ترامپ: زلنسکی بزرگ‌ترین کاسب بین سیاستمداران است؛ در هر سفرش به آمریکا ۶۰ میلیارد دلار از ما می‌برد

به گزارش فارس،«هر سفر زلنسکی به واشنگتن، به معنای کمک مالی چندین میلیارد دلاری جدید به اوکراین است؛ او واقعا بزرگترین تاجر در بین تمامی سیاستمداران زنده است؛ هر بار که به کشورمان می‌آید با خود ۶۰ میلیارد دلار می‌برد و این اتفاق تمامی ندارد؛ با این موضوع برخورد خواهم کرد».

رئیس‌جمهور سابق آمریکا گفت که در صورت پیروزی در انتخابات کمک‌های مالی به اوکراین را قطع خواهد کرد؛ او زلنسکی را بزرگترین تاجر در میان همه سیاستمداران توصیف کرد.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور سابق آمریکا و نامزد انتخابات پیش روی این کشور امروز به وقت محلی در جمع حامیان خود در شهر «دیترویت» بار دیگر از کمک‌های گسترده مالی به اوکراین انتقاد کرد.

او گفت: «هر سفر زلنسکی به واشنگتن، به معنای کمک مالی چندین میلیارد دلاری جدید به اوکراین است؛ او واقعا بزرگترین تاجر در بین تمامی سیاستمداران زنده است؛ هر بار که به کشورمان می‌آید با خود ۶۰ میلیارد دلار می‌برد و این اتفاق تمامی ندارد؛ با این موضوع برخورد خواهم کرد».

ترامپ بارها با کمک‌های چندین میلیارد دلاری آمریکا به اوکراین مخالفت کرده است؛ او البته در ماه مارس گفته بود که اگر این کمک‌ها به‌جای هدیه و رایگان بودن به صورت وام داده شود، با تصویب کمک‌های بیشتر به اوکراین از سوی کنگره مخالف نیست.

رئیس‌جمهور آمریکا همچنین بارها گفته است که با کمک‌های مالی گسترده به ناتو نیز مخالف است و هزینه ناتو را باید کشورهای اروپایی بپردازند.
+86
رأی دهید
-27

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۸۴
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا

  شماها با ایجاد مرزهای ناسالم و تبعیض باعث جنگها و کشتارهای زیادی شدید که این یکی از نمونه آنهاست . او هر بار ۶۰ میلیارد را از شما نمیدزدد بلکه شماها به او میدهید تا آنرا نابود کند . اگر جنگی در هر گوشه دنیا وجود دارد یکی از مسببین آن شماها هستید که آن باعث قدرتمند بودنتان میشود . این عصبانیت چرا برای اسراییل نیست و چرا برای ژاپن و ویتنام نبود ؟
  22
  48
  یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۸:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  یا فاطمه زهرا - کپنهاک ، دانمارک

  الحق این حرف ترامپ درسته. بخاطر این مرتیکه زپلشکی گدا صفت قیمت همه چیز رفته بالا. تو که اینکاره نیستی، شکر خوردی رفتی به جنگ با عمو پوتین. پولش رو هم خودت بده. یه نون یه یورویی شده چهار یورو. بنزین سه برابر. پول گاز و برق هشت برابر. گوشت پنج برابر.
  44
  67
  یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  Tony Arzenta - کی‌یف، اوکراین

  اقا داره درست میگه! زلنسکی و دولت اوکراین فقط دزدی و ازار و اذیت مردم مشغوله. گرونی تو اوکراین و حقوق پایین و دزدی و کلاهبرداری بیداد میکنه، امیدوارم این مساله تموم شه ، اگه ترامپ بیاد
  42
  22
  یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  iran1 - آرلون، بلژیک
  این آدم تبدیل به یک موجود نفرت انگیز شده، آمریکا سالهاست دست بالا رو در مدیریت ثروت داره، حالا اگه از این ثروت به کشور جنگ زده چیزی برسه فوری واکنش نشون میده، وقتی یک نفر تمام کثافات رو در خودش جمع کنه تهش تبدیل میشه به یکی مثل این
  10
  23
  یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Mamad_Zendoni - لندن، انگلستان
  یه حرف درست حسابی زد ترامپ اینم همین بود
  30
  22
  یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  BlackJack - لندن، انگلستان
  این بابا خودش نیک میداند که هزینه سالانه دولت ایالات متحده برای مقابله با دشمن کمونیست قدیمی آمریکا بیش از صد و پنجاه میلیارد دلار است و ربطی به جنگ ندارد و از این مبلغ به روشهای مختلف در جهت منافع آمریکا علیه روسیه استفاده میشود و الان حمله روسیه به اوکراین این امکان را برای ایالات متحده فراهم آورده که مستقیما به این کمونیستهای حیوان آدمکش ضربه وارد بیاورند مضافاً بر اینکه آمریکا اطلاعات گران قیمتی از ارتش روسیه تا حالا بدستآورده. جان بولتون هم حرفهای این آقا از مقابله نکردن با روسیه و خارج شدن از ناتو را که تازه هم نیست زیر سئوال برد. علت علاقه پوتین هم به ترامپ همین داستانهاست. نسخه آنور آب نایجل فاراژ که با بزگزیت فاتحه انگلستان را خواند.
  5
  14
  یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Adamat7775 - خارکف، اوکراین
  خودتون دلقک رو آوردین‌ش روی کار، شما دره‌اون مالیدید، اون دره‌شما. اکراین رو کردید محل مشق نظامی و از بین بردن تسلیحات قدیمی‌، - ملت اکراین شدن فراری، -که البته تا الان‌ش، در اروپا و امریکا خوب دارن حال می‌کنن، اما هر شروعی یک پایانی داره-، ما هم که موندیم اینجا، هر روز قیمت‌ها می‌ره بالا. شما دره‌اون مالیدید، اون دره‌شما، و هر دوی شما، باهمدیگه مالیدید دره‌ساکنان باقی‌مانده‌ی اکراین. / هفته‌ی پیش، اسپانیا، یک میلیارد دلار به اکراین کمک مالی‌ کرده، و قول داده که تا سال ۲۰۱۷، پنج میلیارد دلار دیگه هم بده!. - ماه پیش در یکی‌ از کانال‌های تلویزیونی اکراین، میزگرد بود، چند تا خاخول نشسته بودن، چرتکه می‌نداختن، که در طی‌ این ۲ سال و نیم که از این کارزار می‌گذره، کشورهای دنیا چقدر پول به اکراین کمک کردن!. ارقام نجومی هست. کشورهای آسیایی روی هم، یک میلیارد دلار، اسپانیا فعلا یک میلیارد دلار، اروپا و امریکا هم میلیارد میلیارد میلیارد دلار. / - این‌که این پول‌ها کجا رفته رو، فقط خدا می‌دونه، که رفته جیب وزیر و وکیل. هم خودشون و هم بچه‌هاشون، دو‌سه‌تابعیتی هستند. پاتوق شماره یک‌شون هم کاناداست.
  10
  13
  یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  اگه تو هویج بودی پوتین دو برابر میبرد.
  5
  6
  یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  Tony Arzenta - کی‌یف، اوکراین
  Adamat7775 - خارکف، اوکراین
  با درود ! دوستانی که منفی میدن حق دارن ، کافی یه هفته بیان نه بصورت توریزم بلکه بیاد زیر پوست جامعه لمس زندگی
  9
  7
  یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Adamat7775 - خارکف، اوکراین
  Tony Arzenta - کی‌یف، اوکراین
  با درود خدمت شما. امیدوارم که سلامت و موفق باشید ~ - حالا قسمت خنده‌دار‌تر قضیه این هست، که از دو سال و نیم پیش، خیلی‌ مردم دنیا، منجمله ایرانی‌یان (چه ساکن ایران و چه ساکن کشورهای دیگر)، همه شدند کارشناس این کارزار بین اکراین و روسیه، یعنی‌ هر چه که این خبرگزاری‌های نیمه‌راست‌-نیمه‌دروغ بهشون میگن رو باور می‌کنن!، بعد حتا جلوی ما و شمایی که یک عمر اینجا زندگی‌ می‌کنیم هم جبهه می‌گیرن! (که یعنی ما دیدگاه‌مون درست نیست!). واقعا خنده‌داره!. - دیگه این‌که، به‌قول شما، اصلا حتا زمانی‌که این کارزار هم نبود، اگر گهگاهی تورپیست از هرجای دنیا اینجا می‌یامد، اصلا بهش خوش نمی‌گذشت، چون اکراین، -بخاطر حالات ناسیونالیستی و نژاد‌پرستی خاخولی خرکی که همیشه داشته، به هیچ وجه کشوری نیست که توریست‌پذیر باشه!، - حالا دیگه چه برسه به اینکه اینجا از سال ۲۰۱۷ شد دیوونه‌خونه، و -از راه راسیزم‌ نژاد‌پرستی‌ خرکی- تصمیم به بااصالت‌شدن و مستقل‌شدن گرفتن!. بعدش هم دلقک شد پرزیدنت و سایر ماجرا. / - سلامت باشید ~ وقت خوش ~
  1
  4
  دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  Tony Arzenta - کی‌یف، اوکراین
  Adamat7775 - خارکف، اوکراین
  عالی توضیح دادین
  3
  4
  دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Adamat7775 - خارکف، اوکراین
  Tony Arzenta - کی‌یف، اوکراین
  لطف دارید. درس جواب می‌دم جلوی شما و سایر گرامی‌یان. سلامت باشید ~ وقت خوش ~
  0
  2
  ‌سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.