کشته شدن «دختر ۱۸ ساله» در نورآباد لرستان با تیراندازی مأموران پلیس

 عکس تزئینی استرادیو فردا: رسانه‌های حقوق بشری می‌گویند یک «دختر ۱۸ ساله» به نام راضیه رحمانی در شهرستان نورآباد استان لرستان با شلیک مستقیم نیروهای انتظامی به سرش کشته شده است.

شبکه حقوق بشر کردستان گزارش داد که نیروهای انتظامی پاسگاه «چشمه سفید» با ورود به منزل شکررضا رحمانی در روستای «گویژه» نورآباد دختر این شهروند را با تیراندازی مستقیم کشته‌اند.

به گفته یکی از نزدیکان خانواده رحمانی، «مأموران به بهانه کشف مواد مخدر» و «بدون ارائه حکم قضائی» وارد منزل شده و پس از «درگیری لفظی اعضای خانواده با آنها، یکی از مأموران با کلت کمری فرزند خانواده را هدف تیراندازی قرار داده» است.

بر اساس آگهی ترحیم منتشرشده، مراسم خاکسپاری خانم رحمانی روز شنبه دو تیرماه در آرامستان «گلزار شهدای لک هرسین» از توابع استان کرمانشاه برگزار شده است.

پیش از این نیز گزارشات متعددی از کشته شدن شهروندان به دست نیروهای نظامی و امنیتی ایران منتشر شده است.

در یکی از آخرین موارد منابع حقوق بشری از کشته شدن یک جوان اهل مریوان به نام آژوان کیانی بر اثر «تیراندازی» ماموران سپاه پاسداران به سوی خودروی او در روز ششم خردادماه خبر دادند.

با این حال مقامات ایران به این وقایع واکنشی نشان نمی‌دهند و نیروهایی که تیراندازی آن‌ها به کشته شدن شهروندان منجر شده این افراد را به «قانون‌شکنی»، موارد امنیتی و «قاچاق کالا یا مواد مخدر» متهم می‌کنند.
+13
رأی دهید
-64

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  مملکت همیشه بوی خون میده. بی ارزشترین چیز جون مردمه در ایران
  0
  106
  یکشنبه ۰۳ تیر ۱۴۰۳ - ۱۳:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  iran1 - آرلون، بلژیک
  فردا دیدید بجای محاکمه بهش جایگاه بهتری دادن تعجب نکنید، حداقل به این فکر کنید شاید شرایط به نوعی عوض بشه که در موقعیت ضعف قرار بکیریرت
  0
  19
  یکشنبه ۰۳ تیر ۱۴۰۳ - ۱۴:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  به امید فردایی بهتر - تهران، ایران

  تا زمانی که همه مردم ایران از این حکومت فاسد و ننگین به ستوه نیایند، سزاوار همین وضعیت هستند و حتی بدتر از این نیز باید بر سرشان بیاید. ما همگی توسط این رژیم منحوس و منفور به صورت تدریجی و با شکنجه در حال مرگیم. بنابراین، مرگ یکبار و شیون هم یکبار.
  0
  22
  یکشنبه ۰۳ تیر ۱۴۰۳ - ۱۴:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  ایران کلیش واس ماس - هامبورگ، آلمان

  کثافت و جنایت و دزدی از در و دیوار این مملکت اجیر شده توسط آخوند بی ناموس میباره. تصور اینکه یه عده مزدور بریزن تو خونه ات و بچه ات را جلوی چشمانت به قتل برسونن و آب از آب تکون نخوره هم سخته. امیدوارم فردای انقلاب به اندازه کافی تیر چراق برق تو ایران باشه.
  0
  20
  یکشنبه ۰۳ تیر ۱۴۰۳ - ۱۴:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  arian1 - ابادان، ایران

  بی شک خونخوار ترین و کثیف ترین قومی که بر کشور ایران حکومت کرد و می کند نظام ادم کشان اسلامی است. قومی منفور، جنایتکار و بی رحم. لعنت بر دین پلیدشان
  0
  23
  یکشنبه ۰۳ تیر ۱۴۰۳ - ۱۶:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.