نخستین شگفتی در یورو ۲۰۲۴ با شکست بلژیک مقابل اسلواکی رقم خورد؛ رومانی برابر اوکراین به برتری رسید

 تیم یورونیوز: ملی بلژیک که در اغلب تورنمنت‌های مهم فوتبال همواره یکی از بخت‌های اصلی قهرمانی به شمار می‌رود روز دوشنبه نخستین مسابقه خود را در مرحله گروهی رقابت‌های یورو ۲۰۲۴ با شکست پشت سر گذاشت.

شاگردان دومنیکو تدسکو که در میان آنها ستاره‌های نام‌دار دنیای فوتبال دیده می‌شد مقابل تیم نه چندان مطرح اسلواکی تن به شکست یک به صفر دادند.

دیدار دو تیم اسلواکی و بلژیک از گروه E مسابقات در حالی با برد یک صفر اسلواک‌ها در به پایان رسید که هواداران این تیم در استادیوم شهر فرانکفورت انتظار بازی بهتری از تیم ملی کشورشان داشتند.

تیم ملی اسلواکی در همان ابتدای مسابقه توانست قفل دروازه بلژیک را در دقیقه ۷ توسط ایوان شرانز بگشاید و تا پایان نیمه نخست ضمن مهار حملات حریف، از این گل محافظت کند.
بلژیک که ستاره‌های سرشناسی را در ترکیب خود داشت در نیمه دوم برای بازگشت به مسابقه و کسب برتری به میدان آمد اما هر چه زد به در بسته خورد تا ناکام بزرگ روز چهارم این مسابقات باشد.

از جمله فرصت‌هایی که با حملات متعدد بلژیک مقابل دروازه اسلواکی خلق شد گلی بود که در دقیقه ۵۶ به ثمر رسید اما پس از مراجعه داور به وی‌ای‌آر به دلیل آفساید مردود اعلام شد.
گل لوکاکو مقابل اسلواکی که به دلیل آفساید مردوداعلام شداین دیدار در نهایت پس از ۱۰ دقیقه وقت‌های اضافه برای نیمه دوم با همان نتیجه یک بر صفر به سود اسلواکی به پایان رسید تا نخستین شگفتی در هفدهمین دوره از رقابت‌های فوتبال جام ملت‌های اروپا موسوم به یورو ۲۰۲۴ رقم بخورد.

برتری تیم ملی بلژیک در معیارهایی چون مالکیت توپ، ایجاد موقعیت گل، تعداد و دقت پاس از رویکرد هجومی این تیم برای تلاش به منظور برگرداندن نتیجه بازی حکایت داشت.
رومانی گام نخست را با پیروزی مقابل اوکراین برداشت
تیم ملی رومانی در دیداری دیگر از گروه E مسابقات یورو ۲۰۲۴، با نتیجه ۳ بر ۰ مقابل اوکراین به برتری رسید و ضمن کسب سه امتیاز این بازی، گام نخست را محکم برداشت.

این بازی که در ورزشگاه آلیانس آر‌نا شهر مونیخ برگزار شد، از همان ابتدا با حملات رومانی همراه بود؛ شاگردان لوردانسکو در دقیقه ۲۹ توسط نیکولائه استانچیو نتیجه حملات خود را دریافت کردند و به گل نخست دست یافتند.

اوکراین در نیمه دوم تلاش کرد که به بازی برگردد، اما حملات این تیم راه به جایی نبرد. رومانی در ادامه برتری خود را در زمین حفظ کرد و در دقیقه ۵۳ توسط رضوان مارین به گل دوم دست یافت.

تیم ملی رومانی به این دو گل راضی نبود و در دقیقه ۵۷ بار دیگر توسط دنیس دراگوش به گل سوم رسید تا با همین نتیجه در نهایت پیروز از میدان خارج شود.
پیروزی رومانی مقابل اوکراین در چهارمین روز یورو۲۰۲۴در پایان دیدارهای این گروه، رومانی با ۳ امتیاز در صدر جدول قرار گرفت و اسلواکی با همین تعداد امتیاز و تفاضل گل کم‌تر جایگاه دوم را به خود اختصاص داد.

تیم‌های بلژیک و اوکراین هم بدون کسب امتیاز به ترتیب در مکان‌های سوم و چهارم جدول قرار گرفتند
+5
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.