کشف میکروپلاستیک برای اولین بار در آلت تناسلی انسان

برخی از ذرات ریز پلاستیکی می‌توانند به سلول‌ها و بافت‌های اندام‌های اصلی حمله کنند.دویچه وله: دانشمندان دانشگاه میامی طبق مطالعه‌ای که به تازگی در  "Your Sexual Medicine Journal" منتشر شده است، در بافت آلت تناسلی مردان هفت نوع میکروپلاستیک مشاهده کردند.

به گزارش CNN، میکروپلاستیک‌ها قطعات پلیمری هستند که اندازه آنها می‌تواند از کمتر از ۵ میلی‌متر تا ۱ میکرومتر باشد. هر چیزی کوچک‌تر از این، نانوپلاستیک است. نانوپلاستیک‌ها زمانی شکل می‌گیرند که پلاستیک‌های بزرگ‌تر، تجزیه شده و به قطعات کوچک‌تر تبدیل می‌شوند، چه از طریق تخریب شیمیایی یا فرسایش فیزیکی.

به گفته کارشناسان برخی از ذرات ریز می‌توانند به سلول‌ها و بافت‌های اندام‌های اصلی حمله کنند.

در این مطالعه، محققان از آلت تناسلی شرکت‌کنندگانی با تشخیص اختلال نعوظ (ED) نمونه گرفتند. سپس نمونه‌ها با استفاده از تصویربرداری شیمیایی مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت، نشان داد چهار مرد از پنج مرد، دارای میکروپلاستیک در بافت آلت تناسلی خود هستند.

طبق تحقیقات گذشته، یک لیتر آب درون بطری پلاستیکی به طور متوسط ​​حاوی ۲۴۰ هزار ذره پلاستیکی است. پلاستیک‌ها در بسیاری از فرآیندهای طبیعی بدن ما، از جمله عملکردهای مربوط به نعوظ و تولید اسپرم، می‌توانند اختلال ایجاد کنند. مطالعه‌ای که در ماه مه ۲۰۲۴ منتشر شد، نشان داد که بیضه‌های انسان، سه برابر بیشتر از بیضه‌های حیوانات و جفت انسان حاوی میکروپلاستیک و نانوپلاستیک هستند.

دانشمندان توصیه می‌کنند برای به حداقل رساندن مواجهه با میکروپلاستیک‌ها از ظروف استیل ضد زنگ و شیشه‌ای استفاده کنید. به هیچ‌وجه برای گرم کردن مواد غذایی، نوشیدنی‌های پاکتی، شیر خشک نوزادان و یا شیر دوشیده شده از پستان مادر، از مایکروویو استفاده نکنید. همچنین ظروف پلاستیکی را در ماشین ظرفشویی قرار ندهید، زیرا گرما می‌تواند باعث خارج شدن مواد شیمیایی این ظروف شود.
+9
رأی دهید
-3

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.