مکرون نسبت به وقوع «جنگ داخلی» در فرانسه هشدار داد

رادیو فردا: امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه، روز دوشنبه در پادکستی گفت که هر دو حزب راست افراطی «اجتماع ملی» و چپ‌گرای «جبهه مردمی نوین» که در انتخابات پارلمانی این کشور رقابت می‌کنند، می‌توانند فرانسه را به ورطه «جنگ داخلی» بکشانند.

وی هشدار داد، مرام‌نامه حزب «اجتماع ملی» - که نظرسنجی‌ها پیروزی آن را در انتخابات پیش‌بینی می‌کنند - و راه‌حل‌هایش برای مقابله با جرم و مهاجرت مبتنی بر «انگ‌زنی و تفرقه‌اندازی» است.

آقای مکرون گفت: «به نظرم راه‌حل‌هایی که راست افراطی ارائه کرده، غیرعملی است، چرا که مردم را بر اساس دین و نژادشان طبقه‌بندی می‌کند و به همین خاطر نیز به اختلاف و جنگ داخلی منجر می‌شود.»

رئیس جمهوری فرانسه همین انتقادات را در رابطه با حزب چپ افراطی «فرانسه تسلیم‌ناپذیر» که بخشی از ائتلاف «جبهه مردمی نوین» است به کار برد.

وی اظهار داشت: «این یکی نیز کار را به جنگ داخلی می‌کشاند چرا که شما مردم را صرفا بر اساس دین یا جامعه‌ای که به آن تعلق دارند تقسیم‌بندی می‌کنید که این امر توجیهی برای جدا ساختن آنها از جامعه وسیع‌تر ملی است، و به این ترتیب با کسانی که ارزش‌هایشان مشابه ارزش‌های شما نیست وارد جنگ داخلی می‌شوید.»

ژردن باردلا، رهبر حزب راست افراطی «اجتماع ملی» که در صورت پیروزی حزب خود در انتخابات فرانسه نخست وزیر احتمالی این کشور خواهد بود در پاسخ به سئوالی درباره اظهارات مکرون به شبکه تلویزیونی ام‌۶ گفت که «یک رئیس جمهور نباید چنین چیزی بگوید».

ژان لوک ملانشون، رهبر حزب «فرانسه تسلیم‌ناپذیر» نیز در مصاحبه‌ای با شبکه تلویزیونی ۲ فرانسه اظهارات مکرون را تقبیح کرد و گفت که سیاست‌های خود مکرون است که منجر به شورش‌های اجتماعی می‌شود.
+7
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  sahandogli - لندن، انگلستان
  تاریخ فرانسه پر از قتل استعمار چپاول و هر چیزی کثیفی که فکر می کنی است . مردم فرانسه شاید در داخل کشور ادای مدرن بودن را دارند اما در خارج خیلی بی فرهنگ و جانی و بی رحم هستند.
  2
  6
  ‌چهارشنبه ۰۶ تیر ۱۴۰۳ - ۱۱:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.