منابع اسرائیلی: موساد هر لحظه از شبانه‌روز می‌داند حسن نصرالله کجا مخفی شده است

حسن نصرالله در کنار قاسم سلیمانی فرمانده «سپاه قدس»کیهان لندن: همزمان با افزایش شدت درگیری‌ها میان اسرائیل و حزب‌الله، دو روز پس از اعلام خبر ترور هاشم صفی‌الدین نفر دوم حزب‌الله لبنان، منابع اسرائیلی می‌گویند، موساد در تعقیب حسن نصرالله دبیرکل این تشکیلات سیاسی و تروریستی است که در دهه هشتاد میلادی توسط جمهوری اسلامی در لبنان بنیان گذاشته شد.

روزنامه «یدیعوت آحارونوت» روز شنبه ۱۵ ژوئن (۲۶ خردادماه) در مقاله‌ای نوشت موساد بطور صد درصدی در هر ساعت از شبانه‌روز اطلاع دارد که نصرالله چطور جابجا می‌شود و کجا مستقر است.

اکنون گفته می‌شود نصرالله در محله «ضاحیه» بیروت در یک زیرزمین مخفی شده. برخی منابع عربی معتقدند این وضعیت وی، احتمال تمایل تل‌آویو به ترور او را تقویت می‌کند.

سمدار بیری سردبیر بخش عربی روزنامه «یدیعوت آحارونوت» می‌گوید، «یک مقام بلندپایه ایرانی پس از کشته شدن طالب سامی عبدالله مشهور به «ابوطالب» از فرماندهان ارشد حزب‌الله در حمله هوایی اسرائیل به بیروت رفت، اما [به دلیل شرایط امنیتی] به دفتر حزب‌الله نرفت.»

وی توضیح داد، «دبیرکل حزب‌الله حتا با نزدیکان خودش در یک اتاق دربسته دیدار می‌کند، این یعنی موساد در تعقیب حسن نصرالله است.»

سمدار بیری همچنین می‌نویسد: «نصرالله عالی‌ترین مقام حزب‌الله است اما نسل جدیدی از فرماندهان زیر نظر او در ساختار حزب‌الله رشد می‌کنند، می‌توان حدس زد اخباری که گاهی در مورد اسامی جانشینان آینده وی مطرح می‌شود، نصرالله را ناراحت می‌کند زیرا او گمان می‌کند که این خبرها توسط اسرائیل درز داده می‌شود تا او را تضعیف کرده و تنش‌های داخلی در رهبری سازمان ایجاد کند… نصرالله نیز متقاعد شده است که در تیررس اسرائیل قرار دارد، اما خودش را پنهان می‌کند.»

وی در ادامه عنوان کرد، «به نظر می‌رسد که فرماندهان موساد می‌دانند چگونه با دقت صد درصد در هر ساعتی از روز مکان نصرالله را مشخص کنند حتا اگر محل خود را عوض کند… خود نصرالله نیز به این باور رسیده که دست اسرائیل به وی می‌رسد اما فعلا از حذف وی خودداری می‌کند. با این حال حلقه‌های امنیتی وی تقویت شده است.»
در بخش دیگری از این مقاله آمده، یوسی کوهن رئیس سابق موساد اخیراً با صریح‌ترین عبارات اعلام کرد، «ما از محل دقیق اخفتای دبیرکل گروه تروریستی حزب‌الله اطلاع داریم و هر لحظه اراده کنیم می‌توانیم کارش را تمام کنیم… اگر آنها تصمیم بگیرند دست از پا خطا کنند، اسرائیل در هر لحظه می‌تواند این کار را انجام دهد.»

شکار «ابوطالب» فرمانده یگان نصر حزب‌الله ضربه سنگینی به این گروه تروریستی وارد آورد. این در حالیست که هنوز سرنوشت قطعی هاشم صفی‌الدین نفر دوم حزب‌الله لبنان مشخص نیست. برخی ادعا می‌کنند وی کشته شده و برخی دیگر می‌گویند جان سالم به در برده اما حالش وخیم است.

بعضی مقامات اسرائیلی می‌گویند حذف حسن نصرالله احتمال وقوع جنگ مستقیم میان اسرائیل و حزب‌الله را افزایش می‌دهد. حال آنکه برخی معتقدند از میان بردن عامل و مدافع جنگ قاعدتا احتمال وقوع جنگ را تضعیف می‌کند!
+53
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۵
  romano - تهران، ایران

  اسرائیل اگر نمیداند یحیی سینوار کجاست در عوض جای حسن نصرالله را میداند. اسرائیل اینجا اسرائیل اونجا اسرائیل همه جا. خدمات ناشناخته‌های خود را به اسرائیل بدهید پشیمان نخواهید شد البته با خدمات پس از فروش. اسرائیل تنها کسی که جای همه کس و همه چیز را میداند حتی خدا غیر از یحیی سینوار.
  47
  16
  شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  hitman01 - استوکهلم، سوئد
  خو شما اینقدر اطلاعاتت قویه چرا کار رو تموم نمی کنی؟ و مهم‌تر از اون چرا جلوی ۷ اکتبر رو نگرفتی؟ اینا و ملا ها در خالی بندی مسابقه گذاشتن.
  22
  28
  شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن
  آره ، کاریش نداره چون میخواد ترشی بندازتش ! ترشی لیته با برچسب خرس الله !
  26
  26
  شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  Munchen - مونیخ، آلمان
  romano - تهران، ایران
  باز این بچه مسلمون ضد یهود که در ظاهر مخالف رژیمه ولی در عمل همون ایده اولوژی رو داره باز شروع به در افشانی کرد.
  10
  23
  شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۶:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  Munchen - مونیخ، آلمان
  هر چیز به موقعش.دفعه قبلی که رهبر حزب الله را معدوم کردند این حسن خرس الله که تندروتر بود سرکار اومد.
  9
  22
  شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۶:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان

  حسن خرصالله و کل حزب الخوند( نمیگم حزبالشیطان چون این توهین به شیطان است) درست مثل حماس توسط اسراییل ساخته شد،حزب الخوند در نبتیه و بعد از نابود کردن جنش امل (ادعا میشد امل که توسط سوریه حمایت میشد از سوی موسی صدر م جمران ساخته شد و علیه اراییل میجنگید) یکه تاز میدان شد و با عملیاتهای تروریستی بی ثمر با برنامه اسراییل زمینه حمله اسراییل به لبنان را فراهم کرد و با ورود نیروهای حافظ صلح سازمان ملل ارتش مجهز ساف(سازمان ازادیبخش فلسطین)را که در لبنان مستقر بد را عملا خلع صلاح کرد و انها را مجبور کرد از نزدیکی اسراییل دور بشن بوعد هم در کمربند امنیتی اسراییل در خاک لبنان هر از گاهی یک عملیات تروریستی انجام میداد تا بهانه امنیتی کردن منبطقه و حضور نظامی در خاک لبنان را به اسراییل بده
  50
  2
  یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان

  romano - تهران، ایران
  اسرایل عمرا نمیخواک حماس از بین بره،حماس عالی برا حمایت نظامی به اسراییل است.اگر چند سال پیش قطر میخواست حمایت از حماس را متوقف کنه که اسراییل با این کار مخالفت کرد
  52
  0
  یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.