مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی: توافق هسته‌ای ایران دیگر معنایی ندارد

العربیه: رافائل گروسی، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در اظهاراتی گفت که «توافق هسته‌ای با ایران بی‌معنا شده است و دیگر کسی به آن پایبند نیست.»

گروسی، دوشنبه در مصاحبه با روزنامه روسی «ایزوستیا» گفت: «به اعتقاد من، ما به بازگشت به دیپلماسی نیاز داریم. ما برنامه جامع اقدام مشترک را داشتیم و اکنون فقط روی کاغذ وجود دارد و معنایی ندارد. هیچکس آن را اجرا نمی‌کند و به آن پایبند نیست.»

گروسی افرود: «برای انعقاد یک توافق جدید، ایران باید به بازرسان آژانس اجازه دسترسی به تاسیسات هسته‌ای خود را بدهد.»

او در ادامه گفت: «به همکاران ایرانی خود می‌گویم که باید حداقل دسترسی آژانس به تاسیسات هسته‌ای ایران را به‌منظور کمک به بازگشت به نسخه دوم توافق هسته‌ای یا هر توافقی دیگر تضمین کنیم. نباید سناریوی کره شمالی را تکرار کنیم آن هم زمانی که مشخص شد که تلاش‌ها و مذاکرات در طول دهه‌ها بی‌فایده بوده است.»

گروسی تاکید کرد که آژانس، سیاست «ضد ایرانی» را دنبال نمی‌کند.

این اظهارات پس از آن بیان شد که شورای حکام آژانس در اوایل ژوئن در وین قطعنامه‌ای را تصویب کرد که در آن از تهران خواست همکاری خود را با آژانس تقویت کند و ممنوعیتی را که اخیراً برای ورود بازرسان وضع کرده بود، لغو کند.

«منابع آگاه» به خبرگزاری «مهر» اعلام کردند که ایران در حال توسعه ظرفیت غنی‌سازی در سایت‌های هسته‌ای نطنز و فردو است. بر اساس این گزارش، ایران اعلام کرده که سانتریفیوژهای بیشتری در این دو سایت نصب کرده است. با این حال، میزان سانتریفیوژهای نصب شده و سطح غنی‌سازی اورانیوم هنوز مشخص نیست.
+47
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  دیارکو - قره تپه، آذربایجان
  کدام تفاوق و کدام پای‌بندی همانی که آمریکا و اروپا آن را لغو و به زباله دان پرت کردند یا خود تک تک شما که کاملا و کلا در جهت منافع و درخواست‌های دشمنان‌ ایران با وقاحت کامل خدمت میکنید' فکر کردید بلاهایی که سر کشورهای خاورمیانه آوردید ایران را هم دچار آن خواهید کرد تا مشتی ملت های ضعیف و بدون قدرت بازدارندگی' حـ... شما در منطقه ما را لت و پار کنه .نسل کشی علنی با حمایت کامل شما بهترین دلیل برای همه مردمان منطقه و بالاخص ایران است.
  15
  16
  دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن
  توافق معنایی ندارد ، یعنی اینکه آخوند ابلیس و کلاش هم میتونه مثل اسرائیل و کره شمالی سلاح هسته ای داشته باشه و با قلدری ، باجگیری کُنه !!
  15
  14
  دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۴
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا
  این رژیم با این بیسوادی و حمالها از قشر آخوند بیسواد تا دکترای بی مدرک تمام شماها را بازی دادن و شماها هم با سازودهل آنها خوب میرقصید . آنها فعلا نه فرصت دارن و نه محتاج پول . منتظر دو چیز باشید ، قطار سریع‌السیر و دیگری رونمایی از بمب هسته ای
  6
  11
  دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دلاور - استهکلم، سوئد
  باور فرماید تلاش‌ها و مذاکرات این دو سه دهه هم با نظام اخوندی ایران بی فایده برای اژانس اتمی بین الملل و کشورهای خواهد بود که میخواهند به هرنوع شده جلوی دسترسی رژیم تروریست پرور اخوندی را به بمب اتم بگیرند.
  4
  0
  دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۹:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۰
  GORG AMERICAN - واشنگتن دی سی، ایالات متحده امریکا
  از ثانیه اول هم معنایی نداشت.این یه قرارداد بین اوباما و ملاها بود که اتوماتیک‌بعد از چند سال تموم می‌شد و ۲۰۰۰ تا آقا زاده ی ایرانی هم از دست اوباما براش گرین کارت گرفتند.
  3
  3
  دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۱:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.