حسن روحانی مجددا برای پاسخگویی در صداوسیما درخواست داد

بی بی سی: حسن روحانی، رئیس جمهور پیشین برای دومین بار طی دوران تبلیغات نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ایران خواستار فرصت برای حضور در تلویزیون دولتی ایران جهت پاسخگویی به آنچه که وی «اتهامات» علیه خود خوانده، شده است.

رسانه‌های ایران نامه‌ دفتر رئیس جمهور سابق ایران را منتشر کرده‌اند که در آن نوشته است: «برخی داوطلبان تائید صلاحیت‌شده بی‌محابا اصول اخلاقی و حقوقی را زیرپا» گذاشته‌اند.

در این نامه آمده: «انتظار می‌رود سازمان صداوسیما و آن کمیسیون به وعده و وظیفه قانونی خود برای تخصیص فرصت کافی در زمان مشابه عمل کنند».

گفتنی در دو مناظره برگزار شده از میان ۶ نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، برخی از آنها اقدام به انتقاد از عملکرد دولت یازدهم و دوازدهم حسن روحانی کردند که با اعتراض وی روبرو شده است.

یک روز پس از مناظره اول و در روز سه‌شنبه هم، دفتر حسن روحانی در نامه‌ای به رئیس سازمان صداوسیما «خواستار تخصیص فرصت پاسخ به ادعا‌ها و اتهامات برخی داوطلبان در جریان میزگرد‌ها و اولین مناظره انتخابات ریاست‌جمهوری چهاردهم» شده بود.

دیروز علیرضا زاکانی در دومین مناظره خطاب به مسعود پزشکیان گفت که «بانی وضع اسفناک امروز حسن روحانی است».

آقای پزشکیان نیز در جواب گفته بود که وی وزیر دولت محمد خاتمی بوده و نه حسن روحانی.

آقای زاکانی در طول مناظره چندین بار به حسن روحانی و محمدجواد ظریف حمله کرد و از جمله عکس‌هایی از کارزار انتخاباتی آقای روحانی و برخی اتفاقات دوران او را نشان داد.

مجری مناظره دوم پس از حملات علیرضا زاکانی به حسن روحانی گفت که در صورت تشخیص ستاد نظارت، به افراد غایب فرصت داده خواهد شد تا از خود در برابر حملات و توهین‌ها دفاع کنند.

هفته گذشته آقای روحانی در دیدار با جمعی از وزرا و معاونانش در زمان ریاست جمهوری در انتقاد از شورای نگهبان گفته «وظیفه» حداقل دو نفر نامزدهای حاضر در مناظره‌های ریاست‌ جمهوری «هتاکی و فحاشی» است.

آقای روحانی گفت: «در مناظرات انتخاباتی وظیفه حداقل دو نفر هتاکی و فحاشی است. توهین آن‌ها به حسن روحانی و دولت تدبیر و امید نیست، هدف آن‌ها مبارزه با تفکر تعامل با جهان است.»

به گفته آقای روحانی، «آن‌ها می‌گویند هیچ راهی جز جنگ و مقابله با قدرت‌های جهان و شکست آن‌ها نداریم و هیچ‌وقت در سازمان ملل و مذاکره با کشورهای بزرگ پیروز نمی‌شویم، همیشه شکست می‌خوریم و راه آن تعامل نیست.»

با آغاز مناظرات و میزگردهای انتخابات ریاست جمهوری بحث تحریم‌ها و تاثیر آن‌ها بر وضعیت اقتصادی مردم در کانون توجه قرار گرفته و نامزدها و کارشناسان از دو گرایش سیاسی مجاز به حضور در سیاست رسمی ایران انتقادات متعددی به سیاست خارجی در دولت‌های رئیسی و روحانی مطرح کرده‌اند.
+0
رأی دهید
-17

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  sheyvar - ارسباران، ایران
  من کاری با این خبر ندارم. ولی میشه یکی بگوید بودجه دفتر رئیس جمهور سابق ایران از کجا تامین میشه؟ اگر حسن لیاقت رئیس جمهور دوباره شدن نداره چرا دفتر داره
  1
  4
  جمعه ۰۱ تیر ۱۴۰۳ - ۱۳:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  Hassan1479 - تهران، ایران
  آقای روحانی زور. بیجا نزن ، تاریخ مصرفت از نظر خامنه ای تمام شده است ، آقای خامنه ای دیگر برای تو نقشی ندارد . زیاد هم عر و تیز بکنی یا در استخر و یا در هلیکوپتر مسئله ات برای همیشه حل خواهد شد
  0
  0
  جمعه ۰۱ تیر ۱۴۰۳ - ۱۹:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.