اوکراین: یک انبار پهپادهای شاهد را تخریب کردیم

پهپاد شاهددویچه وله: روسیه با سلاح‌های گوناگون از جمله پهپادهای شاهد مناطق غیرنظامی اوکراین را مورد حمله قرار می‌دهد. اوکراین ظاهرا موفق شده است، یکی از انبارهایی که در آن پهپادهای شاهد نگهداری می‌شده‌اند را منهدم کند.

اوکراین یکشنبه ۲۳ ژوئن اعلام کرد، یک انبار پهپادهای شاهد در یک پایگاه نظامی رورسیه را تخریب کرده است. نیروی دریایی اوکراین در این رابطه پیامی در شبکه فیس‌بوک منتشر و به تصاویری ماهواره‌ای استناد کرده که نشان‌دهنده خسارات به‌بارآمده هستند.

طبق اعلام اوکراین این انبار هم برای نگهداری و هم برای آماده‌سازی پهپادهای شاهد که ساخت جمهوری اسلامی هستند، استفاده می‌شده است. در این ارتباط همچنین همچنین اعلام شد که در پایگاه واقع در فرودگاه نظامی "یایسک" (Yaysk) در منطقه کراسنودار در روسیه یک مرکز کنترل و ارتباطاتی ویژه پهپاد مستقر است.

اوکراین اعلام کرد که در جریان حمله به انبار پهپادهای شاهد که در بیش از یکصدکیلومتری فراسوی خط جبهه بوده، همچنین چندین کارشناس آموزشی و سرباز کشته شده‌اند.

راستی‌آزمایی اخبار و داده‌های منتشر به طور مستقل ممکن نیست. از طرف روسی تا کنون اطلاعات و اخباری در این رابط منتشر نشده است.

نشریه "کی‌یف ایندپندنت" گزارش داد که حمله مزبور روز جمعه گذشته (۲۱ ژوئن) انجام گرفته است. در آن روز ستاد فرماندهی اوکراین از حمله پهپادی به پالایشگاه‌های نفتی و همچنین یک پایگاه پرتاب پهپاد‌های شاهد خبر داده بود. در جریان حمله به یکی از پاشگاه‌ها آتش‌سوزی بروز کرد و دو نفر زخمی شدند.

روسیه به نوبه خود مدعی شد که در مقابله با این حمله توانسته است، بیش از یکصد پهپاد اوکراینی را به ویژه بر فراز شبه‌جزیره کریمه سرنگون کند. روسیه همچنین از دفع چندین قایق بدون‌سرنشین و کنترل از راه دور اوکراینی خبر داده بود.

روسیه به طور مرتب مناطق، امکان و تأسیسات غیرنظامی اوکراین را مورد حملات پهپادی قرار می‌گیرد. در دوران اخیر به ویژه ساختارهای تولید انرژی در اوکراین هدف حملات روسیه بوده‌اند. در این حملات افزون بر پهپادهای شاهد، موشک‌های گوناگون از جمله بمب‌های سرشی به کار گرفته می‌شوند.
+27
رأی دهید
-3

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.