(ویدیو) سخنرانی ظریف در کاشان به نزاع و درگیری کشیده شد

ایران وایر: بنا بر گزارش‌ خبرگزاری‌های ایران، شامگاه یکم تیرماه، سخنرانی انتخاباتی «محمدجواد ظریف»، حامی پزشکیان، در حسینیه «چهل تن کاشان» با حمله نیروهای تندرو به آشوب و زد و خورد کشیده شد.

محمدجواد ظریف وزیرسابق امورخارجه که به عنوان حامی مسعود پزشکیان به کاشان رفته بود، در سخنرانی خود با تکرار سخنان پیشین خود و حمله به احمدی‌نژاد گفت «فرق می‌کند که خاتمی در پاستور باشد یا احمدی‌نژاد.»

او در سخنانی با اشاره به جریان فعلی حاکم گفت: «گروهی می‌خواهند ما فراموش کنیم این آقایان میراث‌دار احمدی‌نژاد هستند. آنها می‌خواهند فراموش کنیم تحریم‌ها را اینها بر سر ما آوردند. آنها می‌خواهند فراموش کنیم این تحریم‌ها حاصل هشت سال دوره روحانی نیست، تحریم ها نتیجه ۸ سال نکبت احمدی نژاد است.»

پس از این سخنان جمعی از نیروهای تندرو مخالف ظریف با ایجاد تنش و سر دادن شعار علیه ظریف با حامیان او که سالن را پر کرده بودند درگیر شدند. آنها علیه ظریف شعار دروغگو دروغگو سر دادند. در فیلم‌های منتشر شده اصرار ظریف بر حضور این افراد در سالن است و می گوید: «بمانید؛ ما مثل شما نیستیم که اقلیتی با چوب بر سر اکثریت بکوبد...ما در کشور درست مثل این جلسه اکثریتی هستیم که به شما اجازه حضور در جامعه را می‌دهیم.»
ظریف در جواب شعار دروغگو می‌گوید: «می گویید دروغگو، دروغگو شمایید، شرمتان باشد. دروغ می گویید اگر می گویید طرفدار رهبری و شهید رئیسی هستید.»

ظریف ادامه داد: «شجاعت در تصمیم گیری و در هزینه کردن از خود درست است، شجاعت در هزینه کردن از جیب مردم درست نیست، مردم ما مستحق این هستند که ما در راه آن‌ها قربانی شویم، مردم ما مستحق این نیستند که قربانی مطامع حزبی و سیاسی ما شوند، مردم ما شهید دادند که با گوشت ۷۰۰ هزار تومانی زندگی کنند؟»

با ادامه درگیری ظریف می‌گوید: «ما بر خلاف اقلیت پررو دنبال غوغا سالاری نیستیم و به دنبال خفه کردن صدای مخالفت هم نیستیم، دنبال این هستیم که مخالف سخن بگوید، شما به اسم شهدا صدای مخالفانتان را خفه کرده‌اید، آیا صحبت‌های شهید سلیمانی را نشنیده‌اید که گفت دختران بدحجاب دختر من هستند؟ آیا نشنیدید؟ چرا توی سرش باتوم زدید؟ با خون شهدا کاسبی نکنید، ما طلبی از مردم نداریم این مردم هستند که از ما طلبکار هستند، دکتر پزشکیان انسان سالمی است، شورای نگهبان او را تایید کرده است، دکتر پزشکیان نهاده دامی و چای دبش در حسابش نیست و در حساب خانواده‌اش هم نیست.»

وی افزود: «۲ قطبی‌سازی به ضرر روند رای گیری است من به دنبال ۲ قطبی‌سازی نیستم، بلکه به دنبال فرستادن مردم پای صندوق رای هستم، رفتن مردم پای صندوق رای، قدرت مردم را افزایش می‌دهد، تا بتوانند در برابر ابرقدرت‌ها ایستادگی کنند و کسی جرات نکند ایران را تحریم کند.»
+57
رأی دهید
-14

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۵
  سهراب هیچستانی - لاهه، هلند

  . ظریف میگوید:. بذارین نشون بدن این افراد میراث خوار کسانی هستند که مملکت را به این روز کشاندند. ماا هم میگوییم:. سگ زرد برادر شغال است، تو ماله کش هم یکی از کسانی هستی که مملکت را به این روز سیاه کشاندند. همه شما سر و ته یک کرباسید.
  6
  92
  شنبه ۰۲ تیر ۱۴۰۳ - ۰۸:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  اخوند شیپیشو - اندیمشک، استرالیا

  یک مشت گاو و گوسفند از اونا حیون تر اون ظریف صیغه زادست.
  6
  77
  شنبه ۰۲ تیر ۱۴۰۳ - ۰۹:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  وکیل مدافع - لندن، کانادا

  برعکس، دروغگو رفتن مردم پای صندوق رای قدرت آنها رو کاهش می دهد. قدرت اراذل اوباش جمهوری شرور اسلام شیطانی رو افزایش می دهد. این دروغگو ماموریتش تاختن به احمدی نژاد هست چون مخالف نظام پلید اشغالگر ایران شده
  4
  37
  شنبه ۰۲ تیر ۱۴۰۳ - ۱۰:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  ako kermanshah - اسنانبول، ترکیه

  مردم اسگول، هنوز نفهمیدن که سیستم غلط ، و با بودن جمهوری اسلامی و تفکر ایدئولوژی که در نظام حاکم، هیچ تغییری در فرهنگ و اقتصاد کشور ایجاد نخواهد شد.
  2
  31
  شنبه ۰۲ تیر ۱۴۰۳ - ۱۰:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان

  ماموریت این کثافت ظریف همین هست که تنور انتخابات رو گرم کنه و به احتمال زیاد کار خودشونه
  3
  33
  شنبه ۰۲ تیر ۱۴۰۳ - ۱۱:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.