قانون جدید یوفا؛ جریمه سخت بازیکنان در یورو ۲۰۲۴ در نتیجه اعتراض به داور

العربیه: روبرتو روزتی، رئیس داوران اتحادیه فوتبال اروپا پیش از آغاز رقابت‌های جام ملت‌های 2024 اروپا قانون جدیدی را به منظور کاهش اعتراضات و حفظ فاصله بازیکنان با داور مسابقه ارائه داد.

وی در خصوص اعتراض بازیکنان به داور در طول برگزاری جام ملت‌های اروپا گفت: «مهم‌تر از همه، یک نکته جدید؛ فقط کاپیتان های هر تیم می‌توانند با داوران صحبت کنند تا اعتراضات در فوتبال کاهش یابد. حداقل روی کاغذ، هر گاه یکی از بازیکنان بدون استفاده از کاپیتان داور را احاطه کند، با او بحث کند یا او را سرزنش کند، طبق قانون جدید از سوی داور مسابقه با کارت زرد توبیخ خواهد شد.»

در جلسه پیش از شروع مسابقات داوران و اعضای کمیته فنی در گفت‌وگو با تیم‌های حاضر در یورو، قوانین جدید در یورو 2024 را به آن‌ها گوشزد کردند.

روزتی درباره نتیجه جلسه با تیم‌های شرکت کننده پیرامون شرح این قانون جدید گفت: «ما این موارد را با تیم‌ها در میان گذاشتیم و توافق کامل میان ما با بازیکنان و مربیان انجام شد. همه از این موضوع راضی بودیم.»

وی افزود: «ما این کار را نه برای داوران، بلکه برای فوتبال و نسل آینده انجام می‎‌دهیم. این جلسات بسیار سازنده بودند و همه بازیکنان تعامل خوبی با ما داشتند و می‌خواستند بدانند این قوانین به چه صورت اجرا خواهند شد. اطمینان دارم این کار به خوبی پیش خواهد رفت و نمونه فوق العاده‌ای برای نسل بعد خواهد بود.»

همچنین به داوران دستور داده شده با خطاهای جدی، نگه‌داشتن بازی در محوطه جریمه [توسط دروازه‌بان]، شبیه‌سازی برای گرفتن پنالتی سعی در تاثیرگذاری بر تصمیمات داور دارند با جدیت بیشتری برخورد شود.

هفدهمین دوره جام ملت‌های اروپا از 14 ژوئن تا 14 ژوئیه در 10 شهر آلمان برگزار می‌شود. دو تیم آلمان و اسکاتلند شامگاه جمعه (امشب) در ورزشگاه «آلیانتس آرینا» مونیخ دیدار افتتاحیه را برگزار می‌کنند.
+3
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.