۱۷ هزار میلیارد تومان به‌نام «محرومیت‌زدایی» به نهادهای زیر‌نظر خامنه‌ای اختصاص یافته است

 آرشیوصدای آمریکا: پایگاه داده‌های باز ایران در روز ۲۱ خرداد گزارشی را در مورد بودجه «محرومیت‌زدایی» در جمهوری اسلامی منتشر کرده است.

بنا بر این گزارش در سال ۱۴۰۳ دست کم ۱۷ هزار میلیارد تومان به نام «محرومیت‌زدایی» و «فعالیت اقتصادی در مناطق محروم» به نهادهای نظامی-اقتصادی زیر نظر رهبر جمهوری‌اسلامی تخصیص داده شده است.

این بودجه در مورد نهادهای نظامی، از جمله شامل تشکیل «قرارگاه‌های محرومیت‌زدایی» در سپاه و ارتش، کمک ۲۵۰۰ میلیارد تومانی به گروه‌های جهادی برای «فعالیت در مناطق محروم» و تحویل رایگان ۲۰۰۰ میلیارد تومان از اموال تملیکی دولت به «بسیج سازندگی» است.
اما در مورد بنگاه‌های اقتصادی زیر نظر رهبر جمهوری‌اسلامی نظیر ستاد اجرایی فرمان امام، بنیاد علوی و بنیاد شهید، بودجه‌ای تحت عنوان «حمایت از اشتغال با اولویت مناطق محروم» در نظر گرفته شده است.
به این ترتیب مجموع بودجه اختصاص یافته برای «محرومیت زدایی» و «مناطق محروم» در مورد نهادهایی که مستقیما زیر نظر رهبری قرار دارند، به حدود ۱۷ هزار میلیارد تومان می‌رسد که در مقایسه با اعتباراتی که برای پشتیبانی و حمایت از گروه‌های آسیب‌پذیر در اختیار سازمان‌های دولتی دیگر همچون کمیته امداد، سازمان بهزیستی و استانداری‌ها قرار می‌گیرد، رقم بالایی است.
این همه در حالی است که نهادهای زیر نظر رهبری به غیر از بودجه عمومی به منابع مالی غیرشفاف دیگری نیز دسترسی دارند که از جزئیات دقیق آن‌ها اطلاعی در دست نیست.
+3
رأی دهید
-24

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  .. تو ذات همه اتون و هر کسی که داره طرفداریتون رو میکنه. باید....رد
  0
  8
  دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۱:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن
  محرومیت زدایی به روش رژیم ج ا !! پولهای قلنبه رو بی حد و حساب میگیرن به اسم محروم به کام مزدوران و فاسدین حکومتی !! این چه محرومیت زدائیست که محروم بدنبال یک لقمه نون ، سطلهای زباله رو سرک میکشه و این داستان پایانی نداره ، ولی روزی هم نیست که فساد یک گردن کلفت زالو صفت و پفیوز حکومتی افشاء نشه !!؟
  0
  7
  دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۳:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  Persiangulf2535 - لند‌ن، انگلستان
  خوب محرومیت زدایی انجام شده و میشه البته برایه مزدوران گوش بفرمان در لبنان سوریه عراق و یمن، محرومین ایران به اعمه توسل کنن خلاصه یجوری شکمشون سیر میشه خدا بزرگه.
  0
  0
  ‌چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۶:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.