مقام اسرائیلی السنوار را به وقت‌کشی به امید وقوع جنگی تمام‌عیار در لبنان متهم کرد

العربیه: همزمان با ادامه تشدید تنش در مرزهای شمالی اسرائیل، یک مقام اسرائیلی شرکت کننده در مذاکرات آتش‌بس موقت، در اظهاراتی به روزنامه «هاآرتص»، یحیی السنوار، رهبر حماس در غزه را به وقت‌کشی در حصول توافق آتش‌بس، به امید شعله‌ور شدن جنگی تمام‌عیار در جبهه لبنان قبل از دستیابی به توافق نهایی متهم کرد.

از سویی حزب‌الله لبنان با نشر ویدئویی از طریق رسانه جنگی خود، تصاویری هوایی از موقعیت جغرافیایی مواضع نظامی و حیاتی اسرائیل و مناطق حساس و مهم در حیفا و اطراف آن، تهدید کرد که راکتور اتمی دیمونا را در جنگی تمام‌عیار هدف قرار می‌دهد.

حزب‌الله این ویدئو را همراه با ترجمه گزیده‌هایی از تهدیدات حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله علیه اسرائیل منتشر کرد که می‌گوید: «هرکس در فکر جنگ با ما باشد، پشیمان خواهد شد».

نکته جالب توجه در این ویدئو این است که بیشتر مواضع تصویربرداری شده، مواضع نظامی و همچنین مراکزی هستند که «شریان حیاتی» اسرائیل به شمار می‌آیند.

در این ویدئو مناطق حیاتی در 36 کیلومتری جنوب شهر حیفا از جمله نیروگاه برق «اوروت رابین» در شهر حضیره (حدیرا)، واقع در حدود 73 کیلومتری جنوب مرز لبنان را نشان داد.

از جمله تصاویر هوائی ارائه شده در ویدئوی حزب‌الله، دو نیروگاه برق در اشدود و دوراد در جنوب عسقلان است که با گاز طبیعی کار می‌کند و در نزدیکی نوار غزه است که بیش از 170 کیلومتر از مرز با لبنان فاصله دارد.

این ویدئو شماری از مواضع نظامی شامل فرودگاه‌ها و دیگر نقاط استراتژیک در داخل اسرائیل را نشان داد.

ناظران بر این باورند که هدف حزب‌الله از نمایش این ویدئو، ارسال پیامی با محتوا به اسرائیل است که از توانمندی‌های موشکی دوربرد برخوردار است که تمام مناطق در اسرائیل به‌ویژه نیروگاه‌ها، فرودگاه‌ها، بنادر و تاسیسات اساسی فراتر از حیفا و شمال اسرائیل را پوشش می‌دهد.
+24
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  دلاور - استهکلم، سوئد
  این مناطق مهم و استراتژیک که حزب الله لبنان از اسرائیل نشان داده به خاطر اینکه اسرائیل نابود نشود به این مناطق مهم حمله نکرده! تهدید کردن اسرائیل به حزب الشیطان لبنان حمله کند آنگاه حزب الشیطان هم این مناطق مهم اسرائیل را از بین خواهدبود. حزب‌الله اگر می‌توانست به این مناطق مهم استراتژیک اسرائیل حمله موشکی و پهپادی بکند و آنها را از بین ببرد بدونه شک تا حالا هزار بار از بینشان برده بود و اسرائیل را برای همیشه نابود کرده بود. اسرائیل به هر دلیل و بهانه ای نتواند به حزب‌الله لبنان حمله کند این را همه بخوبی میدانن که حزب‌الله دست از توطئه انگیزی و جنگ علیه اسرائیل بر نخواهد داشت ، پس اسرائیل خیلی به نفعش هست تصویه حساب خودرا با حزب‌الله لبنان بکند پیش از آتش بس و یا مذاکره با حماس.
  1
  2
  یکشنبه ۰۳ تیر ۱۴۰۳ - ۲۰:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۵
  romano - تهران، ایران
  خوب دلقک ارمنستان ۱۰۰ پادشاهی تو تاریخ ذیل امپراطوری پارس علم کرد و از اولم اقلیت قومی بودند ۱ میلیونش رو هم از جمعیت ۲.۵ میلیونی ترکها نسل کشی کردند چرا اینقدر مشکل ایدئولوژی با ملت ندارند؟ یا گرجیها هم زبان و غذا و خط خودشون رو دارند در نبرد ضد پرتغالیها و نبرد کرنال نادر خط شکن هند بودند. حالا اونا رو ولش مغولها کشتند جمعیتشون ۳ میلیونه الان دارند مثل بچه آدم زندگی میکنند. عجب فیلمین میگن جهود خون ندیده همینه اینا کینشون شتریه مثل قاتلهای نارسیست روانی میمونند که میکشند و احساس قربانی بودن میکنند. کله طویله‌ تون از صدر تاریخ تا الان به اندازه یک شهره (توکیو ۳۸ میلیون جمعیت داره) خوب بتمرگید زندگیتون رو بکنید ایرانیها بد عربستان و مصر هم بد؟ دنیا بد؟ داخل بد؟ همه بد شما خوب و مظلوم.
  0
  1
  یکشنبه ۰۳ تیر ۱۴۰۳ - ۲۳:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  آرش ایران نژاد - تبریز، ایران
  سنوار یک امپراطور شجاعته و مغزش به اندازه کل اروپا و امریکا و کانادا و کشورهای عربی می ارزه من اصلا مسلمان نیسنم و ضد دین و خدت هستک اما شجاعت سنوار در وطن پرسنی رو ستایش میکنم دروذ بر سنوار و شجاعن او دست خدا بر سر سنوار باد
  6
  4
  دوشنبه ۰۴ تیر ۱۴۰۳ - ۰۱:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  Homeland - هلسینکی، فنلاند
  آرش ایران نژاد - تبریز، ایران
  مثل موش زیر خونه های مردم زندگی کردن شجاعت نمی خواد ، باعث و بانی این کشتار همین ارازل و اوباش هستند که ذره ای جان مردم براشون مهم نیست
  1
  1
  دوشنبه ۰۴ تیر ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.