ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا: حمله اسرائیل به لبنان ممکن است ایران را وارد جنگ کند

العربیه: چارلز براون، رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا، یکشنبه سوم تیر، هشدار داد هرگونه حمله اسرائیل به لبنان می‌تواند خطر وقوع یک جنگ گسترده‌تر را افزایش دهد، جنگی که ممکن است ایران و گروه‌های مسلح متحد آن را نیز درگیر کند، به ویژه اگر وجود حزب‌الله به خطر بیفتد.

براون از پیش‌بینی اقدامات احتمالی اسرائیل در آینده این تنش‌ها خودداری کرد، اما بر حق تل‌آویو در دفاع از خود تأکید کرد. او هشدار داد حمله به لبنان «می‌تواند احتمال وقوع یک درگیری گسترده‌تر را افزایش دهد.».

براون که عازم مذاکرات دفاعی منطقه‌ای در جمهوری بوتسوانا است، قبل از توقف در کیپ‌ورد در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: «حزب‌الله در مقایسه با حماس از لحاظ توانایی‌های کلی و شمار موشک‌ها و موارد مشابه قدرت بیشتری دارد. فقط می‌خواهم بگویم که ایران تمایل بیشتری به افزایش حمایت از حزب‌الله دارد.»

روزنامه «هیل» از پیشنهاد دیپلماتیک آمریکا برای توقف تشدید تنش‌ها بین حزب‌الله و اسرائیل خبر داد که شامل ایجاد منطقه‌ای حائل در مرز لبنان و اسرائیل است. با این حال، این روزنامه پیش‌بینی کرد که هر دو طرف این پیشنهاد را نپذیرند و تلاش‌های واشینگتن برای مهار بحران به دلایل مختلفی موفق نخواهد بود.
+42
رأی دهید
-10

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  امریکا وقتی سر حماس ناز کرد و گفت به اسراییل کمک نمیکنیم، چون میدونست که به کمک احتیاج نداره. ولی وقتی پای حزب الله و خطر بالقوه باشه، تمام قد دفاع میکنه. به رییس جمهور هم کاری نداره که کی باشه
  9
  37
  دوشنبه ۰۴ تیر ۱۴۰۳ - ۰۳:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  آرش ایران نژاد - تبریز، ایران

  مهم با کیفیت بودن بودن نیست حزب الله بودنش با کیفیته اینو عشقه
  42
  10
  دوشنبه ۰۴ تیر ۱۴۰۳ - ۰۵:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دلاور - استهکلم، سوئد
  آنطور که همه می‌دانیم نظام آخوندی ایران از آنکه هست بزدل تر است که خودش را درگیر جنگی کند که شاید به نبودیش به انجامد. پس نگران نظام سرتا پا جنایتکار آخوندی ایران نباشید چون نظام آخوندی نشان داده شیر داخل ایران است و روباه در خارج از ایران.
  1
  18
  دوشنبه ۰۴ تیر ۱۴۰۳ - ۰۶:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  #شمشیر عدالت - نیمییخن، آروبا
  خامنه ای ترسو از ترس اینکه حکومت و از دست بده برای هیچ کس وارد جنگ مستقیم نمیشه این اخوندکها ترسو تر از اونینی هستند که فکرش و میکنید
  1
  18
  دوشنبه ۰۴ تیر ۱۴۰۳ - ۱۱:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  Munchen - مونیخ، آلمان
  ببینید چطور یک ملای بیسواد خونخوار متحجر (خمینی) دشمنی ایدئولوژیک و بی دلیل نسبت به کشوری که حتی با ایران مرز مشترک ندارد و هیچ تضاد منافع ژئوپولیتیکی هم با ایران ندارد،رو بنا ریخت و‌در ادامه هم‌کل این نظام راهزن و استبدادی بیکفایت ملزم به ادامه این رویکرد کاملا ایدئولوژیک و بی منطق شده اند،تا حدی که میخواهند ایران زمین و مردم ایران را با خطر جنگ و کشتار و ویرانی مواجه کنند آنهم با یک قدرت هسته ای ،فقط بخاطر حمایت از یک گروه نظامی عرب که خود مردم لبنان هم از آنها عاصی و منزجرند. فکر نمیکنم در کل تاریخ جهان حکومتی اینقدر بی منطق،بی عقل و ضد منافع ملی بوده باشه.
  0
  8
  دوشنبه ۰۴ تیر ۱۴۰۳ - ۱۳:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  sahandogli - لندن، انگلستان
  ایران خیلی ترسو تر و ضعیف تر از این است که بخواهد با اسراییل وارد جنگ مستقیم شود. تنها هنر ایران کارهای تروریستی و انکار و یا هدر دادن پول مردم با چند تروریست عرب است. ایران جسارت جنگ با اسراییل را ندارد
  0
  7
  دوشنبه ۰۴ تیر ۱۴۰۳ - ۱۴:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  زنده باد رضاشاه دوم‌ پهلوی - پاریس، فرانسه
  دقیقا چراکه سران ایران اصلا ایرانی نیستند و عرب هستند! پدر خامنه ای عرب عراق بود و حتی فارسی بلد نبود! مادر خامنه ای زن دوم پدر عربش بود!
  0
  7
  دوشنبه ۰۴ تیر ۱۴۰۳ - ۱۵:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  آرش ایران نژاد - تبریز، ایران
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  اینجاحریف حزب الله شیران جیگرداری که مرگ برایشان هدیه است.
  0
  0
  ‌سه شنبه ۰۵ تیر ۱۴۰۳ - ۰۱:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.