افشای یک سند؛ ارتش و سازمان اطلاعات اسرائیل از حمله هفتم اکتبر حماس اطلاع قبلی داشتند

العربیه: افشای محتوای یک سند سری نشان می‌دهد که ارتش و سازمان اطلاعات اسرائیل پیش از وقوع حمله 7 اکتبر «حماس» از جزئیات آن اطلاع داشتند.

در گزارش سازمان رادیو و تلویزیون «اسرائیل» به نقل از مقامات آگاه این کشور توضیح داده شده است که ارتش اسرائیل و سازمان اطلاعات این کشور سه هفته پیش از حمله 7 اکتبر حماس از جزئیات آن مطلع بودند.

در این گزارش آمده است که بالاترین سطح در سلسله مراتب سازمان اطلاعات اسرائیل از برخی جزئیات مربوط به این حمله قبل از وقوع آن آگاه بود.

پیش‌تر و به‌دنبال تشدید تنش‌ها میان دولت اسرائیل و ارتش این کشور، دادگاه عالی اسرائیل دستوری موقت صادر کرد که بر اساس آن، متانیاهو انگلمان، بازرس کل عملکرد دولت، باید تحقیقات خود درباره ناکامی نهادهای امنیتی شامل بررسی عملکرد ارتش و نهاد امنیت داخلی «شاباک»، در مقابله با حملات هفت اکتبر را تعلیق کند.

نهادهای ناظر بر حکومت اسرائیل با این استدلال که این تحقیقات در حوزه اختیارات بازرس کل نیست و می‌تواند به توان عملیاتی ارتش آسیب بزند از دادگاه عالی درخواست کردند تا روند این تحقیقات را متوقف سازد.

هرتزی هالوی، رئیس ستاد ارتش اسرائیل، نیز با انجام این تحقیقات در میانه جنگ غزه مخالفت کرد و دفتر دادستان کل اسرائیل نیز موضع مخالفان ادامه این تحقیقات را تایید کرد.
+16
رأی دهید
-46

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۶
  Munchen - مونیخ، آلمان
  از چه منبع موثق و بی طرفی هم خبر منتشر میشه العربیه! چقدر راحت یک خبر را میچرخانند و وزنش را به سمت دلخواه خود سنگین میکنند و تحویل مردم بی اطلاع میدهند،بله بارها گفته شد نیروهای اطلاعاتی از طرح کلی حماس برای چنین عملیاتی اطلاع داشتند،اما نه به این معنی که تاریخ دقیق و شدت آنرا بدانند،این مثل این میماند که میگویند در کالیفرنیا یا ژاپن زلزله خواهد آمد.اما کی و شدتش را کسی نمیداند.
  34
  43
  دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۳:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  آرش ایران نژاد - تبریز، ایران

  باید خبر می‌داشتند حماس باهاشان در حال دست و پنجه نرم کردن و شکستن استخوان‌های ...هست . حماس فوقالعاده عمل کرد . واینکه ییسراییل خبر داشته باید خبر می‌داشت چون داشت نقشه نابودی منطقه رو می‌رفت که پیاده بکنه اما حماس هوشمندانه و دلاورانه کمر ....رک شکست. حمله عصبی ...به فلسطین مظلوم داره اینو نشون میده که حماس مکر ....رک آشکار کرد .خوشحال باشید انسانهای ازاده
  37
  9
  ‌سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۰:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن
  صمد آقا ، در صمد مضطرب می‌شود ! ماس میمالُم آی ، ماس میمالُم ، هیشکیم نمیتونه مثل ما ، ماس بماله !! چه ماسمالی مسخره ای میکنُم ما !!؟
  33
  35
  ‌سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۱:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  Zebelemahal - تهران، ایران
  بچه هم میتونه بفهمه با دستور و برنامه ریزیه قبلیه إسرائیل با یک عده فلسطینی که به هموطن خودشون خائن بودند داستان هفت اکتبر رقم خورد تا بشود پیراهن عثمان در دست بنی إسرائیل برای موجه جلوه دادن قتل و جنایتها ی مردم بی دفاع و ده ها هزار کودک بینوا که از قبل تدارک آن را دیده بود وگرنه آدم عاقل هرگز به کسی یا جایی حمله نمی کنه که میدونه از لحاظ أدوات نظامی و احتمالا نفرات باهاش برابر نیست . احمق که نبودند دست به خودکشی بزنند . بودند؟!!!!:(
  24
  15
  ‌سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۵:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  راستگوی بی طرفدار - سالزبورگ، اتریش
  متاسفانه از این انسان دوپا اشغالتر خودش است و بخاطر منافع شخصی کشورها را برباد میدهد.در همه جای دنیا هم میهن پرست هست وهم کثافت. هرکس بیش از اندازه در موضوعی پافشاری کرد آنجا خطرناک میشود.من خود گاهی از توهین ارازل اسلامی به کورش چنان خشمگین میشوم که اگر قدرت میداشتم همه را گالا گالا میکردم.بعد میبینم خود کورش مظهر راستی و برابری بوده.در این مسئله آگاهی مسئولان در اسراییل باید گفت حتما افراط گرایان در آنجا به سود خود می‌دیدند که چنین جنگی بشود تا آنها اهداف خویش را پیش ببرند.از این حیوانات ادم نما همه جا هستند.مثل قالیباف که مجوز تظاهرات دانشجویان را داد تا بقول خودش گازانبری آنها را گیر انداخته و نابود کند.دنیای زشتی داریم
  1
  13
  ‌سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۶:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  طلوع ازادی - لوس آنجلس ، ایالات متحده امریکا
  کاری به منبع خبر نداریم اما برادران بزرگ در اسراییل با حمله هفت اکتبر به هدف خود یعنی ساخت کانالی بهتر و عمیق‌تر از سویز در غزه رسیدند، وقتی سازمان امنیت اسراییل تمام پرونده های مربوط به رآکتورهای اتمی آخوندی را با وانت از ناف ایران به اسراییلذمنتقل میکنند و هر کسی که خواستند را ترور میکنند، چطور از فعل و انفعالات و تحرکات مشکوک فلسطینیان خبر نداشتند، یا حتی مخبرهاشان خبری نرساندند!؟ حال قضاوت با ماست که حقیقت را ببینیم که برای تایین کنندگان سرنوشت مردم کره زمین، جان انسان‌ها چه اسراییلی چه فلسطینی چه ایرانی به هیچ وجه اهمیتی ندارد. آنها از وجود من و شما به عنوان سپر بلا یا پلی برای رسیدن به اهداف خود استفاده کرده اند میکنند و خواهند نمود. اما برماست که به عنوان تنها وارثان تمدن باشکوه و منحصر به فرد ایرانی، با اتحاد و یکپارچگی به آن برادران بزرگ نشان دهیم ما از آنها بزرگتر آگاه تر و قویتر هستیم و با بازی‌های کثیف آنها همراه نخواهیم شد.
  2
  13
  ‌سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۸:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  maradona - براتیسلاوا، اسلوواکی
  دقیقا میگن توی اون مراسم رقص. ریو. زید نانانیاهو با یه رقاص آرژانتینی رل زده بوده حرص نانانیابو درومده. گفته همه رو تو اون رقصه بکشید. درست مثل همون خلبانه که با ملکه ثریا رل زده بود. هواپیماش سقوط کرد
  5
  2
  ‌سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  اطلاع نداشت خودش برنامه‌ریزی آن را کرده بود.
  3
  3
  ‌سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  عقاب ابادان - پاریس، پولینزی فرانسه
  خیلی باید احمق بود که فکر کنی آنها نمیدونستند این برنامه ریزی شده بود که اسراییل تمامی آن مناطق تا مرز با مصر را ضمیمه خودش کند این دقیقا همانند حمله ۱۱ سپتامبر بود که بهانه ای برای آمریکا بود به چند کشور حمله کند
  1
  5
  ‌سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  بارها تکرار کرده ام‌موساد از بیت رهبری تا صدر وزارت خارجه امریکا جاسوس دارد ، ( چند سال پیش امریکایی یهودی اصل افشا شد ) حتی داماد جمال عبدل ناصر مامور موساد بود ، اسراییل مدتها به دنبال تسویه حساب با حماس بود ، منتظر بهانه بودند ، هدف اصلی پاکسازی کل غزه و تلاش برای کوچ‌اجباری فلسطینی ها هست ، اما ابعاد جنایت تروریست ها و تجاوز های گسترده حتی رهبری حماس را هم‌ شوکه کرد ، موساد هم فکر می‌کرد چند نفر زخمی و مجروح می‌شوند ، هر چند که من همچنان خواهان نابودی حماس هستم اما ادامه این جنگ نامشخصه ، راست افراطی خواهان ادامه جنگ است ، در هر دو حالت فلسطینی ها درس سختی از جنایت خود گرفتند
  1
  5
  ‌سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۶:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.