بهاره للهی در زندان به دست جمهوری اسلامی به قتل رسید و مخفیانه دفن شد

توانا نوشت:  طبق گزارش دریافتی از منابعی موثق، بهاره للهی، کارگردان و فیلمنامه‌نویس اهل آمل و ساکن تهران، در زندان توسط جمهوری اسلامی به قتل رسیده و مخفیانه در آرامستان بهشت سکینه کرج به خاک سپرده شده است.

خانم للهی، که در جریان خیزش انقلابی ۱۴۰۱ هم به مدت ده روز بازداشت شده بود، در اسفند ماه ۱۴۰۲ توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

او در بازداشتگاه کشته شد و بدون اطلاع خانواده‌اش در آرامستان بهشت سکینه کرج به خاک سپرده شد و سپس به خانواده‌اش اطلاع داده شد.

یک منبع نزدیک به خانواده ایشان (از بستگان دور) به توانا گفت: «از خانواده بهاره للهی فقط برای دادن آدرس مزار فرزندشان ۱۵ میلیون دریافت کردند. نیروهای اطلاعاتی آن‌ها را تهدید کرده‌اند که حق عزاداری ندارند و خانواده بهاره به امید اینکه بتوانند پیکر فرزندشان را به زادگاهش شهر آمل منتقل کنند، سکوت کرده‌اند و از ترس عوامل حکومتی اطلاع‌رسانی نکرده‌اند.»

هنوز از علت بازداشت و نحوه بازداشت و قتل ایشان اطلاعات دقیقی در دست نیست. اما رفتار ماموران حکومتی نشان می‌دهد که خانم بهاره للهی توسط حکومت کشته شده است. به گفته این منبع، خانواده بهاره از اسفند ۱۴۰۲ از او بی‌خبر بودند، تا اینکه به آن‌ها خبر درگذشت فرزندشان را دادند.


بهاره للهی، فیلمساز ۴۰ ساله‌ای است که در سابقه فعالیتش داوری جشنواره فیلم کوتاه و جشنواره سینمای جوان را هم در کارنامه‌اش دارد.

جمهوری اسلامی همچنان بی محابا شکنجه می‌کند و می‌کشد. بهاره للهی اولین و آخرین نفری نیست که توسط این رژیم کشته شده و تا وقتی که حکومت استبداد دینی برپاست، کشته شدن فرزندان ایران ادامه دارد.

- لطفا در صورت احضار تلفنی، مراجعه نکنید. احضار تلفنی غیر قانونی است و از آنجایی که ثبت نمی‌شود، ممکن است بازداشت شوید و کسی هم متوجه بازداشت‌شدن شما نشود و اگر در بازداشتگاه اتفاقی برای شما بیفتد، کسی مسئولیت بر عهده نگیرد.

- خانواده‌ها و دوستان و وکلای افراد بازداشت‌شده، حتما در خصوص بازداشت این عزیزان اطلاع‌رسانی کنید.

همراهان گرامی اگر در مورد بهاره للهی اطلاعاتی دارید، برای ما ارسال کنید.

- اطلاعات دریافتی از اقوام دور خانم للهی، با پرس‌وجو از منابعی دیگر در شهر آمل تایید شده است. همه منابع از فشار زیاد بر خانواده و ترساندن آن‌ها از اطلاع‌رسانی سخن می‌گویند.
+91
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۵
  بینوایان1 - دوسلدورف، آلمان

  اسلام یعنی جنایت و تجاوز و چپاوول و دیگر هیچ
  5
  92
  ‌سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۶:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  سهراب هیچستانی - لاهه، هلند

  . ما همه در قتل تو خواهرم مقصریم؟ ما که میدانیم این جنایتکاران عمامه دار چه بلایی بر سرت در سلولهای مخوف آوردند و از وحشت عکس العمل مردم در خفا تو را به خاک سپردند. ما همه در قتل تو مقصریم خواهرم. ما که در برابر جنایات جمهوری اسلامی سکوت کردیم. ما که در خارج بر طبل تفرقه می کوبیم . لعنت به این احزاب و سازمان و گروههای صد من یک غاز که نزدیک به نیم قرن فقط شعار می دهند اما شرف آن را ندارند که یک قدم در راه اتحاد قدم بردارند و گنده گوزی میکنند و خنجر از پشت به مبارزان داخل کشور میزنند. .
  3
  97
  ‌سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۶:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  iran1 - آرلون، بلژیک

  نگید نیروی امنیتی بگید این بنده خدا توسط سگان ولایت به قتل رسید، این شکلی قشنگ تره، نیروهای امنیتی وظیفشون تامین امنیت هست، تحلیل درستی شرایط و انجام وظایفشون مستقل از خواسته های سیاستمدارهای ناجور، سیاستمدارهای دوزاری مثل خامنه ای مجبورن یه مشت عوضی ..مال اطرافشون جمع کنن برای این کارها، دست آخر هم یه مشت عوضی بی هنر لقب نیروی امنیتی میگیرن
  1
  56
  ‌سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۷:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۴
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا

  در واقع او خودش مقصراست یا ما که به اینگونه افراد پشت کردیم و خونهای آنها را نا دیده گرفتیم ؟ شاید او مقصر است چون در ایران بدنیا آمد و یا بخاطر اعتمادش به ما کشته و جانش را مانند دیگران فدای من و تو بی غیرت کرد . بی غیرتر از ما امثال مصدق روحت شاد و فاطی های مزدورهستند . ...
  1
  53
  ‌سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۷:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان

  دیدید یک بار این طلبه‌ها چپ نما حوزه علمیه سایت یوکی یک بار فقط یک بار در مورد این وقایع دلخراش چیزی بگویند؟ این مواقع عشق به آخوند آنها تبدیل به لال مونی می‌‌کند. ولی یک مقاله از پهلوی بگذار مثل جن بو داده پیدا می‌‌شوند.زبان دو متر ....خون این شیرزنان به گردن آن کسانی است که این فاجعه را نصیب ایران کردند. این شیرزن را مقایسه کنید. مثلا. با هما ناطق. مریم فیروز، سیمین دانشور . مریم قجر . این کجا و آن کجا ؟ ؟
  4
  37
  ‌سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۷:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  visman34 - دبی، امارات متحده عربی

  اگر هر ایرانیو که اینها کشتند ما جلوی سفارتخانه ها جمع بشیم و با فحش خواهر مادر به امامان شیعه و اهل بیت از اینها پذیرایی کنیم خواهید دید که اینها عقب میکشند. و همین مراجع تقلید لال شده به جان علی خامنه‌ای میافتند که تو باعث شدی بچه شیعه ها به اهل بیت فحش ناموسی بدن.وقتی منافعشون که اسلامشونه و به بوسیله اون سوار مردم شدن در خطر ببینند به تقلا میفتند.وگرنه هر چه میخواهید به این حکومت مرگ بفرستید.در آخرین فیلمی که یک‌ پایگاه بسیج دیدم خودشون به هم فحش ناموسی میدادن. کی مرگ فرستادن به اینها براشون مهمه.مثل اینکه یک نفر بخواد با تیر به مغز من شلیک کنه و من بهش بگم بد بد بد.ایا این جلوی شلیک او رو خواهد گرفت یا که نه به من خواهد گفت من یک ملیون بار از این که تو فکر می‌کنی بدترم کجاشو دیدی.این حکومت ۴۵ ساله شمشیرو از رو بسته و ما ۴۵ سال دیر کردیم برای این کار.یا باید اسلحه دست گرفت و تو صورت اینها شلیک کرد و یا حداقل مقدساتشون رو تو مدفوع فرو کرد تا ترس از این جلوشون رو بگیره.خلاصه هر چه اینها ما رو بکشند و ما مرگ بر اینها بفرستیم اینها خواهند گفت اگر نفرین شما اثر داشت جنتی ۱۰۰۰ ساله نبود
  1
  40
  ‌سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۷:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Ginger - چگو، اسپانیا
  اسلام یعنی .. دونی یک مشت آخوند عرب آدم کش و فاسد و عیاش ،به مردم عزیز ایران توصیه می کنم قبر عزیزان خود را که توسط وزارت اطلاعات کشته شده اند و مخفیانه دفن شده اند نبش قبر . کرده عکس از شکنجه ها گرفته و در اینترنت پخش کنید پخش صورت مظلوم مهسا منجر به انقلاب شد نگذارید خون عزیزانتان پایمال شود جنایات را آشکار کنید در اینترنت پخش کنید هر چند اینترنت بعلت پول دریافتی از آخوند به نفع آخوند عکس واضح مهسا را جمع آوری و عکس غیر واضح را در اینترنت گذاشت
  0
  13
  ‌سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۰:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  ordak - بن، آلمان
  نننننننه اممممممکان نداره مگر زندان ساواک است که به آیت راحتی ادم بکشن. این حواله اون گله بی‌صاحبی که هنوز بعد از ۴۴ سال میگن ساواک چنین و چنان میکرد
  0
  6
  ‌چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۶:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  اینکاره - پورتلند، ایالات متحده امریکا
  واقعا متاسفم٬ روحش شاد و اسم جاویدان باشه. من هم معتقدم این خواهرمون بخاطر تعلل ما از دست رفته.
  0
  4
  ‌پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.