پارسا قبادی، آسیب دیده چشمی: درگیر عوارض خونریزی مغزی بر اثر شکنجه هنگام بازداشت هستم

بی بی سی: پارسا قبادی، آسیب‌دیده چشمی اعتراضات «زن، زندگی، آزادی» که اکنون ۱۹ سال دارد، به دلیل عوارض شکنجه هنگام بازداشت در بیمارستان بستری شده است.
 
او پس از مراجعه به بیمارستان در هامبورگ آلمان متوجه شده که لخته‌های خون در مغزش وجود دارد که ناشی از شکنجه هنگام بازداشت است.
 
پارسا قبادی ۱۸ خرداد در استوری اینستاگرامش نوشت: «۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ بازداشت شدم. روز اول و دوم یک زنجیر به پای راستم بستند و از سقف من را آویزان کردند و بعد از دو ساعت شکنجه چند مرتبه زنجیر را آزاد کردند و از فاصله با سر من را به زمین کوبیدند که خونریزی داخلی کردم و الان چند لخته خونی داخل مغزم ایجاد شده است...»

آقای قبادی در ویدیویی که برای بی‌بی‌سی فارسی ارسال کرده، می‌گوید که در مجموع حدود ۱۰ گلوله ساچمه‌ای به چشم‌هایش اصابت کرده بود و «قرنیه، مردمک و شبکیه هر دو چشم» متلاشی شده است.

در اعتراضات پس از کشته شدن مهسا امینی، روز ۳۰ آبان ۱۴۰۱ در کرمانشاه، این معترض جوان مورد اصابت گلوله‌های ساچمه‌ای قرار گرفت و بینایی هر دو چشمش آسیب دید.
 
او از چند ماه پیش برای درمان به آلمان رفته است.
+59
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  amirHassna - سیدنی، استرالیا

  هزینه ای که اقلیت وطن پرست میدن به خاطر سکوت و بی تفاوتی و بیسوادی دینی و من سیاسی نیستم بازی اکثریت بچه زرنگ. تمام.
  2
  50
  دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  Munchen - مونیخ، آلمان

  کجا هستند اون ایرانیهای مزدور و بیشرف که در مقابل این جنایایت خفه خون گرفتند و میگفتند ما سیاسی نیستیم و حالا برای عربهای غزه دل میسوزانند؟
  1
  40
  دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  Munchen - مونیخ، آلمان
  همه خارج کشور و اسمشون شده اپوزرتسیون یا مسیح صیغه نجات و باند میگریم بعثی منتظرند ملت انق کنند و اونها بیان آه و ملکه بشن
  22
  5
  دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۶:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  amirHassna - سیدنی، استرالیا
  99,8 درصدی که سال ۵۷ می‌گفتند خمینی تخمه سیک خود خداست که اومده برق و اتوبوس را برای ملت ایران مجانی کنه و ملت ایران را ادم کنه اقلیت نبودند. یادتونه ب ای زیر خاک کردن اون ملعون نزدیک ۱۰۰ نفر سقت شدند و در هاگ بر سر قاسم کتلت وردن هم ۷۵ راس سقت شدن و بیش از ۱ میلیون راس سالی یک بار از شکم زن و بچه خودشون میزنند که برن سر قبر خالی حسین صدای گاو و خر بدن
  2
  12
  دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۷:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.