دستور حسین شریعتمداری به نامزدها: همه به نفع یک کاندیدا کنار بکشید

«حسین شریعتمداری»، مدیرمسئول روزنامه «کیهان» خطاب به نامزدهای اصول‌گرایان اعلام کرد:« رقابت را از چند کاندیدایی به تک کاندیدایی تغییر دهید و به نفع یک نفر کنار بروید.»

به گزارش خبرآنلاین «حسین شریعتمداری» در مطلبی در روزنامه «کیهان» به تاریخ امروز یکشنبه ۲۷ خرداد ماه ۱۴۰۳ نوشت:« پرسش این است که «‌به کدامیک از نامزدهای جبهه انقلاب رای بدهیم»؟ پاسخ نگارنده این است: «‌به نامزدی که بعد از ائتلاف آنها مشخص می‌شود» می‌پرسند: «‌اگر با یکدیگر ائتلاف نکردند چی‌»؟ پاسخ آن است که «‌در آن صورت فرق چندانی ندارد که به کدامشان رای بدهید»!‌... چرا که اگر ائتلاف نکنند، هریک از آنها بخشی از رای مردم را جذب می‌کنند و بدیهی است که در این صورت مجموعه آراء چند نفر به آسانی نمی‌تواند با مجموع آرائی که متفقاً به یک سبد ریخته می‌شود رقابت کند.»

او در این مطلب با اشاره به اینکه ممکن است بر این نظر باشند که با حضور چندگانه خود از یک سو در عرصه انتخابات شور و هیجان می‌آفرینند که افزایش مشارکت را به دنبال دارد و از سوی دیگر میتینگ‌های تبلیغاتی و مناظره‌های تلویزیونی، فرصتی برای جهاد تبیین و روشنگری و آگاهی‌بخشی به مخاطبان است، اضافه کرد:« این دیدگاه را می‌توان منطقی و هوشمندانه دانست ولی مخاطبان باید بدانند که در نهایت با یک گزینه روبه‌رو خواهند بود. به بیان دیگر، نامزدها باید پیشاپیش اعلام کنند که بعد از بررسی‌های ضروری فقط یکی از آنها در صحنه باقی خواهد ماند. این اقدام از تفرقه احتمالی در میان هواداران جلوگیری می‌کند و می‌تواند زمینه وفاق و همدلی بیشتر نیز باشد.

 با حفظ احترام همه نامزدها، باید گفت؛ اگر حضور و ادامه گفتمان شهید رئیسی عزیز را که ترجمان دیگری از گفتمان امام و انقلاب و رهبری است، به حضور خود بر کرسی ریاست جمهوری ترجیح می‌دهید -‌که باید چنین باشد و به یقین این‌گونه است-پس صورت مسئله را از حالت «چند کاندیدایی» به تک کاندیدا تغییر دهید.»

گفتنی است روزنامه «کیهان» در مطلبی از نامزدهای اصول‌گرا خواسته بود به نفع هم کنار بکشند.
+3
رأی دهید
-54

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۷
  azadi2011 - تورنتو، کانادا

  شریعتمداری هم به جمع »رای بی رای« پیوست!.
  1
  29
  یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۷:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن

  همه به نفع حُشین شیره ای پائین بکشین !!
  7
  34
  یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۷:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  Hassan1479 - تهران، ایران
  آقای حسین بازجو . مگر مسلمان نیستی ؟ در حکومت اسلامی که آرا مفهومی ندارد . شما باید کلا بساط رای گیری را بهم بزنید . (واقعیت اینستکه قبل انتخابات ظاهری، نتیجه بوسیله خامنه ای معلوم شده است)
  10
  27
  یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۸:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  مدافع حق - مادرید، اسپانیا

  مردک مفنگی شیره ای اینقدر وقیح شده که تو سیاست های کلان مملکت اعمال نفوذ میکنه .کی رأی میده که تو نکبت دستور العمل هم میدی .
  1
  32
  یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۸:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  saeed scotland - لاس وگاس، ایالات متحده امریکا
  چشم عباس اقا زوتر میگفتی این همه تشریفات راه نمی اندختن
  0
  3
  یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.