یورو ۲۰۲۴؛ آلمان نخستین صعود کننده به دور بعد؛ کرواسی و سوئیس مقابل حریفان متوقف شدند

یورونیوز: نخستین شب از دور دوم مسابقات جام ملت‌های اروپا ۲۰۲۴ با قطعی شدن صعود آلمان به دور بعد و تساوی اسکاتلند و سوئیس دنبال شد.

بازی‌های دور دوم مرحله گروهی چهارشنبه با دیدار آلمان میزبان در مقابل مجارستان آغاز شد. ژرمن‌ها که در بازی نخست با پیروزی قاطع ۵-۱ توانسته بودند ۳ امتیاز را به حساب خود واریز کنند در برابر مجارستان هم بازی را هجومی آغاز کردند.

تیم میزبان خیلی زود و در دقیقه ۲۲ توانست روی ضربه زیبای جمال موسیالا به گل نخست دست یابد و برتری خود را به حریف دیکته کند. در نیمه دوم هم آلمان‌ها با ضربه دقیق گوندوغان در دقیقه ۶۷ موفق شدند برای دومین بار دروازه حریف را باز کنند و پیروزی خود را قطعی نمایند.

در ادامه این مسابقه هر دو تیم شانس‌هایی برای به ثمر رساندن گل داشتند که در نهایت هیچ‌کدام به ثمر ننشست و این دیدار با همان نتیجه ۲-۰ به سود آلمان به پایان رسید.

در دیگر بازی این گروه، دو تیم اسکاتلند و سوئیس در آخرین مسابقه چهارشنبه شب به مصاف یکدیگر رفتند. اسکاتلند در حالی که در نیمه نخست تحت فشار حریف قرار داشت برخلاف جریان بازی در دقیقه ۱۳ توانست به گل برسد. اسکاتلندی‌ها که دومین مسابقه خود را در این بازی‌ها برگزار می‌کنند در هر بازی مدافعان حریف برای آنها گلزنی کرده و این بار هم شار، مدافع سوئیس به اشتباه دروازه خودی را باز کرد.

در ادامه اما سوئیسی‌ها به حملات خود ادامه دادند تا در نهایت در دقیقه ۲۶ با ضربه بسیار زیبای شقیری بازی را به تساوی کشاندند.

در نیمه دوم هر تیم بخت‌های زیادی برای گلزنی داشتند اما در نهایت این مسابقه با تساوی بدون گل به پایان رسید.

در پایان روز دوم بازی‌های گروه نخست، آلمان با ۶ امتیاز صعود خود به مرحله بعدی را قطعی کرد و سوئیس هم با ۴ امتیاز بخت زیادی برای راهیابی به مرحله یک هشتم نهایی این مسابقات خواهد داشت. پس از این تیم‌ها اسکاتلند با ۱ و مجارستان بدون امتیاز در رده‌های سوم و چهارم این گروه قرار دارند.

اما در تک مسابقه از گروه دوم دو تیم شکست خورده روز نخست یعنی کرواسی و آلبانی مقابل یکدیگر قرار گرفتند. در این دیدار پر گل و تماشایی دو تیم در نهایت به تساوی ۲-۲ رضایت دادند و طرفداران فوتبال شاهد یک مسابقه پر هیجان و دیدنی بودند.

دو تیم دیگر این گروه ایتالیا و اسپانیا پنجشنبه شب با یکدیگر دیدار خواهند کرد.
+4
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.