افشای رانت تحصیلی زاکانی: معدل ۱۱ دیپلم، ۴ ترم مشروطی،تحصیل در «پزشکی هسته‌ای» با نامه سپاه

ایران بریفینگ: علیرضا زاکانی دیپلم خود را با امتحانات ویژه بسیجی ها و نمرات ۴ و ۷ و با ارفاق با معدل ۱۱ از دبیرستان ابوریحان (مجتمع آموزشی رزمندگان شهید همت ) در منطقه ۱۴ تهران اخذ می‌کند. سپس در کنکور با نمرات منفی و زیر ۱۰٪ با قانون تبعیض آمیز سهمیه رزمندگان، وارد رشته پزشکی دانشگاه تهران شد.

علیرضا زاکانی در دهه هفتاد در طول دوران دکتری پزشکی بجای تحصیل، مدام در دفتر بسیج و مسجد دانشگاه حضور داشت و ۴ ترم مشروط شد که با نامه سپاه از اخراج وی جلوگیری شد. زاکانی در آزمون تخصص پزشکی شرکت و با وجود سهمیه رزمندگان با پایین‌ترین نمره در رشته اطفال پذیرفته شد.

اما از آنجا که این رشته باب طبع وی نبود، وارد پروسه رانتخواری برای تغییر رشته شد: از آنجا که تغییر رشته از رشته پایین‌تر ( اطفال) به رشته بالاتر (پزشکی هسته‌ای) خلاف قوانین بود، چند بار از سوی مدیران گروه با آن مخالفت شد، اما در نهایت با دستور شخص وزیر بهداشت وقت (دکتر فرهادی) پس از سفارش سپاه با آن موافقت شد. و در اقدامی تراز در جمهوری اسلامی، یک نفر قبولی عادی حذف شد، تا کاغذ مدرک پزشکی هسته‌ای به یک بسیجی بی‌سواد نور چشمی حکومت اعطا شود!
+75
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  Ali Nazari - میامی، ایالات متحده امریکا

  در جمهوری خر ٫گاو٫ گوسفند اسلامی،تمامی سران نظام به خاطر ادم کشی و شکنجه و طرفداری از نظام فاسد و کثیف اسلامی به جایی میرسند..و عقل و شعور و استعداد و تحصیلات واقعی ملاک نیست. اگر ادم کشتی، شکنجه کردی، به زن و بچه مردم تجاوز کردی..انوقت وزیری، شهردار، رییس جمهور و… میشوی. توی این وسط هم مدرکی بهت میدن که احقی و بی سوادیت را بپوشانند.
  4
  75
  شنبه ۰۲ تیر ۱۴۰۳ - ۱۴:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  12siavash - لندن، انگلستان

  دقیقا" مشخصات یه ریس جمهور تو ایران رو داره. تبریک به ملت عزیز ایران. ❤️
  1
  69
  شنبه ۰۲ تیر ۱۴۰۳ - ۱۴:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  رُک و صریح - لندن، انگلستان

  خدا رو شکر که این روزهای انتصابات شروع شده و بیشتر ماهیت ،گذشته ، دغل و دزدی‌ هاشون برای یه عده ایی که هنوز امیدی به این کفتارهای آشغال دارند برملا میشه.
  1
  39
  شنبه ۰۲ تیر ۱۴۰۳ - ۱۴:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن

  این بی شرفهای ک*** پُر رو ، از صد تا یکیشون با سواده ( خود فروخته مزدور ) و مابقی مثل همین زاکو** اوشگول و بی سوادند و با رانت و آجان کِشی یه مدرک چُسکی گرفتند که دو زار ارزش نداره !! زمان مموتی که چند نفر از وزرا و نماینده های طویله مجلس مدارک دکتر و مهندسیشون همه فیک بود ! دو نفرشون که از دانشگاههایی در کانادا و یک کشور اروپایی که اصلاً وجود خارجی نداشت مدرک دکترا داشتند ! مگر خود مفعول نیست که هنوز حجت الشیطانه و آیت الشیطان نشده ! مرحوم منتظری گفت ؛ این آقا مرجعیت نداره ، هیچ از نظر فقهی هم در موقعیتی نیست که ولی امر مسلمین و ولی فقیح باشه !!
  19
  40
  شنبه ۰۲ تیر ۱۴۰۳ - ۱۴:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  ako kermanshah - اسنانبول، ترکیه

  دقیقا همه اشخاصی که در جمهوری اسلامی به نوعی سمتی دارند یا باسهمیه بسیج و شهید یا با رانت مدیر و رییس شدن.
  3
  39
  شنبه ۰۲ تیر ۱۴۰۳ - ۱۴:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  کل این نظام از ریز و درشت منفور هستند ، از این ها کثیف تر ماله کش ها ، دستمال بدست ها هستند
  13
  25
  شنبه ۰۲ تیر ۱۴۰۳ - ۱۵:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  saeed scotland - لاس وگاس، ایالات متحده امریکا

  حرامی
  1
  21
  شنبه ۰۲ تیر ۱۴۰۳ - ۱۸:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  از سر ملتی که سللس بک بار از شکم زن وبچه میزنند و پای پیاده میرم حسین پرستی و خواهر و مادرشون را برای صیغهدادن به فاانیلهبو گندوی حسین میبرن یا مسرت عربستان که تو فرودگاه‌های عربستان گرمه های هندی و پاکستانی و بنگلادش مهر حاجی شدن به خودشون و زن و بچه هاشون فرو کنند از سرشون هم زیاده
  1
  8
  شنبه ۰۲ تیر ۱۴۰۳ - ۱۸:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.