قالیباف از ارائه اطلاعات مربوط به دارایی‌ها و اموالش خودداری کرد

قالیباف گفت: لیست اموالم را به قوه قضاییه دادم؛ سپس مجری پرسید: آیا مایل هستید شفاف‌تر توضیح دهید؟ در جواب قالیباف افزود: من همه چیز را لیست را اعلام کردم؛ مجری دوباره سوالکرد: آیا نمی‌خواهید این لیست اموال را اینجا بگویید؟؛ قالیباف پاسخ داد: گفته ام دیگر؛ وقت ۱۵ دقیقه ما را نگیرید.

کاندیدای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: لیست اموالم را به قوه قضاییه اعلام کردم و در تمام سایت‌ها هست؛ خانواده‌ام نیز در تهران زندگی می‌کنند.

به گزارش ایسنا، محمدباقر قالیباف شامگاه سه‌شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ در برنامه «بدون تعارف» در پاسخ به این پرسش که چرا وارد عرصه رقابت انتخاباتی شده است، گفت: بعد از حادثه تلخی که برای شهید رئیسی رخ داد، برای ورود به این عرصه احساس وظیفه کردم چون آشنایی در حوزه اجرایی دارم. علاوه بر این برنامه هفتم به عنوان میثاق مشترک دولت سیزدهم و مجلس یازدهم به اجرای قوی نیاز دارد؛ لذا با توجه به آشنایی با عرصه قانون‌گذاری و اجرا وارد انتخابات شدم.

وی در پاسخ به این پرسش که چه انتقادی از خود داد، گفت: وقتی وارد مجلس یازدهم شدم، ۲۰ ماه از عمر دولت قبل باقی مانده بود؛ آن زمان گفتم که اگر وارد مجلس شوم دولت را وادار به کار می‌کنم. بعد از گذشت مدتی احساس کردم که این موضوع در عمل رخ نمی‌دهد و این کار نمی‌شود، چون وقتی اساس و جوهره کار اشکالات دارد و مدیریت قوی و جدی نیست، کار پیش نمی‌رود.

در ادامه این سوال از قالیباف پرسیده شد که در صورت پیروزی در انتخابات، بعد از گذشت ۶ ماه از دولت چه گروه یا گروه‌هایی به عملکردش انتقاد می‌کنند؛ که قالیباف گفت: فکر می‌کنم در ۶ ماه اول مورد نقد بعضی از دوستان و گروه‌ها قرار گیرم چون اساس ما در زمان انتخاب افراد، شایسته گزینی و شایسته سالاری است.

قالیباف در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا حاضر است به مردم درباره خانواده، اموال و دارایی‌هایش توضیح دهد، گفت: بله؛ این حق مردم و قانون است. البته جزو مسئولانی بودم که لیست اموالی که به قوه قضاییه دادم را اعلام کردم؛ بعضا این موضوع دستاویز برخی از جریانات سیاست باز و افراد شد. ما هیچ گاه وارد حاشیه‌ها نمی‌شویم چون کارمان را انجام می‌دهیم.

وی ادامه داد: مگر می‌شود قوه قضاییه این‌ها (لیست اموال) را بگیرد و بعد رسیدگی نکند و هر دوره‌ای که تغییر می‌کند و زیاد و کم می‌شود هم قوه قضاییه بررسی می‌کند.

مجددا مجری پرسید که آیا مایل هستید شفاف‌تر راجع به دارایی‌هایتان اعم از خانه و ویلا و باغ توضیح دهید؛ قالیباف در پاسخ گفت: من همه چیز و لیست را اعلام کردم.

مجری دوباره پرسید که آیا نمی‌خواهید این لیست اموال را اینجا بگویید؟ قالیباف گفت: گفته‌ام دیگر؛ در همه سایت‌ها هست. وقت ۱۵ دقیقه ما را نگیرید.

وی اضافه کرد: یک دختر و دو پسر و چهار نوه دارم که زندگی خودشان را دارند؛ هر زمان که وقت انتخابات می‌شود حرف‌هایی مطرح می‌شود از جمله اینکه این‌ها در ایران زندگی نمی‌کنند؛ خیر آن‌ها در ایران هستند و در تهران زندگی می‌کنند.
+5
رأی دهید
-65

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  machan - لس انجلس، ایالات متحده امریکا

  یک حـ... ای هست که دومی ندارد. میلیون ها خانواده ایرانی را عزادار کرد. عامل کشتار دانشجویان سال 88 و زمان عنتری نژاد و کشتار مردم سال قبل. اولین کسی که بعد از انقلاب باید اعدام کرد.
  2
  93
  ‌چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۷:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن

  چیزی که عیان است ، چه حاجت به بیان است !؟ این وجود نکبتش رو فساد گرفته ، بیاد بگه چی !؟ همون دوران شهردار تهران بودنش ، به اندازه صد نفر مسئول فاسد و دزد ، خلاف کرده !!
  16
  60
  ‌چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  َپارتیزان - سپیدار، ایران
  نه واقعا انتظار داشتید بیاد و اموالش اعلام کنه. جوک میگید؟! تازه سهم امام ازش میگیرند. اگر جرات داشت همه را نقد میکرد. میرفت توی یک جای دنیا خودش رو گم گور میکرد. به هر حال اسمش تو لیست وارد شده. باید منتظر بشه.
  16
  22
  ‌چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  کهنه سرباز - بروکسل، بلژیک
  اینقدر دارایی این زالو زیاد هست که حساب و کتاب از دستش در رفته طرقبه را بلعیده در هر پستی بوده در حاشیه امن خودش و اطرافیانش تا توانستند خوردند و بردند
  0
  3
  ‌چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۲:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.