یوهان فلودروس که با حمید نوری مبادله شد از دوست‌پسرش خواستگاری کرد

 یوهان فلودروس از دوست پسرش خواستگاری کرد.صدای آمریکا: یوهان فلودروس، دیپلمات سوئدی که در جریان مبادله زندانیان میان جمهوری اسلامی و سوئد آزاد شد، پس از بازگشت به استکهلم از دوست پسرش تقاضای ازدواج کرد.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، دولت سوئد و خانواده‌ یوهان فلودروس روز سه‌شنبه ۲۹ خرداد اعلام کردند که او تنها چند دقیقه پس از بازگشت به سوئد از دوست پسر خود خواستگاری کرد و پاسخ «بله» را گرفت.

در ویدئویی که توسط دولت سوئد منتشر شده است، یوهان فلودروس در روز شنبه در فرودگاه «آرلاندا» استکهلم، مقابل شریک زندگی خود زانو زده است.

در ادامه، دوست پسرش به تقاضای ازدواج او پاسخ مثبت می‌دهد، آنها یکدیگر را می‌بوسند و در آغوش می‌گیرند.

در شرایطی که صدای گریه اطرافیان شنیده می‌شود، نخست‌وزیر و تعدادی از مقامات سوئدی که در فرودگاه حضور داشتند، برای این زوج عاشق کف زدند و پیوند آنها را شادباش گفتند.

فلودروس در بیانیه‌ای که روز سه‌شنبه توسط خانواده‌اش منتشر شد، گفت: «پس از دو سال طولانی، بالاخره مردی آزاد شدم، دوباره به خانواده‌ام پیوستم و برای ازدواج نامزد کردم.»

این دیپلمات ۳۳ ساله اتحادیه اروپا همچنین از همه کسانی که «این را ممکن کردند» سپاسگزاری کرد. او گفت: «رویایی که من گاهی جرات تصور آن را نداشتم به حقیقت پیوست، اینکه در کنار عزیزانم به خانه برگردم و در آزادی زندگی کنم.»

فلودروس حدود دو سال پیش در حالی که می‌خواست از تعطیلات خود در ایران به سوئد بازگردد، دستگیر شد. او به جاسوسی متهم شد و به همین دلیل در معرض خطر حکم اعدام قرار داشت.
یوهان فلودروس پس از بازگشت به استکهلمفلودروس همراه با یک شهروند دیگر سوئدی به نام سعید عزیزی روز شنبه با حمید نوری، دادیار پیشین زندان گوهردشت و از دست‌اندرکاران اعدام گروهی زندانیان سیاسی در دهه ۶۰ که با حکم دادگاه عالی استکهلم به حبس ابد محکوم شده بود، مبادله شدند.

دادگاهی در سوئد حمید نوری را به «نقض فاحش قوانین بشردوستانه بین المللی و قتل» محکوم کرده بود. مقامات سوئدی از تصمیم خود برای عفو نوری، در میان انتقادهای گسترده ایرانیان تبعیدی در سوئد دفاع می‌کنند.

خانواده فلودروس در بیانیه خود گفتند: «قلب ما همراه با سایر زندانیان بی گناهی است که هنوز در زندان‌های ایران رنج می‌برند.»

احمدرضا جلالی، شهروند دیگر ایرانی سوئدی است که پس از محکومیت به اتهام جاسوسی در ایران، در آستانه اعدام قرار دارد.

همسر آقای جلالی به دلیل اینکه نام او در این مبادله زندانیان قرار نگرفت، به شدت از دولت سوئد انتقاد کرده است. مقامات سوئدی می‌گویند جمهوری اسلامی از بحث در مورد این پرونده خودداری می کند زیرا تابعیت دوگانه را به رسمیت نمی‌شناسد.
+11
رأی دهید
-93

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۳
  Hassan1479 - تهران، ایران
  در این جریان ج.ا نوری قاتل را گرفت و برای فلودروس یک پسر برد یعنی نقش ک.....ش را بازی کرد
  35
  44
  ‌سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۹:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  یا فاطمه زهرا - هانوور ، آلمان
  ای که خاک دو عالم بر سر جفتتون، نجس‌های بچه ترنسی. الحمدالله که اینو از خاک ولایت روان کردید.
  53
  51
  ‌سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۰:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن

  صداشو در نیاوردند ، گویا حمید نوری هم در تهران سعید طوسی رو به یک حمام نمره دو نفره دعوت کرده بوده و جواب مثبت هم گرفته و ( اُ لَ لَ ) !!!
  36
  68
  ‌سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۰:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  ramin-cph - کپنهاگ، دانمارک
  بدون شرح..
  1
  19
  ‌سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۰:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  خردگرا - برن، سوییس

  این آقای خوشتیپ که در حال جواب بله گرفتن هست، اون زمان با توجه به اینکه دولت سوید از شهروندانش خواسته بود که به ایران سفر نکنند، برای ژست جهان وطنی گرفتن ونشان دادن اینکه ایران با حکومت ملایان هم خوب هست به ایران سفر کرد، جمهوری اسلامی هم از این فرصت استفاده کرد و دستگیرش کرد، نتیجه اش این شد که حمید نوری که مفعول زاده بیت خامنه ایست، اینگونه از چنگال عدالت فرار کرد. اصلن به این که ایشون گرایش همجنسگرایانه داره ، خرده نمیگیرم، نکته اینجاست که این افکار چپ گرایانه هست که پلیدی مانند نوری را به آغوش طوسی باز میگردانه.
  2
  23
  ‌سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۱:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  freedom of the press - تهران، ایران
  بازجوی این بابا احتمالا سعید طوسی بوده. حکایت شده که سعید طوسی در بازجویی‌ها با یا لطیف صداش می کردند.
  5
  22
  ‌سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۱:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  hitman01 - استوکهلم، سوئد

  بله. اونها یک همجنسگرا با اصالت سوئدی که فقط ۲ سال زندان بود رو به یک محقق خارجی الاصل که ۷-۸ سال زندان هست و حکم اعدام هم داشت ترجیح دادن. دیگه به چه زبونی بگن اول نژاد پرستن و بعد بخاطر منافعشان تو بشکه هم می رن با دیکتاتورها. ساده لوح نباشین.
  1
  31
  ‌سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۱:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  با این وضع طرف دلش واسه زندان ایران و بازجوها تنگ میشه
  2
  16
  ‌سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۲:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دلاور - استهکلم، سوئد
  خردگرا - برن، سوییس
  دوست عزیز این یوهان از کارمندان اتحادیه اروپا بود و وقتی نظام آخوندی ایران دید که حمید نوری در چنگ دادگاه سوئد هست و نمی توانن آزادش کنن نظام اخوندی مخفیانه از جزف بورل رئیس سیاسی اتحادیه اروپا خواستند برای آزادی حمید نوری راه چاره ای پیدا کند این بود جزف مرخصی داد به کارمند سوئدیش یوهان و احتمالش هست به یوهان گفته باشد به ایران سفر کن و مرخصی را در ایران باش . می‌دانید چی هست کلآ سفر کردن یوهان در آن شریط و به گروگان گرفتنش و غیره بؤی این را می‌دهد یوهان هم در جریان بوده و آگاهانه به ایران سفر کرده و حتمآ جزف بورل پول خوبی از نظام آخوندی گرفته تا بعداز آزادی حمید نوری و بازگشت یوهان به سوئد به یوهان بدهد و یوهان هدف این ازدواج را با هم جنس خود از قبل داشته و حتمآ احتیاج به پول هم داشته برای همین این معامله کثیف را انجام داده است برای اینکه همه فریب بخورند که یوهان یک گروگان بوده الکی ریشش را بلند کرده تا چهره گروگان داشته باشد.
  5
  16
  ‌سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۳:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۴
  میلاد2020 - داخائو، آلمان
  ذات اجتماع سوئد مشخص شد..........اونوقت اینا دفاع از حقوق بشر میکنن.....دفعه آینده گفتن رئیس جمهور شون میخواد بره قزوین .....همون بهتر که این کثافت ها به ایران راهشون ندن.....
  1
  14
  ‌چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۵:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  زندگی خصوصی افراد به‌کسی مربوط نیست ، اما معامله سیاسی دولت سوید شرم اور است ، در هر حالت این شهروند سویدی قربانی بوده و نباید به او اهانت کرد . در بازی کثیف ایران بخشی از زندگی او نابود شد ،
  6
  2
  ‌چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  یا فاطمه زهرا - هانوور ، آلمان
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  بله، زندگی خصوصی به خودش مربوط می‌باشد. ولی این بچه ترنسی در ملأ عام دست به همچین عمل شنیع و غیر اخلاقی زد، پس دیگر خصوصی نمی‌باشد. نه تنها به او اهانت بلکه لعن و نفرینش هم میکنم. اصلأ با دیدن این منظره حالم منقلب گشت.
  1
  17
  ‌چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  شما تو روز روشن سنگسار و قطع ید میکنید ، و شنیع نمی دانید ، اما ابراز عشق دو‌نفر را شنیع میدانی
  0
  0
  شنبه ۰۲ تیر ۱۴۰۳ - ۱۵:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.