حکم اعدام مربی فوتبال متهم به آزار جنسی «هشت پسر نوجوان» در ایران نقض شد

 آزار جنسی در مدرسه فوتبال. آرشیوصدای آمریکا: دیوان عالی کشور، عالی‌ترین مرجع قضایی در جمهوری اسلامی، حکم اعدام یک مربی فوتبال که متهم است هشت پسر نوجوان را مورد آزار جنسی قرار داده، نقض و پرونده او را برای رسیدگی مجدد به دادگاه ارسال کرد.

این مربی فوتبال ۴۰ ساله که نام او اعلام نشده است دی ماه گذشته توسط قضات دادگاه کیفری یک استان تهران به اعدام محکوم شد.

بر اساس گزارش‌ها، متهم پیش از آن نیز «سابقه آزار جنسی داشته» و بر اساس «مدارک موجود در پرونده» به اعدام محکوم شده بود. با این حال رأی صادره مورد اعتراض متهم و وکیل مدافعش قرار گرفت. آنها مدعی شدند تجاوز رخ نداده و آنچه صورت گرفته «آزار و اذیت» بوده است.

به گزارش روزنامه اعتماد، چاپ تهران، قضات دیوان عالی کشور ادعای متهم را مورد بررسی قرار دادند و اعلام کردند باید بار دیگر باید به این پرونده رسیدگی شود و ادعای تجاوز مورد بررسی قرار گیرد.

«آزار جنسی» هشت پسر نوجوان

مطابق شکایات مطرح شده، متهم مربی یک کلاس فوتبال در شرق تهران است و هشت پسر نوجوان ۱۲ تا ۱۳ ساله را به خانه‌اش کشانده و آزار جنسی داده بود.

بر اساس گزارش خبرگزاری‌ها، والدین بچه‌ها با اعلام این که «وضعیت روحی و روانی فرزندانشان به خاطر کارهای این مرد» آشفته شده، برای او «اشد مجازات» را درخواست کرده بودند.

در گزارش‌ها آمده است که متهم متأهل بوده و در دادگاه اتهامش را انکار کرده و مدعی شده است که به این هشت پسر نوجوان «به خاطر آموزش فوتبال نزدیک شده» و «شوخی کرده» و اکنون «پشیمان است»، اما پس از ارائه مدارک از جمله فیلم‌های مرتبط با آزار جنسی، او به ارتکاب اتهام اقرار کرد.

بر اساس گزارش‌های پیشین، پس از طرح شکایت از سوی خانواده چند تن از این نوجوانان و احضار مربی مذکور به دادسرا، او «متواری شد» اما چند ماه بعد در ساری، مرکز استان مازندران، بازداشت شد.

این نخستین بار نیست که اذیت و آزار جنسی کودکان و نوجوانان در محیط‌های ورزشی و آموزشی در ایران گزارش می‌شود.

زمستان سال ۱۴۰۱، در پی انتشار خبر آزار جنسی کودکان توسط مربی در یکی از مدرسه فوتبال‌های مشهد، دبیر هیئت فوتبال استان خراسان رضوی انتشار آن را «غیرمنطقی و غیراخلاقی» نامید و مدعی شد که «پول داده‌اند» تا رسانه‌ای شود.

همچنین دادستانی استان با اعلام بازداشت مربی متخلف، اعلام کرد که برای سه خبرنگار و یک مسئول اداره ورزش و جوانان مشهد «قرار تأمین» صادر شده است.

آزار جنسی کودکان و نوجوانان در ایران، پیش از آن نیز با شکایت والدین شاگردان نوجوان سعید طوسی با اتهام «آزار جنسی» خبرساز شده بود. هرچند این قاری قرآن نزدیک به بیت علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی به چهار سال زندان محکوم شد، اما در نهایت قوه قضاییه با دخالت افرادی که گفته می‌شود نزدیکان بیت رهبر جمهوری اسلامی بودند، دی ۹۶ حکم برائت سعید طوسی را صادر کرد.

پائیز گذشته نیز گزارش‌هایی از فساد جنسی برخی مقامات حکومتی جمهوری اسلامی خبرساز شد.
+4
رأی دهید
-71

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن
  حتماً سعید طوسی به مفعول وساطت کرده که این بیچاره از خودمونه ، دستور بدید که بیخیالش بشن !! فرداس که با وثیقه آزاد بشه و بره دنبال پسر بچه های دیگه !!
  5
  24
  ‌پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  طلوع ازادی - لوس آنجلس ، ایالات متحده امریکا
  دین و مذهبی که بر پایه تجاوز به یکدیگر بنا شده، متدینین آن فقط به درد قعر فاضلاب سراسری هر شهر و شهرستان میخورد و بس. ایرانیان در نسل‌های آینده باید هزینه زیادی پس بدهند برای تمیزی اینگونه کثافتکاریها، خیلی هم آسوده نخوابید وضع خیلی خراب است😡
  2
  20
  ‌پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  agha_ehsan - تهران، ایران
  جامعه اسلامی شد یعنی همین . ایرانی هیچ کجای وطنش امنیت نداره . اون از دخترهای بیچاره اش که به زور از خیابون میدزدن و میبرن . این از پسراش . اون از وضع دانشگاه ها که آدم باید خیلی احمق باشه بچه ای که 18 سال با زحمت و ادب تربیتش کرده بفرسته به اون طویله های کثیف اسلامی که مداح که کارش فحشه استاد دانشگاهشه . اون از مجلسش که طویله گفتم یاد مجلس اسلامی افتادم . اون از رسانه اش که وقتی فیلم خودارضایی خبرنگارش با چیپس ! درمیاد بهش دکتری افتخاری اقتصاد میدن و لقب جانباز ! از اداراتش . از مسوولین ارازل و غارتگر تازی . اون از روحانیون باجناق باز . از قاری های قران هم که نگم . همشونم که اهل لواط و به قول اون کاربر ( قلمان رضا - بستان ) همه هم خیلی انسانی ! البته تو عالم اینها همه اینها عادی و کاملا انسانیه . اون چیزی که ما ایرانی ها بهش نهایت لجنی میگیم برای این تازی زاده ها انسانیه تازه میگن صواب و اجرت آخرت هم داره براشون ! گندی زدن به ایران به وسعت تاریخ و خیلی هم انسانی خودشون انقد حالشون خوبه و لذت میبرن ! - خلاصه بچه ات پاشو از خونه میذاره بیرون در خطره . پسر باشه یجور . دختر باشه یجور.
  11
  20
  ‌پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  agha_ehsan - تهران، ایران
  بیخود نیست تاریخ ایران رو که نگاه میکنی هر جا شاعر معروفی هست تو شعرهاش آورده که من .. خوردم اگر مسلمانم و در مدح پیر مغان و باده شعر گفته ( و مشخصه زرتشتی شده ) و یا هر جا عالم و دانشمندی بوده یا از دست مسلمانها فراری بوده ( ابوریحان بیرونی) یا مسلمونها انقدر شکنجه اش کردن مثل ذکریای رازی که از شکنجه کور شده و خوشحال هم شده که دیگه این جماعت رو نمیبینه
  10
  20
  ‌پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  مربی باجناق امتم جمعه یا یکی از خرهای سپاه تروریستی ۴پایان بوده
  0
  0
  جمعه ۰۱ تیر ۱۴۰۳ - ۱۲:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.