کره شمالی در ازای تحویل گرفتن فناوری‌ هسته‌ای یک میلیون گلوله جنگی به روسیه ارسال کرد

العربیه: ینس استولتنبرگ، دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی «ناتو» پنج‌شنبه 24 خرداد کره شمالی را متهم کرد که در ازای دریافت فناوری‌های هسته‌ای از مسکو، یک میلیون گلوله جنگی به روسیه ارسال کرده است.

پیش‌تر کشورهای کره جنوبی، ایالات متحده آمریکا و ژاپن، اقدام کره شمالی مبنی بر ارسال مهمات به روسیه را محکوم کردند.

بنا بر ارزیابی‌های آژانس عالی تجسسی کره جنوبی، پیونگ یانگ از ماه اوت سال گذشته تاکنون بیش از یک میلیون گلوله توپخانه به روسیه جهت کاربرد در جنگ علیه اوکراین ارسال کرده است.

در ارزیابی‌های این آژانس اطلاعاتی کره جنوبی آمده است که کره شمالی از ابتدای ماه اوت بیش از یک میلیون گلوله توپخانه را از طریق کشتی‌ها و دیگر وسایل حمل و نقل به روسیه جهت تقویت توان رزمی این کشور در جنگ با اوکراین ارسال کرده است.

از آغاز جنگ اوکراین و اعلام همکاری میان مسکو و پیونگ یانگ، کره جنوبی همواره نگران آن است که همسایه شمالی آن در ازای پشتیبانی تسلیحاتی از مسکو، به فناوری‌های حساس روسی در زمینه‌های هسته‌ای و موشکی دست‌یابد و اکنون با ارسال این مقادیر از مهمات جنگی به روسیه احتمال می‌رود که کره شمالی از فناوری‌های مسکو در زمینه برنامه‌های موشکی و هسته‌ای خود بهره‌مند شود.

در مقابل اما هر کدام از پیونگ یانگ و مسکو، ادعاهای ایالات متحده آمریکا و کره جنوبی مبنی بر این‌که کره شمالی به روسیه تسلیحات ارسال می‌کند را تکذیب کردند.
+13
رأی دهید
-6

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.