حمله «بیگانه‌ستیزانه» گروهی از جوانان آلمانی به دو دختربچه اهل غنا

تصویری از خودروی یک پلیس در آلماندویچه وله: گزارش‌ها حاکی از آن است که گروهی از جوانان به دو دختر اهل غنا در شهر گروسمولن در ایالت مکلنبورگ- فورپومرن آلمان حمله کردند. در پی این حمله، والدین این دو کودک نیز مجروح شده‌است؛ وزیر کشور این حمله را محکوم کرد.

رسانه‌ها از حمله گروهی متشکل از ۲۰ جوان به دو خواهر هشت و ده‌ساله اهل غنا در شهر گروسمولن ایالت مکلنبورگ- فورپومرن آلمان خبر دادند.

به گفته پلیس، این حادثه عصر جمعه ۱۴ ژوئن (۲۵ خرداد) حوالی ساعت ۱۹:۳۰ رخ داده که در آن دختر هشت ساله به همراه پدرش  مجروح و هر دو با آمبولانس به بیمارستان منتقل شدند.

گفته می‌شود یکی از افراد این گروه هنگام ورود پلیس به محل، توهین‌های "نژادپرستانه" و "بیگانه‌ستیزانه" کرده است.

تحقیقات پلیس برای بررسی این حادثه برای پاسخ به این پرسش که آیا این حمله زمینه نژادپرستانه داشته است یا خیر همچنان ادامه دارد.

پلیس گزارش داد که در مجموع هشت نفر از این گروه در این حمله شرکت داشتند.

این حمله واکنش وزیر داخله ایالت مکلنبورگ- فورپومرن را به‌همراه داشته است. کریستین پگل این حمله را به محکوم کرد و گفت که نژادپرستی جایی در جامعه ندارد.

پلیس هم اکنون در حال بررسی جزئیات بیشتر این واقعه است. افراد بازداشت‌شده، به تشویش اذهان عمومی، اخلال در آرامش و نظم عمومی، وارد کردن صدمه شدید بدنی و توهین متهم شدند.

لارس پرهلر، شهردار گروسمولن گفت که از این اقدام با انگیزه نژادی متحیر شده است.

پرهلر گفت:‌ «این نشان دهنده نفرت بی‌انتها و غیرانسانی بودن بی حد و حصر است و قابل توجیه نیست.»

او همچنین با بیان اینکه که ادعای جوان بودن این افراد، بهانه خوبی نیست، با خانواده اهل غنا ابراز همدردی کرد و گفت که در اسرع وقت با آنها تماس خواهد گرفت.
+16
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.