سخنگوی کرملین: پوتین اگر با خطوط هوایی داخلی این کشور سفر کند دچار سانحه نمی‌شود

یورونیوز: خبرگزاری تاس در گزارشی به نقل از دمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین نوشت ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه اگر با خطوط هوایی داخلی این کشور سفر کند دچار سانحه نمی‌شود.

او در ادامه با بیان اینکه پوتین برای سفر از خطوط هوایی داخلی روسیه استفاده می‌کند، گفت که این خطوط «بسیار قابل اطمینان» هستند.

پسکوف این سخنان را در یک نشست مطبوعاتی و در پاسخ به پرسش خبرنگاران درباره سانحه‌های هوایی اخیر در ایران و مالاوی که به کشته شدن رئیس جمهور ایران و معاون رئیس جمهور مالاوی و همراهانشان منجر شد، بیان کرد.

سخنگوی کرملین گفت چنین حادثه‌هایی با توجه به «استانداردهای بالای هوانوردی روسیه» اتفاق نمی‌افتد.

پسکوف در حالی از وجود استانداردهای بسیار بالای هوانوردی روسیه سخن گفته است که این موضوع با گزارش‌های مرکز برآورد داده‌های سانحه هوایی جت ایرلاینر همخوان نیست.

در ماه فوریه، مرکز برآورد داده‌های سانحه هواپیمای جت ایرلاینر اعلام کرد که تعداد سانحه‌های هوایی در روسیه در سال گذشته میلادی بیش از دو برابر شده و از ۳۷ مورد در سال ۲۰۲۲ به ۸۱ مورد در سال ۲۰۲۳ رسیده است.

البته این مرکز احتمال داده است که تعداد سانحه‌های هوایی در روسیه بسیار بیشتر از رقم اعلام شده باشد، زیرا این آمار فقط موارد اعلام‌شده را نشان می‌دهد.

به نظر می‌رسد مشکلات موجود در خطوط هوایی روسیه تا حد زیادی به تحریم‌های اعمال شده علیه این کشور مربوط باشد.

تحریم‌های اعمال شده علیه مسکو که با جنگ اوکراین در سال ۲۰۲۲ شکل گرفته به مانعی بر سر راه خطوط هوایی روسیه برای خرید هواپیما یا قطعات آن تبدیل شده است.
+1
رأی دهید
-10

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  اینکاره - پورتلند، ایالات متحده امریکا
  به نظرم ایشون یا دروغ گو هستن یا بی حافظه٬ درموردAeroflot Flight 821 دیگه همه جا نوشتن٬ امنیت پرواز دست یه نفر نیست که٬ هزارتا فاکتور در این مورد دخیل هست.
  0
  2
  ‌پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.