آمریکا از کانادا بخاطر تروریستی شناختن سپاه تقدیر کرد

 ساختمان وزارت امور خارجه آمریکاصدای آمریکا: دولت ایالات متحده بابت تروریستی شناختن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از کانادا قدردانی کرد و گفت که از اقدام مشابه کشورهای دیگر در این زمینه حمایت می‌کند.

یک سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا روز پنج‌شنبه ۳۱ خرداد در پاسخ کتبی به بخش فارسی صدای آمریکا نوشت که «تروریسم و توطئه‌های مرگبار» سپاه پاسداران انقلاب اسلامی «خطری برای کل جهان» است.

به گفته این سخنگوی وزارت امور خارجه ایالات متحده، «دولت بایدن آماده است از هر کشوری که قصد داشته باشد سپاه پاسداران را تشکیلاتی تروریستی بداند، حمایت کند.»

این سخنگو همچنین در پاسخ به پرسش بخش فارسی صدای آمریکا یادآوری کرده که آمریکا خود پیش از این، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داده است.

دومینیک لبلانک، وزیر امنیت عمومی کانادا، روز چهارشنبه ۳۰ خرداد در یک نشست خبری اعلام کرد که دولت کانادا تصمیم گرفته است سپاه پاسداران را «تحت مقررات کیفری» به عنوان یک سازمان تروریستی معرفی کند.

همزمان با این اقدام، وزیر امور خارجه کانادا با انتشار متنی در شبکه ایکس تأکید کرد که تروریستی خواندن سپاه توسط کانادا، خطر بازداشت خودسرانه کانادایی‌ها در ایران را افزایش می‌دهد و به شهروندان این کشور در مورد سفر به ایران هشدار داد.

ملانی جولی نوشت: «ما به شدت به کانادایی‌ها توصیه می‌کنیم که به ایران سفر نکنند و از کسانی که در حال حاضر در آنجا هستند می‌خواهیم تا فوراً بازگردند.»

تروریستی شناختن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی توسط دولت کانادا با واکنش مثبت فعالان سیاسی، مدنی، حقوق بشری و چهره‌های شاخص مخالف جمهوری اسلامی همراه شد؛ بسیاری از اروپا و استرالیا خواسته‌اند تا اقدامی مشابه انجام دهد.
+66
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۲
  ali51reza - وستروس، سوئد
  من هم از دولت آمریکا برای پناه دادن به بنیانگذاران سپاه تروریستی و فرزندان آنها سپاسگزارم و همچنین دادن ویزا به سرباران رده بالای سپاه در پوشش تیم ورزشی متشکرم🇺🇸🌹🇺🇸
  0
  17
  ‌پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۱:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.