پلیس هامبورگ یک مهاجم مسلح به تبر و کوکتل مولوتف را با شلیک متوقف کرد + ویدیو

حمله یک مهاجم در نزدیکی خیابان مشهور "رپربان" کلان‌شهر هامبورگ در محله "سنت ‌پائولی" بعد از ظهر یکشنبه ۱۶ ژوئن (۲۷ خرداد)بی بی سی: ساعاتی پیش از مسابقه لهستان و هلند در هامبورگ، پلیس به مردی شلیک کرد که با تبر و کوکتل‌مولوتف در اطراف یک محوطه ویژه تماشاگران خارج از وررزشگاه (فن زون) به هواداران هلند و ماموران پلیس حمله کرده بود.
بنابر گزارش‌ها، مرد مهاجم با شلیک پلیس به‌شدت زخمی و با آمبولانس به بیمارستان منتقل شد.
لحظه شلیک پلیس به مهاجم تبر به دست در هامبورگ این دومین حمله در مسابقات یورو ۲۰۲۴ در آلمان است که از روز جمعه شروع شد.

پلیس آلمان شنبه (۲۶ خرداد، ۱۵ ژوئن) اعلام کرد که یک مرد افغان را پس از حمله به یک هم‌وطن خود به ضرب گلوله کشته است. او به مهمانان در حال تماشای بازی افتتاحیه مسابقات فوتبال یورو ۲۰۲۴ در شرق آلمان حمله کرد و سه نفر را با چاقو زخمی کرد.

سخنگوی پلیس هامبورگ در گفتگو با علی آخوندان، خبرنگار بی‌بی‌سی فارسی که در محل مسابقات است زخمی شدن مردی که تبری طلایی رنگ و کوکتل مولوتف در دست داشت را تایید کرد و گفت هنوز از انگیزه مهاجم اطلاعی در دست نیست.
**********************************************
فرد مهاجم در هامبورگ با تیراندازی پلیس متوقف شدحمله یک مهاجم در نزدیکی خیابان مشهور "رپربان" کلان‌شهر هامبورگ در محله "سنت ‌پائولی" بعد از ظهر یکشنبه ۱۶ ژوئن (۲۷ خرداد)مردی با کلنگ و وسیله آتش‌زا در رپربان هامبورگ به مردم حمله کرد. نیروهای امنیتی مجبور به استفاده از سلاح گرم شدند. شمار زیادی نیروی پلیس در محل حضور یافتند. ده‌ها هزار هلندی برای مسابقه فوتبال در شهر حضور دارند.
 
در نزدیکی خیابان مشهور "رپربان" کلان‌شهر هامبورگ در محله "سنت ‌پائولی" بعد از ظهر یکشنبه ۱۶ ژوئن (۲۷ خرداد) یک عملیات بزرگ پلیس صورت گرفت.
 
به گفته پلیس، مردی با کلنگ و یک وسیله آتش‌زا ماموران پلیس را مورد تهدید قرار داد. در پی آن نیروهای عملیاتی پلیس برای متوقف کردن فرد مهاجم مجبور به استفاده از سلاح گرم شدند و او را مجروح کردند. بنا به ارزیابی نیروی‌های تحقیق، او یک مجرم یک‌نفره بوده است.
 
روزنامه "هامبورگر مورگن‌پست" گزارش داد که مجرم، در حالی که فریاد می‌زد، به طور هدفمند به سمت گروهی از مردم هجوم برد. ویدئوهای اینترنتی نیز این وضعیت را تأیید می‌کنند.
 
سخنگوی پلیس به خبرگزاری آلمان گفت که این مرد از یک میکده در خیابان "زیلبرزاک‌اشتراسه" بیرون آمده بود. او ابزاری در دست داشت، نوعی کلنگ نوک‌تیز، و آن را "به صورت تهدیدآمیزی" به سمت مأموران پلیس نشانه رفت. از او خواسته شد که ابزار را زمین بگذارد. علاوه بر این، یک کوکتل مولوتف هم در دست داشت. سخنگوی پلیس افزود، پس از آن‌که "او به این وضعیت تهدیدآمیز خود ادامه داد" مأموران اقدام به تیراندازی کردند.
 
روزنامه "بیلد" پیش‌تر از این حادثه خبر داده بود. بر اساس این گزارش، ماموران حاضر در محل ابتدا از اسپری فلفل  و سپس از سلاح گرم علیه مهاجم استفاده کردند. به گزارش "هامبورگر مورگن‌پست"، در یک ویدیو دست‌کم صدای شش تیر شنیده می‌شود. سخنگوی پلیس گفت که این مرد از ناحیه پا مورد اصابت قرار گرفته و تحت درمان پزشکی است.
 
جزئیات بیشتری از این حادثه هنوز اعلام نشده استا. "سرویس خبر وزرشی" (SID) اعلام کرد که "بر اساس اطلاعات فعلی" این حادثه ارتباطی به بازی فوتبال هلند و لهستان در جام ملت‌های اروپا ندارد. این بازی قرار است امروز یکشنبه، ساعت ۱۵ به وقت اروپای مرکزی آغاز شود.
 
طرفداران فوتبال برای تماشای بازی در محوطه "هایلیگن‌گایس‌فلد" در نزدیکی "رپربان" تجمع می‌کنند. پلیس بعد از ظهر در پلتفرم ایکس نوشت که این محوطه تحت مراقبت کامل است و به خوبی آن محافظت می‌شود.

اندکی پیش از این حادثه، ده‌ها هزار هوادار هلندی به مناسبت بازی قهرمانی اروپا میان هلند و لهستان در سنت پائولی راهپیمایی کرده بودند. یک سخنگوی پلیس گفت: راهپیمایی هواداران هلندی در شهر قبل از این رویداد به پایان رسیده بود.
+55
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۶
  dannni - سوئد، سوئد

  واقعا بدون هیچ انگیزه هرچه افعانستانی بیرون کنن اینها برای همچین جامعه ساخته نشدن اینها افکار قبیله ای دارند یعنی در ریشه خودشان است مرداشون خشونت طلب هستن باور کنید با چندتاشون اینجا بخث میکنم آنچنان از حکومت طالبان تعریف نیکنن انگار درباره حکومت دیمقراطی صحبت نبکنن
  6
  79
  یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  دیارکو - قره تپه، آذربایجان
  اینها صددرصد عرب های سوری و داعشی هستند و لعنت خدا بر این حیوان صفتان که هر جا پا میزارن انجا را همانند طویله هایی که ازش رانده شد به گند می‌زنند
  5
  16
  یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۶:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  یا فاطمه زهرا - کپنهاک ، دانمارک

  خود مأموران پولیس اسپری تو چشاشون رفته بود. هه هه
  29
  7
  یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۸:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  کهنه سرباز - بروکسل، بلژیک
  واقعا افغانی ها مردمی رنج کشیده هستند در طول تاریخ هرکس از راه رسید زد تو سرشون از وقتی متولد میشوند با گلوله و اسلحه سر وکار دارند کشوری که فاقد دانشگاه و مدارس عالیه باشد خروجی ان میشود مردانی وحشی و خشونت طلب نسل حال حاظر اگر نجنگند بیمار خواهند شد و زندگی در کوه و غار برایشان بهتر از زندگی در اسایش هست اینان از بدو تولد در فقر زندگی میکنند ودر جهل و نادانی میمانند در قانون جنگل ضعیفان شکار قدرتمندان هستند
  3
  4
  یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۸:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  بک جوان زحمتکش و خوب افغانی میشناسم که شدیدا از هموطنان خودش آزرده است ، میگه در هیچ جای دنیا برای ما آبرو‌ نگذاشته اند ، قتل تجاوز ، چاقو‌کشی ، من در ابتدا فکر می‌کردند که راسیسم ایرانی ها مشکلات افغان‌ها را بزرگ جلوه‌میکند ، اما اکنون متوجه شدم که ریشه های عمیق تری دارد ، جنگ ، فقر ، خشونت ، مواد مخدر ، اعتقادات مذهبی ، ناموسی ، کل جامعه افغانستان را آلوده کرده ، در اروپا بهیچوجه محبوب نیستند
  2
  6
  یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۹:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  Persian-turk - استکهلم، سوئد
  dannni - سوئد، سوئد
  پس تو‌را هم بفرستن ایران پهلو اخوندا چون چند ایرانی با کمک دیپلمات ایرانی اسداله اسدی می‌خواستن در فرانسه بمب گذاری کنن. هر جایی خوب‌و‌بد داره. جمع نبند‌‌
  6
  2
  یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۹:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  آرش ایران نژاد - تبریز، ایران
  مراقب خودتون باشید آلمان نشینهای گرامی از این به بعد احتمال داره پلیس آلمان به دسته تبرهای زیر شلوار هم شلیک بکنه مراقب باشید
  5
  4
  یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۲:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.