناوری‌های مخابراتی امرار معاش می‌کنند.

دولت کره‌جنوبی برنامه‌هایی برای گسترش این طرح دارد تا کارکنان از راه دور نیز بتوانند از تجربه گردشگری در کره جنوبی بهره‌مند شوند.

این تدابیر جدید نشان‌دهنده تلاش‌های کره جنوبی برای گشودن درهای خود به روی کارگران بین‌المللی و جذب گردشگران بیشتر است، در حالی که برخی کارشناسان معتقدند این اقدامات می‌تواند به افزایش نیروی کار و کاهش بحران جمعیتی این کشور کمک کند.

کره‌جنوبی پایین‌ترین نرخ فرزندآوری در جهان را دارد.
+3
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.