تماس مشاوران قالیباف با اروپایی‌ها و امریکایی‌ها: مرد قدرتمند پس از مرگ خامنه‌ای، قالیباف است

ایران وایر: یک دیپلمات اروپایی که نمی‌خواهد نامش فاش شود، می‌گوید افرادی که خود را مشاوران محمدباقر قالیباف معرفی می‌کنند، طی دو هفته گذشته با دیپلمات‌ها و مقامات اروپایی و آمریکایی تماس گرفته‌اند.

این دیپلمات می‌گوید: «خلاصه استدلال آن‌ها این است که ایران پس از مرگ خامنه‌ای به یک مرد قدرتمند نیاز دارد و آن مرد قدرتمند قالیباف است. آن‌ها به ما هشدار داده‌اند که درگیری‌های داخلی درون سیستم پس از دوران خامنه‌ای تشدید خواهد شد و تنها آقای قالیباف دارای اقتدار و ارتباطات لازم برای کنترل جناح‌های مختلف و برقراری امنیت و صلح در ایران است.»

 در جریان انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۳۸۴، قالیباف خود را به عنوان یک مدرنیست معرفی کرد و گفت که هدفش این است که «رضا شاه اسلامی» باشد. او  به ضرورت توسعه پیش از هر چیز برای آینده ایران تاکید کرده است. در عرف سیاسی تاکید بر توسعه اقتصادی به معنای نادیده گرفتن خواسته های دموکراتیک و حقوق بشری حداقل برای یک دوران معین است. یکی از معروف ترین رهبرانی که بر نیاز به توسعه اقتصادی بیش از دموکراسی تاکید می کرد ماهاتیر محمد، رهبر پیشین مالزی بود که اسوه بسیاری از مقامات جمهوری اسلامی است.
 طبق گفته این دیپلمات اروپایی، تیم قالیباف ادعا می‌کنند که او روابط ایران با سایر نقاط جهان را بهبود می‌بخشد و رژیم را از عناصر افراطی پاکسازی می‌کند.

این دیپلمات می‌گوید: «در دو هفته گذشته به گروه‌ها و افراد مختلف در کشورهای مختلف نزدیک شده‌اند. افرادی که با مقامات غربی تماس گرفته‌اند شامل دانشگاهیان و اعضای اندیشکده‌های اروپا و ایالات متحده هستند.»

این  دیپلمات انتظار دارد که اکنون که قالیباف به عنوان یکی از شش نامزد نهایی معرفی شده، کمپین معرفی او به عنوان بهترین نامزد شتاب بیشتری بگیرد.

 ایران‌وایر در تماس‌هایی با ستاد قالیباف نتوانست این ملاقات‌ها را تأیید یا رد کند. این دیپلمات اضافه می‌کند: «من مطمئن نیستم که اهداف دقیق آن‌ها از چنین ملاقات‌هایی چیست، اما به نظر می‌رسد که بسیاری از افراد در داخل حاکمیت در حال بحث درباره دوران پس از خامنه‌ای هستند و تیم قالیباف در تلاش است تا غرب را متقاعد کند که او رهبر آینده ایران است و آن‌ها باید این واقعیت را بپذیرند.»
+6
رأی دهید
-133

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  بزودی کتلتش بیاد به بازار. از قاسم کتلت اکبر کوثه و ابی قصاب که بدتر نیست اینم چند روز دیگه ریق رحمت را سر میکشه
  6
  137
  ‌سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۰:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن

  یعنی ابلیس بعدی اینه !؟
  2
  74
  ‌سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۰:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  دیارکو - قره تپه، آذربایجان

  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  رأی ما فقط معصی قمی کلاهبردار، سردمدار جنبش آزادیخواهان
  52
  3
  ‌سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۳:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  Hassan1479 - تهران، ایران

  چماق بدست دزد
  3
  70
  ‌سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۴:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  مهرداد2538 - تهران، ایران

  این که هنوز هیچی نشده بوی گند سیسمونی گِیتش با اون داماد تُرکش زده بالا. ترامپ که در راهه، انشاء الله کتلت بعدی از الآن داره گوشتش آماده می شه.
  3
  63
  ‌سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۵:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  این هیچ کاره است. بازی انتخابات بعدی احتمالا پزشکیان است. ۵۷ تی خارج کشور هم که از همین امروز توی صف است که به او ری دهد. انتخابات اروپا و شکست سوسیال دمکرات. حقوق بشری‌ها .مریدان غزه چنان چرت این‌ها را پاره کرده.که باید اینبار دست به دامان پزشکیان شوند. قرار شده که ایشون محلل شود. بین قشر ۵۷ و شیرین پشمالو حضرت آقا شیخ علی‌. یک بار زوج عاشق بودند ولی‌ امام آن زمان بی‌ وفا بود. به سه سال نکشید.همه را سه طلاقه کرد.آنقدر ذوق زده از این وصلت با امام در سال‌ها ۵۷ بودند. که اصلا درست و حسابی‌ نگاه نکردند.چه کسی‌ شیرین است چه کسی‌ فرهاد؟ همه از دم از مصدقی . از چیریک تا مجاهد . از توده گرفته تا مریدان استالین. همه فکر می‌‌کردند .خودشان فرهاد هستند. زمانی که پشم و پیل امام را دیدند دیگر دور شده بود. شرت‌ها بر سرعلم آویزان و دو دستی بر سر. امروز هم که دیگر اینجوری شده. مخالفتی با شیرین بودن دیگر ندارند، فقط محلل کم بود. که آقا پزشکیان هم آمدند.
  6
  14
  ‌سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۸:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  خردگرا - برن، سوییس

  هدف اصل نظامه، اینها همه ملیجکان مفعول بزرگ هستند.
  1
  23
  ‌سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.