ماجرای جلوگیری حراست دانشگاه بوعلی از ورود آمبولانس جهت نجات جان یک دانشجو چیست؟

تصویری که از کیمیا ترکاشوند در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است.
رادیو فردا: به‌ دنبال انتشار گزارش‌هایی از مرگ یک دانشجوی دختر دانشگاه بوعلی سینای همدان که اقدام به خودکشی کرده بود، به‌ دلیل ممانعت حراست دانشگاه از ورود آمبولانس، معاونت دانشجویی دانشگاه بوعلی‌سینا با صدور اطلاعیه‌ای این گزارش را رد کرد.

وب‌سایت هه‌نگاو روز جمعه، اول تیرماه، نوشته بود گزارش‌هایی دریافت کرده مبنی بر این که یک دختر دانشجوی ترم چهارم رشته معماری به نام کیمیا ترکاشوند، اهل تویسرکان از توابع استان همدان، در خوابگاه دخترانه «دباغ» این دانشگاه اقدام به خودکشی کرده و در نتیجه «عدم فعال تلاش برای نجاتش توسط نهادهای دولتی، جانش را از دست داد».

در این گزارش آمده بود که «حراست دانشگاه با ممانعت ۴۰ دقیقه‌ای از ورود آمبولانس منجر به مرگ این دانشجوی جوان شده است.»

یکی از دانشجویان این دانشگاه در این زمینه به هه‌نگاو گفته بود: «پس از تاخیر ۴۰ دقیقه‌ای، حین انتقال به داخل آمبولانس نیز نیروهای حراست به بهانه نامناسب بودن پوشش کیمیا مانع از انتقال وی به داخل آمبولانس شده‌اند که در نهایت پس از بر تن کردن پوشش و با تاخیر ۱۰ دقیقه‌ای این دانشجو به داخل آمبولانس منتقل شده و درست در حین انتقال به آمبولانس جانش را از دست داد.»
معاونت دانشجویی دانشگاه بوعلی‌سینا با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد که عصر روز پنج‌شنبه، ۳۱ خرداد، پس از مطلع‌ شدن از اقدام به «خود آسیب‌رسانی» یکی از دانشجویان دوره کارشناسی ورودی سال ۱۴۰۰ رشته معماری این دانشگاه در خوابگاه دانشگاه، با توجه به حضور پایگاه اورژانس مستقر در مجموعه دانشگاه، «بلافاصله بعد از تماس مسئول خوابگاه، پرسنل اورژانس بدون وقفه و در سریع‌ترین زمان ممکن خود را به بالین این دانشجو رساندند».

در این اطلاعیه ادعا شده که اورژانس «اقدامات اولیه لازم را در محل انجام داده و بلافاصله ایشان را برای ادامه درمان به بیمارستان منتقل کرده‌اند».

معاونت دانشجویی دانشگاه بوعلی‌سینا گزارش هه‌نگاو مبنی بر ممانعت از ورود آمبولانس به خوابگاه را رد کرده و نوشته مدیر حراست دانشگاه «در کنار مجموعه مدیران دانشگاه از همان دقائق اولیه تمام تلاش خود را برای حفظ جان این دانشجوی عزیز و انجام سریع امور درمانی به کار گرفته است».

این اطلاعیه همچنین افزوده که با بررسی‌های به‌عمل آمده، مشخص شده که کیمیا ترکاشوند «به‌دلایل مشکلات روحی شخصی چندین‌ بار به مرکز مشاوره و سلامت دانشگاه مراجعه داشته و دارای پرونده در این مرکز می‌باشد.»

هنوز از علت ارتکاب به خودکشی این دانشجو خبر دقیقی منتشر نشده است.

پیش از این گزارش‌های متعددی از «خودکشی» چند دانشجوی معترض منتشر شده بود که خانواده‌های آنها این موضوع را تکذیب کرده بودند.

در جریان اعتراضات «زن، زندگی، آزادی» که پس از مرگ مهسا (ژینا) امینی در بازداشت توسط گشت ارشاد آغاز شد، موارد متعددی از کشته شدن و «مرگ مشکوک» معترضان از جمله دانشجویان معترض گزارش شد، اما مقام‌های قضایی و امنیتی جمهوری اسلامی در موارد متعددی خودکشی، مسمومیت، ایست قلبی، تصادف، سقوط از ارتفاع و موارد مشابه را دلیل مرگ آنها عنوان کرده‌اند.
+57
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۵
  سهراب هیچستانی - لاهه، هلند

  صادق هدایت گفت:. «این مردمی که می‌بینید یک گله گوسفند هستند، به قدری در زیر فشار فکر عرب مسموم شده‌اند که از هستی خودشان بیگانه‌اند. اما بد نیست این خبر را هم که مانند حراست بی شرف دانشگاه بوعیل موجب مرگ دخترش شد را بخوانید:. پدری اجازه نداد دختر ۲۰ ساله اش را که در ساحل دوبی در حال غرق شدن بود، نجات دهند. او به پلیس گفته است که نمیخواسته دست "نامحرم" به بدن دخترش بخورد. به گفته احمد برقیبه، معاون مدیر بخش جستجو و نجات دوبی، این پدر همسر و فرزندانش را برای پیکنیک به ساحل دریا برده بود. بچه ها در حال شنا بودند که ناگهان دختر جوان شروع به فریاد زدن میکند. زمانی که دو نجات غریق برای کمک به او به سوی دریا میدوند، پدر که گویا بسیار هم قوی هیکل بوده، جلوی آنها را میگیرد و مانع این کار میشود. او حتی با نجات غریقها دست به یقه میشود، تا نگذارد برای نجات جان دخترش وارد آب شوند. به گفته احمد برقیبه، این پدر به نجات غریقها گفته است: «ترجیح میدهد دخترش بمیرد تا اینکه مردان نامحرم به او دست بزنند
  3
  41
  شنبه ۰۲ تیر ۱۴۰۳ - ۰۹:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.