مردی به دلیل تلاش برای راه اندازی باشگاه همجنسگرایان در پاکستان به بیمارستان روانی فرستاده شد

یورونیوز: یک مرد پاکستانی به دلیل تلاش برای ایجاد اولین باشگاه همجنسگرایان در این کشور، در بیمارستان روانی بستری شده است.

این مرد که هویتش فاش نشده، روز یکشنبه اندکی قبل از این بستری شدن اجباری، با روزنامه تلگراف بریتانیا مصاحبه کرد.

او توضیح داد که درخواستی را در این باره برای مقامات شهر ابوت آباد در ایالت مرزی شمال غربی پاکستان فرستاده و خواستار موافقت آنها با ایجاد یک باشگاه همجنسگرایان در این منطقه با نام «باشگاه همجنسگرایان لورنزو» شده است.

به نوشته تلگراف قرار بوده که این باشگاه به گونه‌ای طراحی شود تا مرکزی امن برای «بسیاری از همجنسگرایان، دوجنسگرایان و حتی برخی از افراد دگرجنسگرای ساکن ابوت آباد و دیگر نقاط کشور» باشد.

در این درخواست تاکید شده که در این باشگاه «هیچ رابطه جنسی (به جز بوسیدن) وجود نخواهد داشت».

با این وجود این مرد توسط مقامات بازداشت و به بیمارستان روانی پیشاور منتقل شده است.

این مرد به روزنامه تلگراف گفت: «من مبارزه برای حقوق دگرباشان جنسی را که بیش از همه در پاکستان نادیده گرفته می‌شوند، آغاز کرده‌ام و صدای خود را در هر تریبونی بلند خواهم کرد. اگر مقامات امتناع کنند به دادگاه مراجعه خواهم کرد و امیدوارم مانند دادگاه هند، دادگاه پاکستان نیز به نفع همجنسگرایان رای دهد.»

وی افزود: «من درباره حقوق بشر صحبت می‌کنم و می‌خواهم از حقوق بنیادین همه انسان‌ها دفاع شود.»

به نوشته وبسایت دفتر کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد، پاکستان همچنان همجنسگرایی را مطابق با ماده ۳۷۷ قانون جزای خود، جرم می‌داند و برای آن مجازات حبس همچنین جریمه نقدی در نظر گرفته است.

کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل تاکید دارد که مقررات پاکستان علیه همجنس‌گرایان «نقض آشکار قوانین بین‌المللی حقوق بشر است».

در سال‌های اخیر نیز گزارش‌های متعددی درباره اعمال تبعیض و خشونت علیه دگرباشان جنسی در این کشور از جمله قتل، تجاوز، مزاحمت و محرومیت از حقوق و خدمات اولیه گزارش شده است.
+12
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۷
  maradona - براتیسلاوا، اسلوواکی
  پاکستانی ها رتبه اول دنیا رو در بازدید از سایت پ و ر ن ه ا ب دارند. بعید نیست ازشون
  1
  5
  ‌چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۷:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  ordak - بن، آلمان
  به این میگن دموقراضه واقعی،واقعا اشغالستان نشون داد که مثل ترکیه(مغولستان سابق)باید درخواست عضویت اتحادیه اروپا بده. چون اولین قدم ترررررقییی را که یک کشور پیشرفته و بشر دوست نامگذاری بشه را پشت سر گزاشت. فقر و فلاکت و جنگ و قتل و عام و ادمخوری دلیل بر جهان‌ سوم بون نیست بلکه نداشتن کلیپهای همجنس بازان یعتی فیر فرهنگی
  0
  3
  ‌چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.