دادستانی اصفهان از تشکیل ۲۰۰ پرونده قضایی در اصفهان به اتهام شادی برای مرگ رئیسی خبر داد

ایران وایر: در ادامه بازداشت و برخورد قضایی با شهروندان به دلیل ابراز شادی از مرگ ابراهیم رئیسی و همراهانش، دادستان انقلاب اصفهان از تشکیل پرونده برای بیش از ۲۰۰ شهروند خبر داد.

«محمد موسویان»، دادستان عمومی و انقلاب اصفهان، روز چهارشنبه ۲۳ خرداد اعلام کرد برای بیش از ۲۰۰ نفر از کسانی که در شبکه‌های اجتماعی به «انتشار اخبار کذب و محتوای توهین‌آمیز» درباره کشته‌شدگان سقوط بالگرد ابراهیم رئیسی پرداخته‌اند، پرونده تشکیل شده است.

این مقام قضایی این افراد را به «تولید، انتشار و بازنشر محتوای خلاف واقع در شبکه‌های اجتماعی» متهم کرده و از «برخورد قضایی قاطع» با آنها به عنوان «برهم‌زنندگان امنیت روانی جامعه» خبر داد.

پس از سانحه سقوط بالگرد و کشته‌شدن ابراهیم رئیسی و همراهانش، بسیاری از ایرانیان با ابراز شادی، مرگ رئیسی را دستمایه طنز قرار دادند. مقامات قضایی جمهوری اسلامی این افراد را به «تشویش اذهان عمومی» و «برهم زدن امنیت روانی جامعه» متهم کرده و اقدام به احضار، تهدید، یا مسدودکردن حساب‌های بانکی آنها کردند.

بنا بر گزارش‌ها، تاکنون صدها نفر به دلیل واکنش به مرگ رئیسی در استان‌هایی از جمله تهران، کرمان، مازندران، بوشهر، گیلان، البرز و گلستان با برخوردهای قضایی و تهدید نهادهای امنیتی مواجه شده‌اند.

ادامه این برخوردها و فشار بر شهروندان در حالی است که جمهوری اسلامی پس از مرگ رئیسی و همراهانش تلاش کرد با برگزاری مراسمات حکومتی، ابراهیم رئیسی را شخصی مردمی و محبوب جلوه دهد و با تهدید و فشار، شادی ایرانیان را سانسور کند.
+0
رأی دهید
-28

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  بازم چاپلوسی مایه مالی و آدم فروشی اصفونی . خوشکه مقدسهای دستمال بدست
  2
  16
  ‌پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۲:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.