درگیری لفظی محمد فاضلی، مشاور پزشکیان با کارشناس برنامه و ترک کردن استودیو

 محمد فاضلی بعد از قطع شدن میکروفنش استودیو را ترک کردرادیو فردا: حضور مسعود پزشکیان، نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری، و مشاورانش در «میزگرد فرهنگی» تلویزیون حکومتی ایران با تنش و درگیری لفظی همراه شد.
 
محمد فاضلی، جامعه‌شناس و استاد سابق دانشگاه، که همراه با محمد بهشتی آقای پزشکیان را در این برنامه همراهی می‌کرد‌، در پی جدال لفظی با یکی از کارشناسان برنامه محل میزگرد را ترک کرد.
 
شهاب اسفندیاری، رئیس دانشگاه صداوسیما، در بخشی از این میزگرد خطاب به مسعود پزشکیان، محمد فاضلی را استادی خواند که به دلیل «تخلف» از دانشگاه اخراج شده است.
 
آقای فاضلی در پاسخ، کارشناس صداوسیما را متهم به «دروغگویی» کرد و جدال لفظی درگرفت.
 
آقای پرشکیان در ادامه خواست که به محمد فاضلی فرصت پاسخگویی داده شود، اما مجری برنامه و گردانندگان میزگرد میکروفن اسفندیاری و فاضلی را قطع کردند.
 
به دنبال این اقدام، محمد فاضلی محل استودیو را ترک کرد. این اتفاق که به شکل زنده از تلویزیون پخش شد، بازتاب‌های فراوانی در شبکه‌های اجتماعی یافت.
 
مسعود پزشکیان در ادامه میزگرد از طرح «مسائل شخصی» توسط شهاب اسفندیاری انتقاد کرد و گفت: «اگر با هم اختلاف داریم، نباید پشت تریبون بگوییم.»
 
محمد فاضلی، جامعه‌شناس و استادیار سابق دانشگاه شهید بهشتی از جمله اساتید دانشگاه است که پس از روی کار آمدن دولت ابراهیم رئیسی از دانشکاه اخراج شد.
 
بهمن ماه ۱۴۰۰ وب‌سایت فرارو اعلام کرد که دانشگاه شهید بهشتی «حکمی مبنی بر عدم نیاز به محمد فاضلی، استاد جامعه‌شناسی دانشکده ادبیات و علوم انسانی این دانشکده صادر کرده که این حکم به معنی اخراج وی از دانشگاه تلقی می‌شود».
 
آقای فاضلی در سال‌های گذشته رئیس مرکز امور اجتماعی منابع آب و انرژی و در سال‌های ۹۲ تا ۹۶ معاون پژوهشی مرکز بررسی‌های استراتژیک و مدیر شبکه مطالعات سیاست‌گذاری عمومی بود.
 
به دنبال اعتراض‌های سراسری سال ۱۴۰۱ بعد از جان باختن مهسا امینی، اخراج استادان دانشکاه منتقد جمهوری اسلامی شدت گرفت و بهمن سال گذشته رکز مشاوره حقوقی دادبان اعلام کرد دست‌کم «۶۶ استاد دانشگاه» در ایران طی دو سال گذشته به‌دلیل فشار نهادهای امنیتی جمهوری اسلامی اخراج، تعلیق یا مجبور به استعفا شده‌اند.
+46
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  Stopmindcontrol - سائو پائولو، برزیل

  واقعیت گند جمهوری انگل اسلامی از پشت پرده به روی پرده اومده همین.
  3
  31
  ‌چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۹:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  FTH12 - تبریز، ایران

  باز مفعول چلاق جنگ زرگری راه انداخته توسط نوچه هاش 😄
  56
  31
  ‌چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۹:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  Munchen - مونیخ، آلمان

  گله کفتارها سر گوشت به جان هم افتادند.شریر ترین ،ظالم ترین و سیاه ترین حاکمان تاریخ ایران.
  2
  30
  ‌چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۹:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  saeed scotland - لاس وگاس، ایالات متحده امریکا

  جنگ زرگری همشون حقه باز هستند از پزشکیان و مشاوراش تا جلیلی و زاکی قالیفروش و مشاورانشان وصدا وسیما و الی اخر
  1
  28
  ‌چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۹:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  رُک و صریح - لندن، انگلستان

  صد رحمت به باغ وحش !!!!
  1
  24
  ‌چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۰:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  رُک و صریح - لندن، انگلستان

  قیافه هاشون و حرف زدنشون از پزشکیان تا غیره به حمالهای سبزی میدون بازار تهران بیشتر شبیه تا دکتر جراح ، کارشناس و غیره. اون مدرک دکتری رو هم از طریق سهمیه حضور در جنگ گرفته والا قبل از عنقلاب زور زد تونست که بعد از عنقلاب مدرک فیزیوتراپی بگیره و بعد با سهمیه حضور در جبهه تونست مدرک دکتری الکی بگیره.
  2
  23
  ‌چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۰:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان
  سابق برای گرم کردن تنور تو مناظرات کاندیدا ها پته همدیگر رو می ریختند رو آب ضحاک علی گفت نکنید آبروی نداشته همه مون میریزه حالا نوچه های کاندیداها اینجوری دارند تنور انتخابات رو گرم میکنند این جنگ زرگری ها برنامه ریزی شده است
  2
  9
  ‌چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۱:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  iran1 - آرلون، بلژیک
  به نظرم که کار خوبی کرد، این جماعت رو ول کنی همه جا رو تبدیل به حسینیه و مسجد می کنن، حالا یکی که کار درستو در مقابل این قشر برای ابراز ناراحتیش از اخراج اساتید دانشگاه انجام میده باعث شده خیلی ها فکر کنن بی ادبه
  2
  6
  ‌چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۲:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  مبارز01 - تهران، ایران
  هر وقت چهره کثیف و رذل این مردک آشغال بازجو-کارشناس را می بینم، لعنت می فرستم به تمامی دست اندرکاران شورش 57 که چنین بلایی سر مردم ایران نازل کردن که امثال این آشغال مجال دیده شدن پیدا کردن.
  0
  0
  دوشنبه ۰۴ تیر ۱۴۰۳ - ۰۷:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.